foto1
OCC POLSKA
foto1
foto1
Running text caption 3
foto1
Running text caption 4
foto1
Running text caption 5
Witamy na stronie occpolska.pl
logo210.jpg
13.jpg

Dziękujemy Bogu za:


- prawie 50.000 dzieci, które odebrały paczki GN i mogły słyszeć przesłanie Ewangelii;
- za rozpoczynające się, rozpoczęte i zakończone ewangelizacyjne Kursy NP;
- za nauczycieli i Lokalnych Kontaktów, którzy rozpoczęli swoją służbę dzieciom;
- za wszystkich logistyków GN w kraju, którzy w tym czasie mieli i maja pełne ręce roboty - niech Pan ich wspiera!

KALENDARZ GN

  • przesłanie zgłoszenia (czerwiec-sierpień )
  • konferencja szkoleniowa (wrzesień-listopad)
  • dokumenty GN (listopad)
  • ofiara na GN (listopad)
  • odbiór paczek (grudzień)
  • dystrybucja paczek (grudzień-luty)
  • raport z GN (luty)
  • „Najwspanialsza podróż” (po dystrybucji paczek)
  • Dzień Dziękczynienia (kwiecień-maj)

Potęga modlitwy w życiu

  „Życie modlitewne nie jest czymś, co może się samo ulepszyć. Jest ono ściśle powiązane z całym życiem duchowym, które, gdy tylko całe życie (wcześniej naznaczone brakiem modlitwy) odnawia się i uświęca, wtedy modlitwa może zająć swoje prawowite potężne miejsce.” (Andrew Murray, The Prayer Life, str. 25)

  Znowu się spotykamy, tym razem mamy już wiosnę. Trawa się zieleni, kwiaty rozkwitają, a drzewa i krzewy wypełniają się pąkami, które otworzą się we właściwym czasie. W powietrzu unosi się oczekiwanie, które silniejsze jest od mijających zimnych martwych, ubogich w roślinność miesięcy, a nadzieja w naszych sercach rośnie. Wiosna i inne przejawy Bożej miłości objawiane przez przyrodę są dla nas przypomnieniem nadziei, którą mamy w Chrystusie. Dlatego tak bardzo lubimy wschody słońca. Każdy z nich jest oczekiwaniem nowego Bożego miłosierdzia na kolejny dzień. Nadzieja i łaska dane są nam po to, byśmy zaczęli uwielbiać. Uwielbienie jest formą modlitwy. Wiele pieśni uwielbieniowych pełnych jest fragmentów biblijnych, a my, gdy je śpiewamy bez przerwy, od początku, powodujemy, że nasze serce mięknie, a wtedy mamy bliższą i głębszą relację z Bogiem.

  Paweł napisał do zboru w Kolosach, „Słowo Chrystusowe niech mieszka w was obficie; we wszelkiej mądrości nauczajcie i napominajcie jedni drugich przez psalmy, hymny, pieśni duchowne, wdzięcznie śpiewając Bogu w sercach waszych”. (Kolosan 3, 16). Paweł napisał taki sam fragment do kościoła w Efezie (zobacz Efezjan 5, 18-19). Paweł pisze do kościołów, w jaki sposób Słowo Boże ma w nich zamieszkiwać – jak ma w zamieszkiwać w obfitości. Czy to nie jest to, za czym tęskni nasz duch, i co warte jest naszego usilnego poszukiwania?

  Gdy przebywamy w Bogu poprzez Jego Słowo, którego nauczamy, napominając siebie wzajemnie i uwielbiając Go, jesteśmy odnawiani, a nasze życie duchowe staje się głębsze. Wtedy, zgodnie ze słowami Andrew Murraya, jesteśmy odnowieni i uświęceni, a modlitwa może zająć swoje prawowite potężne miejsce.

Mamy nadzieję, że poniższe świadectwa, dziękczynienie oraz prośby modlitewne umożliwią pogłębianie życia duchowego poprzez modlitwę!

 

Świadectwa

Kolumbia
W Kartagenie mieszkało 4 rodzeństwa, które doświadczyło miłości Chrystusowej w jednym z najtrudniejszych momentów swojego życia. Te dzieci otrzymały paczki w tym samym tygodniu, w którym ich matka zginęła w nieszczęśliwym wypadku. Gdy otrzymały paczki, były pełne radości i znowu mogły się uśmiechać.

Sieć modlitwy modliła się o 13-letniego chłopca, Dawida, który cierpiał z powodu zapalenia otrzewnej i po operacji trafił na oddział intensywnej terapii. W czasie tej operacji, jego mama dochodziła do siebie po zabiegu usunięcia raka. Lekarze powiedzieli rodzinie, że trudno będzie uratować Dawida, więc Krajowa sieć modlitwy zaczęła modlić się o niego. Zespół niedawno dowiedział się, że zarówno Dawid jak i jego mama są w domu i wracają do zdrowia.

Gwiazdkowa niespodzianka wywarła ogromny wpływ na rodzinę małej dziewczynki, która urodziła się z pewnymi ograniczeniami fizycznymi i nie potrafiła zrobić wszystkiego wokół siebie. Po spotkaniu, jej rodzina przynosi tę dziewczynkę do kościoła, gdzie może uczyć się o Jezusie dzięki programowi uczniowskiemu.

Ekwador
Niedawno Ekwador miał zaszczyt gościć grupę darczyńców. Mieli oni ogromna okazję być świadkami spotkań gwiazdkowych, programu uczniowskiego oraz wyjątkowej uroczystości zakończenia kursu NP. Całe to wydarzenie przeszło najśmielsze oczekiwania zespołu. Zespół usłyszał piękne świadectwa oraz widział jak wolontariusze (KZK, RZK oraz PS) usługiwali okazując miłość dla ewangelii i trafiając z nią do dzieci. Goście byli wzruszeni i powiedzieli, że wszystko, co się działo „działo się jak dla Pana”. Zespół wdzięczny jest Panu za to, że tak wielu darczyńców potwierdziło, że nadal będą wspierać GN.

Fidżi
Podczas podróży z rozdawaniem paczek, członkowie zespołu PS z Australii i Nowej Zelandii razem z przywództwem zespołu wzięli udział w wyjątkowej usłudze modlitewnej. Pierwszej nocy, kiedy się modlili, wielu Hindusów zostało uzdrowionych w imieniu Jezusa, a 5 osób oddało swoje życie Chrystusowi. Jedna z tych osób uczęszcza obecnie do kościoła Miłosiernego Samarytanina, razem ze swoją córką. Obie niebawem zostaną ochrzczone. Pewna mała dziewczynka, która otrzymała paczkę i brała udział w modlitwie, zaczęła regularnie uczęszczać do kościoła. Drugiej nocy podczas usługi modlitewnej pewien dżentelmen, który był właścicielem budynku, w którym to zgromadzenie się odbywało, wierzący, który pomagał podczas rozdawania paczek w tygodniu, postanowił wszystkich mile zaskoczyć przygotowując wspaniały posiłek. Powiedział, że Bóg pobłogosławił mu i jego rodzinie dając im miejsce, gdzie można było zorganizować rozdawanie paczek oraz spotkanie modlitewne. Gdy ujrzał jak szczęśliwe są dzieci hinduskie oraz ich rodziny, Duch Święty pobudził jego serce by przygotował tak wspaniały posiłek dla wszystkich. To wszystko, co działo się w tej społeczności hinduskiej miało miejsce, ponieważ Bóg wykorzystuje paczki by wywierać wpływ na życie dzieci i ich rodzin, szczególnie na tych, którzy nie znają Jezusa Chrystusa.

Gujana
Pewien 11-letni chłopiec, który mieszka ze swoją mamą, 3 siostrami oraz 2 braćmi, a jego tata zmarł, gdy on był młodszy, jest w szóstej klasie i w tym roku będzie zdawał egzamin końcowy klas szóstych. Powiedział zespołowi, że modlił się o kalkulator naukowy, by móc go używać w szkole, ale jego rodziny nie było na taki stać. Gdy otworzył paczkę, pierwszą rzeczą, jaką zobaczył był właśnie kalkulator, którego tak bardzo potrzebował. Był bardzo podekscytowany, że zawołał głośno „Panie! Dziękuję Ci!”.

Japonia
Student z Kenii, studiujący na Chrześcijańskim Uniwersytecie w Tokio, otrzymał paczkę, gdy był dzieckiem. Dorastał na ulicach Nairobi, i brał udział w programie dożywiania prowadzonym przez miejscową chrześcijańską organizację. Gdy otrzymał paczkę, powiedział, że poczuł, że po raz pierwszy ma głos, że po raz pierwszy ktoś rozpoznał jego wartość i mu powiedział, że jest wartościowy. Wyrósł na silnego lidera chrześcijańskiego, który obecnie kieruje programem pomocy dzieciom w miejscowości Kibera, w Kenii.

Madagaskar
Od młodej dziewczyny „Byłam buntowniczką, nieposłuszną swoim rodzicom. Zabrali mnie na nabożeństwo do miejscowości Ambohitsiroa. Otrzymałam tam niespodziewany prezent, a potem zapisałam się na zajęcia biblijne z NP. Zdałam sobie sprawę jak złe rzeczy robiłam, więc poprosiłam Jezusa by mi pomógł. Gdy się modliłam, zostałam całkowicie uwolniona. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim nauczycielom NP oraz wolontariuszom GN.”

Meksyk
Wolontariusz podzielił się takim „świadectwem spośród wielu osób, które ukończyły kurs mamy chłopca, który nazywa się Edgar Mejia, a który został postrzelony w marcu w zamachu w Hondurasie – skutkiem tego było zagrożenie życia. Poproszono o modlitwę za pośrednictwem sieci modlitwy w Meksyku, a Bóg uczynił cud, tak, że nie tylko życie Edgara zostało uratowane, ale nie było też żadnych poważnych powikłań, które zatrzymałyby go na dłużej w szpitalu, bo chłopak wrócił do domu po niecałym tygodniu. Chwalmy Boga!”

Paragwaj
Podczas rozdawania paczek w szkole, był chłopiec, który nie chciał przyjąć paczki, ponieważ czuł, że na nią nie zasługuje. Pastor przekonał go by przyjął ten podarunek. Gdy chłopiec otworzył paczkę, był bardzo szczęśliwy.

Podczas jednego ze spotkań rozdawania paczek, był chłopiec, który uwielbiał piłkę nożną, ale jego rodziny nie było stać na piłkę czy na strój do gry. Gdy chłopiec otworzył paczkę, znalazł kompletny strój, piłkę oraz pompkę.

Peru
We wsi o nazwie Combayo, GN zorganizowała wyjątkowe spotkanie z rozdawaniem paczek. 80 dzieci biorących udział w tym wydarzeniu ewangelizacyjnym, było bardzo ubogich i nie miało ani butów, ani nawet sandałów. Gdy otworzyły paczki, w prawie każdej z nich była para butów lub sandałki w dokładnie takich rozmiarach, jakie dzieci potrzebowały. Chwała i cześć Bogu za wylanie Jego ogromnej miłości!

W regionie Huancayo, mały chłopiec, który uczęszczał na zajęcia szkółki niedzielnej, miał wypadek dzień przed wyjątkowym spotkaniem z rozdawaniem paczek. Jego nauczycielka ze szkółki postanowiła odwiedzić go w szpitalu by dostarczyć mu paczkę i porozmawiać z nim o miłości Chrystusa. Gdy tam dotarła, podzieliła się z nim nowiną o Jezusie i opowiedziała, w jaki sposób paczka reprezentuje miłość Boga do niego. Chłopiec nie tylko przyjął paczkę, ale także Jezusa! Po tej wizycie wydawało się, że fizycznie szybciej dochodzi do siebie, a jego rodzina była bardzo wdzięczna za okazaną im miłość.

Polska
Od wolontariusza „Chciałabym dziś opowiedzieć historię małego czteroletniego chłopca Krzysia. Krzysio jest dzieckiem, które dostało paczkę z Gwiazdkowej Niespodzianki. Razem z mamą przychodzi na kurs Najwspanialszej Podróży do naszej społeczności. Krzyś jest chory. Ma rozszczepioną wargę i źle zrośnięte podniebienie. Krzyś pokochał Pana Jezusa Chrystusa. Jego ukochanym wersetem, który śpiewa jest „ Bóg tak umiłował świat, że syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto w niego wierzy nie zginął, ale żywot wieczny miał". Krzyś wszystkim mówi, że Pan Jezus Chrystus go kocha. Ostatnio Krzyś miał kolejną operację podniebienia i wargi. Miał przeszczepianą kość z bioderka. Operacja była długa. Jedna z naszych sióstr odwiedziła Krzysia i jego mamę w szpitalu. Krzyś był po operacji i spał w sali pooperacyjnej. Nasza siostra Grażynka była przy nim i modliła się o niego. Krzyś w trakcie modlitwy otworzył oczy, powiedział Amen i zasnął. Po kilku dniach od operacji ten mały Krzysio mówił wszystkim, że Bóg go kocha i że to on stworzył migające gwiazdki, fruwające ptaszki. Krzyś to taki mały Ewangelista.
Bóg jest naprawdę wspaniały. Alleluja

Słowacja
Od wolontariusza, „jest pewna kobieta, która ma dwoje dzieci, i która odwiedza jedną z naszych małych grup w kościele od prawie dwóch lat. Jej mąż nigdy nie był zainteresowany tym, by dołączyć do nas. Tuż przed spotkaniem gwiazdkowym oni oboje zdali sobie sprawę, że potrzebują nowej pary butów dla ich córki. Gdy córka otworzyła paczkę, znalazła w niej piękne butki, dokładnie w jej rozmiarze. Ojciec był zszokowany. Przypuszczał, że jego żona powiedziała wolontariuszom o ich potrzebie, i że to my dołożyliśmy te buty do paczki. Gdy dowiedział się, że my niczego nie dokładaliśmy, był bardzo poruszony tym, że Bóg jest wszechwiedzący i troszczy się o nas na bardzo różne sposoby!”

Była też pewna rodzina z dziewięciorgiem rodzeństwa, których ojciec zmarł na zawał serca. Matka nie była w stanie się nimi zajmować i zmagała się z nałogiem alkoholowym, więc najstarsza córka, piętnastolatka, zaczęła opiekować się rodzeństwem. Wstawała o 4 rano by przygotować śniadanie i resztę rodzeństwa do szkoły. Następnie sama szła do szkoły, ale tylko wtedy, gdy jej mama była trzeźwa i mogła zadbać o najmłodsze dzieci, które nie chodziły do szkoły, tylko zostawały w domu. Jej częste nieobecności w szkole zostały zgłoszone do pomocy społecznej, która gdy tylko zorientowała się w trudnej sytuacji dzieci, umieściła je w domu dziecka. Teraz dzieci są w miejscu, gdzie mają zapewnioną opiekę i wszystkie mogą chodzić do szkoły. Gdy w tym roku otrzymały paczki, były zaskoczone. Jeden z wolontariuszy rozmawiał z nimi o miłości Bożej. Radość podczas tego spotkania była tak ogromna, ponieważ każda paczka zawierała dokładnie to, czego dane dziecko potrzebowało, a ich opiekunowie zauważyli, że każda paczka była jakby zaplanowana dla konkretnego dziecka.

Hiszpania
Jedna z wolontariuszek, która wybrała się w podróż rozdawania paczek, miała nadzieję, że zobaczy paczkę, którą przygotowała jej córka, więc przypomniała zespołowi, że paczka owinięta była w różowy papier w kropki. Pewnego dnia, gdy wyjmowała paczki w kartonu, by wręczać je dzieciom, trafiła na paczkę zrobioną przez jej córkę. Mogła zrobić zdjęcie dziewczynce, która tę paczkę otrzymała by podzielić się tą wiadomością z córką i chwalić Boga za to wspaniałe doświadczenie.

Urugwaj
Od wolontariusza „Chciałbym podzielić się wspaniałym doświadczeniem, którego świadkami byliśmy podczas naszego drugiego szkolenia GN dla kościoła. Zaprosiliśmy Lucię, chrześcijankę, która wzrasta w Panu i jest członkinią kongregacji ds. pomocy w Pueblo Laureles. Zaprosiliśmy w szczególności Lucię, wiedząc, że będzie wspaniałą pomocą dla swojej społeczności. Na pierwszą sesję szkoleniową przywiózł ją motorem jej mąż, i to pomimo deszczu, a który członkiem kościoła nie jest. Mąż został z nią przez całą pierwszą sesję. Na drugą sesję szkoleniową przywiózł Lucię, ale tym razem postanowił wziąć również udział w samym szkoleniu. Podczas uwielbienia prowadzonego przez młodzież, mąż Lucii zadzwonił do ich trójki dzieci i w ten sposób one słyszały to uwielbienie. Zadecydował, że dzieci również powinny tam być i wziąć udział w szkoleniu. Wynajął samochód, wrócił do Pueblo Laureles by zabrać dzieci na szkolenie. Cała rodzina spędziła resztę dnia na szkoleniu GN. Ich córki poprosiły o chrzest w lutym. Cała rodzina została pobłogosławiona, gdy doświadczyła jedności tak wielu współpracujących ze sobą kościołów i dzieleniu się miłością Bożą w społeczności. Mój mąż Walter, pastor kościoła razem ze mną bardzo radośnie przeżyliśmy to doświadczenie, i każdego dnia widzimy jak Bóg działa. Pomimo tego, iż obecnie skupiamy się głównie na służbie GN, Bóg stale działa, przemieniając rodziny na swoją chwałę. Jakie to wspaniałe mieć błogosławieństwo od naszego Niebiańskiego Ojca”.
RECA- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Cztero-letni chłopiec z pewnej wsi od dwóch lat choruje na białaczkę. Ciągle miał okropne bóle głowy i nie mógł zasnąć w nocy dopóki nie dostał zastrzyku. Większość swego życia spędził w szpitalu. Otrzymał paczkę i zapytał czy wolontariusze go odwiedzą. Rozmawiali z nim pomodlili się o niego. Następnego dnia, gdy przyszli do niego, chłopiec był bardzo szczęśliwy i powiedział im, że po modlitwie świetnie spał. Bawił się samochodami z paczki i wyjął kolorowankę, w której był Jezus z dziećmi. Powiedział wolontariuszom „Powiedzieliście mi, że Jezus kocha dzieci, a ja powiedziałem, Jezu, jeśli kochasz tamte dzieci, to przyjdź proszę i pokochaj mnie.” Tej nocy spał bardzo dobrze. Wolontariusze byli bardzo zachęceni tym, jak cudownie Bóg zadziałał w życiu tego chłopca.

 

Dziękczynienie i prośby z Afryki

Angola
Chwalmy Boga za ostatnie szkolenia nauczycieli NP. Módlmy się o tych nauczycieli, ponieważ rozpoczynają nauczać dzieci na terenie całego kraju.
Chwalmy Boga za podjęte kroki oraz otwarte drzwi, dzięki czemu można nadal przywozić kontenery. Módlmy się o bezproblemową odprawę celną kontenerów.
Módlmy się o KZK, który z modlitwą, rekrutuje i wybiera Koordynatora Zasobów oraz Koordynatora Modlitwy do KZK.

Botswana
Chwalmy Boga za bezpieczne dotarcie paczek oraz o dzieci, które usłyszały dzięki nim Ewangelię. Módlmy się o szkolenia nauczycieli NP.
Módlmy się by nauczyciele mieli głęboko w sercu misję GN oraz NP. Módlmy się o nich, gdy będą nauczać dzieci.
Módlmy się o rozwój pierwszego subRZK w Botswanie.


Burkina Faso
Chwalmy Boga za pokój oraz stabilność w Burkina Faso. Chwalmy Boga za działania GN, które już się rozpoczęły.
Módlmy się o kontenery, które dotarły do portu. Módlmy się by paczki zostały odprawione szybko i bez problemów. 
Módlmy się o mobilizację zasobów, by wszystko było zapewnione na ten sezon. 
Módlmy się o PS oraz szkolenia nauczycieli NP, by NP odniosła sukces w Burkina Faso oraz na całym świecie.

Burundi
Chwalmy Boga za paczki, które zostały rozdane w Burundi.
Chwalmy Boga za dobre relacje z rządem oraz urzędem podatkowym.
Chwalmy Boga za ciągły wzrost oraz ekspansję służby w większej liczbie kościołów, które angażują się każdego roku. 
Módlmy się o subRZK, który nadal rekrutuje i wybiera regionalne oraz terenowe zespoły na nadchodzący sezon.
Módlmy się o KZK, którzy kieruje i rozwija subRZK oraz RZK.
Módlmy się o dzieci, które będą brały udział w NP w tym sezonie.
Módlmy się by nauczyciele byli wyposażeni do prowadzenia dzieci przez ten program uczniowski.
Módlmy się o pokój oraz czas zbliżających się wyborów.

Kamerun
Chwalmy Boga za Jego wierność okazaną w misji GN w Kamerunie. 
Chwalmy Boga za zespoły, które w bardzo zaangażowany sposób biorą udział w szerzeniu Ewangelii poprzez GN. 
Módlmy się o dystrybucje oraz rozpoczęcie NP w różnych rejonach Kamerunu. 
Módlmy się by KZK został odnowiony duchowo i fizycznie.

Republika Środkowoafrykańska
Chwalmy Boga za dotarcie kontenerów do Bangui. 
Chwalmy Boga za pokój oraz bezpieczeństwo, które Pan zaczął wylewać na zespół.
Módlmy się o rozpoczęcie sezonu. Módlmy się o sieroty oraz ofiary wojny.
Módlmy się by odnalazły one Chrystusa. Módlmy się o plany oraz wybory, które mają się odbyć w ciągu kliku kolejnych miesięcy.

Czad
Chwalmy Boga za ludzi, którzy obecnie są zaangażowani w projekt. 
Chwalmy Boga za zdrowie oraz dobre samopoczucie liderów projektu oraz wiele okazji do działania na terenach, gdzie jeszcze nikt nie był. Módlmy się by pokój powrócił do Republiki Środkowoafrykańskiej, gdzie ciągle wybuchają konflikty. 
Módlmy się o ludzi, którzy są przesiedlani na terenie kraju oraz o tych, którzy napływają do Czadu.
Módlmy się o liderów projektu, którzy starają się głosić Ewangelię oraz docierać do dzieci na trudnych, niebezpiecznych terenach.

Wybrzeże Kości Słoniowej
Módlmy się o wybór nowego KZK, który rozpocznie się tego lata.

Demokratyczna Republika Kongo
Chwalmy Boga za pokój w DRK oraz zgodę pomiędzy KZK oraz RZK.
Módlmy się by Bóg powołał właściwe osoby na wolne stanowiska w tych zespołach.
Módlmy się o zespoły, które współpracują by realizować projekt.

Chwalmy Boga za zapewnienie zwolnienia z opłat, które zostało przyznane oraz za odprawę celną, która dobiega końca we wszystkich sześciu portach.
Chwalmy Boga za szkolenia nauczycieli NP oraz PS.
Chwalmy Go za przygotowania na zbliżający się rok oraz o tych, którzy będą zaangażowani w GN oraz NP. 
Módlmy się o służbę GN w DRK. Módlmy się o dystrybucje oraz zajęcia NP.
Módlmy się o PS oraz nauczycieli zaangażowanych w GN, by mieli pełne zrozumienie służby oraz byli w pełni w nią zaangażowani.

Módlmy się o logistykę w DRK. Módlmy się o bezpieczeństwo paczek oraz materiały do służby, które przechodzą przez odprawę i są transportowane do PS. Módlmy się by odprawa oraz zwolnienie z opłat przebiegło szybko oraz bez problemów. Módlmy się o stabilizację w DRK, w obliczu zbliżających się wyborów.

Gwinea Równikowa
Chwalmy Boga za udaną odprawę kontenerów. 
Módlmy się o zrozumienie wizji GN oraz ważność NP.
Módlmy się by Bóg wzmocnił KZK oraz RZK.

Gabon
Chwalmy Boga za Jego wierność okazaną w służbie GN w Gabonie. 
Chwalmy Go za członków zespołu oraz ich różnorodne dary i powołania.
Chwalmy Boga za Jego wierność w ciągłym wspieraniu i rozwijaniu projektu w Gabonie. 
Módlmy się o pozostałe dystrybucje oraz zajęcia NP. 
Módlmy się o PZ, by byli mocno zaangażowani i entuzjastycznie nastawieni do celów GN.
Módlmy się o jedność w zespole. Módlmy się by Bóg wzmocnił członków zespołu w taki sposób by miłowali siebie nawzajem, a także partnerów służby oraz dzieci.

Ghana
Chwalmy Boga za przygotowania do NP, która się właśnie pojawiła.
Módlmy się by Bóg dokonywał wielkich rzeczy za pomocą tego, co przygotowano.

Módlmy się o wszystkie zespoły zaangażowane w dystrybucje w Ghanie.
Módlmy się o ich dalszy entuzjazm oraz bezpieczeństwo w tym sezonie. 
Módlmy się by Bóg zaopatrzył w niezbędne zasoby, by zachować dobrą realizację i opinię projektu. 
Módlmy się by więcej PS uchwyciło wizję GN oraz wzięło udział w tym, czego Bóg dokonuje za jej pośrednictwem.
Módlmy się o KZK oraz RZK, które nadal podzielają misję, wizję oraz serce do GN.

Gwinea
Módlmy się o zwalczenie wirusa Eboli. 
Módlmy się by partnerzy powrócili z odnowioną wizją, gdy program ruszy od nowa.

Gwinea Bissau
Chwalmy Boga za dobry rok. Módlmy się o szkolenia, które wkrótce się rozpoczną.
Módlmy się by GN było światłem we wsiach, w nadchodzącym roku.

Kenia
Chwalmy Boga za udaną NP oraz szkolenia PS w tym roku. 
Chwalmy Boga za szybką i udaną odprawę celną oraz transport paczek.
Chwalmy Boga za rekrutację nowego Koordynatora Modlitwy oraz Koordynatora Logistyki do KZK. Módlmy się o nowe RZK, które będą rekrutowane w tym roku. Módlmy się o sub RZK, które odpowiedzialne są za nadzorowanie tych nowych zespołów.

Chwalmy Boga za stałe wsparcie płynące ze strony Międzynarodowej Siedziby Głównej.
Módlmy się by dzieci zrozumiały Ewangelię, podczas, gdy NP jest realizowana w wielu kościołach.
Módlmy się o darczyńców na całym świecie, którzy wspierają GN.

Lesotho
Chwalmy Boga za pełne zachęty spotkania gwiazdkowe, które już się odbyły. Módlmy się o każde dziecko, które usłyszało Ewangelię i otrzymało paczkę.
Chwalmy Boga za szkolenia nauczycieli, które się odbyły. Módlmy się o nauczycieli oraz dzieci, biorące udział w NP.
Módlmy się o dalsze wsparcie oraz rozwój RZK by przynosiło to większą skuteczność służby.

Liberia
Chwalmy Boga za podręczniki NP, które otrzymał zespół, a które zostały rozdane PS by nauczać dzieci w Liberii.
Chwalmy Boga za to, że NP przebiegła zgodnie z planem.
Chwalmy Boga za dzieci w Liberii, które ponownie otrzymają podręczniki w tym roku.
Módlmy się o KZK w Liberii, który planuje rozdawanie paczek oraz ukończenie szkolenia NP w zachodniej części kraju.
Módlmy się by wirus Eboli został zwalczony, tak by zespół mógł zorganizować w tym roku swoją konferencję.

Madagaskar
Chwalmy Boga za 80 trenerów NP, którzy zostali wyszkoleni za pomocą nowego Podręcznika szkoleniowego.
Chwalmy Boga za ochronę zespołu, który podróżował w trudne rejony by rekrutować nowych wolontariuszy.
Módlmy się 0 230.000 szans ewangelizacyjnych, by stały się nadzieją dla społeczności dotkniętych klęskami żywiołowymi na terenie całego kraju.
Módlmy się o udane próby przywrócenia pokoju oraz zgody.

Malawi
Chwalmy Boga za zaangażowanie Samaritan’s Purse podczas powodzi w Malawi.
Chwalmy Boga za owocny rok GN, który dobrze się rozpoczął. Módlmy się by pomoc GN niesiona potrzebującym dotkniętym powodzią, miała na nich ogromy wpływ. 
Módlmy się o jedność oraz dostępność zespołu, który zajęty jest przygotowaniami do podróży Broadcast w kolejnym miesiącu.

Mali
Chwalmy Boga za paczki, które dotarły do Mali. Chwalmy Boga za pokój, który nastał w kraju. Módlmy się o dzieci, które otrzymają paczki.
Módlmy się o dobrze zarządzanie paczkami. Módlmy się o ochronę podczas różnych podróży.

Mauritius
Chwalmy Boga za współpracę oraz partnerstwo z nowymi Partnerami Służby z regionów Quatre Bornes oraz Flacq. Chwalmy Boga za szybką odprawę celną kontenera oraz za kościół, który udostępnił swój teren na przechowanie kontenera. 
Módlmy się o spotkania gwiazdkowe oraz szkolenia, które zostały zaplanowane w regionach Quatre Bornes oraz Flacq.
Módlmy się o rekrutację Koordynatora Uczniostwa.


Namibia
Chwalmy Boga za udany transport, odprawę oraz dostarczenie paczek bez jakichkolwiek komplikacji.
Chwalmy Boga za powołanie do KZK nowego Koordynatora Modlitwy oraz skompletowanie składu KZK.
Chwalmy Boga za odbiorcę. Módlmy się o zespół, który rozwija z nim relację.
Módlmy się o rozwój subRZK oraz dalsze wsparcie oraz rozwój wszystkich zespołów regionalnych.

Niger
Chwalmy Boga za Jego wierność w ubiegłym roku.
Chwalmy Boga za udane zakończenie konferencji nConnect oraz jej wpływ na RZK.
Chwalmy Boga za obecną stabilizację w kraju. Módlmy się o członków KZK, by nadal mieli wsparcie oraz wzmocnienie, którego potrzebują by realizować tegoroczny projekt. Módlmy się o KZK, który tłumaczy lokalnym PS wizję i przyczynę realizacji NP. 
Módlmy się o nauczycieli NP, by stworzyli właściwe strategie na dotarcie do dzieci z programem uczniowskim.

Nigeria
Chwalmy Boga za sukces programów GN w ubiegłym roku, szczególnie pierwszy Krajowy Dzień Świętowania. 
Chwalmy Boga za szanse ewangelizacyjne, jakie zespół miał podczas rozdawania paczek wśród Muzułmanów oraz nominalnych chrześcijan. 
Chwalmy Boga za uratowanie rodziców Koordynatora Mobilizacji Zborów z rąk okrutnych buntowników oraz ubiegłoroczne marcowe udane wybory prezydenckie. Módlmy się by Bóg położył kres powstańczym działaniom w Nigerii, szczególnie w północnej części kraju oraz o nowy pokojowy rząd.
Módlmy się o zaopatrzenie w niezbędne do realizacji tegorocznej GN zasoby.
Módlmy się by Bóg otworzył drzwi oraz by wiele dusz zwróciło się do Niego dzięki działaniom GN w 2015 roku.

Republika Kongo
Chwalmy Boga za rozwój służby w północnej części oraz za 3 tereny oczekujące na swoje paczki oraz NP.
Chwalmy Boga za zdrowie oraz za tegorocznych wolontariuszy. Chwalmy Boga za ich ochronę oraz za łaskę potrzebną do wypełnienia wszystkich działań.
Módlmy się o tegoroczny projekt, szczególnie w świetle komplikacji w rządzie. Módlmy się by Bóg usunął wszelkie przeszkody, które mogą stanąć na drodze GN. 
Módlmy się o zespół, który podróżuje po terenach zamieszkanych przez rdzenną ludność, do której trudno dotrzeć. Módlmy się by Bóg był z nimi podczas wszystkich tych podróży. 
Módlmy się o partnerstwo ze służbą celną oraz Ministerstwem Finansów.
Módlmy się o Bożą interwencję by zespół otrzymał 5 letnie zwolnienie. 
Módlmy się o KZK oraz RZK w Kongo.
Módlmy się by Bóg powołał odpowiednich wolontariuszy na wolne stanowiska.

Ruanda
Chwalmy Boga za udane dystrybucje.
Chwalmy Boga za ponad 40.000 dzieci, które wezmą udział w tym sezonie w NP. Módlmy się o rodziny w Ruandzie, by dzieci mogły wzrastać w pozytywnym środowisku oraz by uczyły się posłuszeństwa Bogu.
Módlmy się by liderzy kościoła zrozumieli wartość dzieci I nauczali je modlić się.
Módlmy się o kościoły oraz pastorów, którzy pozyskują więcej dzieci dla Chrystusa.

Senegal
Chwalmy Boga za dary, które przeszły odprawę oraz będą rozdane w nadchodzących tygodniach. Módlmy się by dzieci muzułmańskie mogły wziąć udział w lekcjach NP. 

Seszele
Chwalmy Boga za uzdrowienie Koordynatora Logistyki.
Chwalmy Boga za członków IFR oraz KZK by mogli odwiedzić wyspę La Digue podczas spotkań naboru z wizją, akcji rozdawania paczek oraz szkoleń PS. 
Módlmy się o nowych członków RZK w La Digue. 
Módlmy się o szkolenia nauczycieli NP oraz dzieci, które będą zapraszane w La Digue.

Sierra-Leone
Módlmy się by wirus Eboli został całkowicie zwalczony.

Południowa Afryka
Chwalmy Boga za udane szkolenie nauczycieli NP, poprowadzone przez nowego Koordynatora Uczniostwa. 
Chwalmy Boga za Dzień Sierot w Durban, który był doskonałą okazją dla RZK by okazywać miłość, troskę oraz ochronę dla dzieci w kilku sierocińcach. 
Módlmy się o potężną oraz skuteczną sieć modlitewną pośród wszystkich wolontariuszy GN w Południowej Afryce.
Módlmy się by nie było gangów, rasizmu oraz przemocy wobec dzieci, szczególnie w rejonie Kapsztadu.

Sudan Południowy
Chwalmy Boga za kościoły, które powstały w Juba, jako wynik działania GN. 
Chwalmy Boga za paczki, które zostały rozdane oraz o dzieci, które biorą udział w NP.
Módlmy się by GN dotarła do wszystkich 10 stanów Południowego Sudanu. 
Chwalmy Boga za Chrześcijan na całym świecie, którzy cały czas się modlą i zachęcają zespół.
Módlmy się by nie było już niestabilności w Południowym Sudanie tak by Boże działanie rozprzestrzeniało się bez przeszkód. 
Módlmy się o przywództwo Samaritan’s Purse oraz GN oraz o wszystkie osoby zaangażowane w służbę GN, dzięki którym ma ona ogromny wpływ na służbę wśród dzieci. 
Módlmy się o jedność oraz współpracę między przywództwem zespołów.

Szwajcaria
Chwalmy Boga za bezpieczne dostarczenie ostatniego kontenera z paczkami.
Módlmy się o ostatnie spotkania gwiazdkowe, które jeszcze się odbędą. 
Chwalmy Boga za udane stworzenie drugiego RZK w Szwajcarii.
Módlmy się o KZK, który poszukuje wsparcia I rozwoju RZK dla większej ich skuteczności. 
Módlmy się o ukończenie rekrutacji oraz procesu selekcji na wolne stanowiska w KZK.

Tanzania
Chwalmy Boga za to, że GN otrzymała zwolnienie z podatku oraz certyfikat dot. jedzenia/leków od władz przed dotarciem kontenerów do Tanzanii. 
Chwalmy Boga za ochronę dla KZK, który podróżuje po różnych regionach.
Chwalmy Boga za dzieci muzułmańskie oraz rodziny, które poznają Jezusa dzięki paczkom. 
Módlmy się o osoby, które są anty-chrześcijańskie i mają inne patrzenie na GN. 
Módlmy się o kościoły w Zanzibarze, by usłyszały i zobaczyły potęgę paczek.
Módlmy się o paczki, które będą tam rozdawane po raz pierwszy. 
Módlmy się by Bóg chronił dzieci przed atakami diabelskimi w Internecie, mediach, poprzez przyjaciół, inicjacje czarnej magii oraz życie oparte na systemie zła.
Módlmy się by przyjęły one Chrystusa, podzieliły się dobra nowiną o Jezusie i trzymały się swoich nauk.

Togo
Chwalmy Boga za udane partnerstwa realizowane w nowym sezonie.
Chwalmy Boga za przyjęcie 18 kontenerów, które przechodzą odprawę.
Chwalmy Boga za udane dystrybucje w różnych regionach.
Módlmy się o pokój w Togo przed, podczas, a także po wyborach prezydenckich. 
Módlmy się o NP oraz o dzieci.
Módlmy się by przyjęły Pana, szczególnie o społeczność muzułmańską.

Uganda
Chwalmy Boga za Jego łaskę i zaopatrzenie dla zespołu, który podróżował przez ponad 20 różnych stanów Ugandy by szkolić i wspierać nauczycieli w programie NP. 
Chwalmy Boga za nowe materiały w języku Luganda oraz szansy dla ludzi by studiować Słowo Boże (NP) w swoim języku.
Chwalmy Boga za uzdrowienie Koordynatora Uczniostwa, który niedawno złamał sobie nogę w wypadku. Chwalmy Boga za lekarzy, którzy powiedzieli, że on będzie mógł ponownie chodzić. Módlmy się o jego dalszą rekonwalescencję.

Módlmy się o subRZK, które nadal rekrutują i wybierają wolontariuszy do RZK. Módlmy się o KZK, który prowadzi i rozwija subRZK poprzez szkolenia Dynamicznego Wpływu.
Módlmy się o bezpieczny transport paczek do kraju, a potem ich rozdanie. Módlmy się by rozdawanie paczek przebiegało pokojowo, PS skutecznie prezentowali Ewangelię, a wszystkie te działania przyniosły obfity owoc.


Zambia
Chwalmy Boga za subRZK oraz ich chęć do dalszego usługiwania.
Chwalmy Boga za nowych partnerów służby, którzy właśnie dołączyli do GN.

Módlmy się o KZK, który planuje dotrzeć do niezdobytych dotąd północnych i zachodnich wiejskich prowincji.
Módlmy się o rozwój subRZK w regionie zachodnim.

Zimbabwe
Chwalmy Boga za bezpieczne dostarczenie wszystkich paczek oraz udane spotkania gwiazdkowe, które już się odbyły. Módlmy się o partnerów służby oraz nauczycieli NP, którzy szukają okazji by dzielić się Ewangelią i dalej nauczać dzieci.
Chwalmy Boga za Jego zaopatrzenie. Módlmy się by Bóg dobrze prowadził KZK, który ma mobilizować miejscowych i pozyskiwać zasoby.

Módlmy się by Bóg przydał Jego mądrości KZK, który rekrutuje i wybiera Koordynatora Uczniostwa.
Módlmy się o dalszy rozwój subRZK do dalszego wzmacniania i pomnażania służby w Zimbabwe.

Afryka Południowa – Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Chwalmy Boga za wierność oraz poświęcenie wolontariuszy pomimo wielu wyzwań, na jakie napotykają w tym kraju.
Chwalmy Boga za Jego wierność w zaopatrzeniu zespołu we wszystko, co niezbędne do realizacji służby.

Módlmy się o możliwość rozpoczęcia NP w 3 nowych regionach.
Módlmy się o mądrość i ochronę w obliczu rosnących prześladowań ze strony religijnych ekstremistów.

Zachodnia i Środkowa Afryka- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Chwalmy Boga za to, że projekt mógł zostać ukończony w tym bardzo trudnym kraju.
Chwalmy Boga za dzieci, które mogły usłyszeć Ewangelię i wziąć udział w NP w ubiegłym roku.
Chwalmy Boga za Jego ochronę oraz sposób, w jaki On działa poprzez GN.

Módlmy się o zespół, który nadal rozwija strategie, które pozwolą im okazywać miłość Bożą. 
Módlmy się o przygotowania na ten rok oraz o zespół by mógł otrzymać paczki, gdyż nadal pracuje nad tym, by przywóz był możliwy. 
Módlmy się o ochronę dla zespołu, który pracuje w bardzo nieprzyjaznym środowisku.


Dziękczynienie i prośby z obu Ameryk i Karaibów

Argentyna
Chwalmy Boga za możliwość rozpoczęcia rozdawania paczek na dwóch bardzo zubożałych terenach, w Wielkanoc. 
Chwalmy Boga za 3.200 dzieci oraz ich rodziny, które otrzymały paczki i usłyszały Ewangelię dzięki spotkaniom gwiazdkowym w lokalnych kościołach.

Módlmy się o zespół, PS oraz nauczycieli NP, ponieważ w tym miesiącu rozpoczyna się program uczniowski w General Rodriguez oraz Corrientes.

Bahamy
Chwalmy Boga za udaną zbiórkę funduszy, wyścig rowerowy Grand Bahama, który zwiększył zasoby finansowe na pomoc dla Krajowych i Regionalnych Zespołów, w docieraniu na dodatkowe wyspy w archipelagu Bahamów. 
Chwalmy Boga za wolontariusza w Nassau, który zaoferował pomoc materialną, a w szczególności wykorzystanie jego firmy transportowej by przewieźć paczki, po tym, jak został dotknięty służbą GN.

Módlmy się o zdrowie i dobre samopoczucie KZK i RZK. Módlmy się by Bóg wzmocnił ich serca i umysły, gdy stale docierają do dzieci z ewangelią.
Módlmy się by Bóg otworzył drzwi zespołowi, by docierał do dzieci w najciemniejszych zakamarkach kraju.

Barbados
Chwalmy Boga za nowy KZK, działający po raz pierwszy z GN.

Módlmy się o zwolnienie dla kontenera z paczkami. Módlmy się szczególnie o rozwinięcie właściwych relacji pomiędzy władzami, a KZK, by zapewnić udany przywóz.
Módlmy się o nowych Partnerów Służby oraz nauczycieli NP, którzy przechodzą szkolenie. Módlmy się by byli podekscytowani oddani wizji GN.

Belize
Chwalmy Boga za udaną wyjątkową podróż z rozdawaniem paczek, która dała tuzinom wolontariuszy z USA szansę na doświadczenie wielorakich spotkań i rozdawania paczek, jak również uroczystego zakończenia kursu NP.

Módlmy się o KZK, który pracuje nad wdrożeniem RZK w ich krajową strategię. 
Módlmy się o rekrutację oraz wybór nowego Koordynatora Zasobów do KZK.

Boliwia
Chwalmy Boga za to, że zespół znalazł i nabył wszystko, co potrzebne do projektu Build-a-Box (zbuduj pudło). Módlmy się by GN znalazła przychylność w oczach rządu oraz urzędów celnych, tak by mogła otrzymać kontenery w przyszłym roku. 
Chwalmy Boga za to, że GN zdołała rozdać paczki i rozpocząć NP zgodnie z zaplanowanym przez zespół harmonogramem.
Chwalmy Boga za rozdawanie paczek bez zakłóceń na trudnych terenach.
Chwalmy Boga za wszystkich wolontariuszy, którzy pakowali i rozdawali paczki.

Módlmy się by rząd zaakceptował ostateczne dokumenty niezbędne dla odbiorcy.
Módlmy się by Bóg powołał odpowiednią osobę do służby, jako Koordynator Modlitwy w KZK, oraz o utworzenie RZK w Cochabamba oraz La Paz.

Brazylia
Chwalmy Boga za to, że po wielu latach modlitw poruszył serca rządu, który dał GN pozwolenie na przyjęcie paczek w Brazylii.

Módlmy się by proces odprawy celnej przebiegł szybko, bez zakłóceń i niepotrzebnych opóźnień.
Módlmy się by Bóg obdarzył swoją mądrością KZK, który w tym roku rozpoczyna projekt.
Módlmy się o ogromne żniwa wśród dzieci, by mnóstwo dzieci poznało Chrystusa podczas tego pierwszego sezonu w Brazylii.

Kolumbia
Chwalmy Boga za wszystkie dzieci, które brały udział w Najwspanialszej Podróży. 
Chwalmy Boga za posłanie ludzi do zespołów, którzy są pasjonatami Chrystusa i Ewangelii. Chwalmy Boga za jedność w zespołach wolontariuszy. 
Chwalmy Boga za zapewnienie zasobów potrzebnych RZK by wesprzeć ich program oraz dla 300 dzieci w miejscowości Cartagena, które w wyniku działania projektu zostały dotknięte miłością Bożą.

Módlmy się o Bożą ochronę nad RZK oraz KZK, które doświadczają wojny duchowej i atakowani są przez wroga.
Módlmy się by Bóg posłał nowych członków do RZK oraz KZK, tak by wszystkie wolne stanowiska były obsadzone.
Módlmy się o wizyty oraz konsultacje z międzynarodowego zespołu oraz by Boża wola była wypełniana w Kolumbii.

Kostaryka
Chwalmy Boga za uzdrowienie Koordynatora Zasobów.
Módlmy się o proces zwolnienia.

Dominika
Chwalmy Boga za nowy KZK, po raz pierwszy działający z GN.
Chwalmy Boga za zwolnienie dla kontenera za paczkami.
Módlmy się o KZK, który wdraża plan rozdawania paczek i dotarcia do potrzebujących dzieci na wyspie.
Módlmy się o wszystkich Partnerów Służby oraz nauczycieli NP, by pozostali wierni wizji GN.

Dominikana
Chwalmy Boga za udany transport oraz przywóz wszystkich kontenerów w tym sezonie.
Chwalmy Boga za zasoby od międzynarodowego zespołu w Samaritan’s Purse.
Chwalmy Boga za KZK oraz wszystkich wolontariuszy, którzy dodatkowo się starają by ukończyć pracę GN na Dominikanie.
Módlmy się o sytuację na granicy pomiędzy Dominikaną a Haiti. Módlmy się o zachowanie pokoju pomiędzy oboma narodami.
Módlmy się o rodziny w kraju. Módlmy się by zrozumiały, że ich zadaniem jest chronić swoje dzieci, tak by młodzież nie stała się ofiarami wszechobecnej przemocy i wykorzystywania.
Módlmy się by Bóg nadal powoływał właściwe osoby so służby w RZK, szczególnie jako Koordynatorów Modlitwy, gdyż modlitwa jest tym, co porusza wszelkie chrześcijańskie aspekty działania.

Ekwador
Chwalmy Boga za dzieci, które miały okazję usłyszeć ewangelię.
Chwalmy Boga za ich rodziny oraz kościoły, które zostały ubłogosławione poprzez służbę GN.
Módlmy się o KZK, który buduje RZK. Módlmy się by były one wzmocnione do służenia w jedności i pracy zespołowej.
Módlmy się o RZK w Ekwadorze. Módlmy się by Bóg powołał właściwe osoby na wolne stanowiska w RZK, tak szybko jak to możliwe.
Módlmy się o gospodarkę w Ekwadorze, gdyż spadająca cena ropy spowodowała wzrost opłat celnych.

Salwador
Chwalmy Boga za Jego obecność w całym procesie przywozu. Chwalmy Go za to, że pomimo trudności, zespół otrzymał paczki i rozdał większość z nich.
Módlmy się by Bóg nadal działał w procesie logistyki i by pozostałe paczki zostały rozdane tak szybko i bezproblemowo jak to możliwe.

Grenada

Chwalmy Boga za wszystko, co On czyni przez NP.
Chwalmy Go za to, że tak wiele dzieci bierze teraz udział w kościele dla dzieci, tak, że niektóre kościoły muszą wynajmować dodatkowe budynki by je gościć.
Módlmy się o sukces programu Uczniostwa, gdy zajęcia będą odbywały się na nowym terytorium.
Módlmy się o Bożą interwencję by pomóc chronić reputację GN.

Gujana
Módlmy się o nauczycieli i uczniów, którzy są w chwili obecnej zaangażowani w NP. Módlmy się by Słowo Boże, które studiują stało się rzeczywiste w ich życiu.
Módlmy się o Krajowy Zespół Koordynacyjny. Módlmy się by współpracowali w harmonii i miłości z powodu Ewangelii o Chrystusie.
Módlmy się o wolontariuszy, którzy zajęci są transportowaniem i rozdawaniem paczek w odległych niezdobytych miejscach.
Módlmy się o ich zdrowie I bezpieczeństwo podczas podróży.

Haiti
Chwalmy Boga za udaną odprawę celną.
Chwalmy Boga za udaną pierwszą podróż wolontariuszy GN z Kanady na Haiti.
Módlmy się, by wiele dzieci poznało Chrystusa w tym sezonie podczas zajęć NP.

Honduras
Chwalmy Boga za udany sezon rozdawania paczek przez GN.
Módlmy się o Najwspanialszą Podróż i dzieci, które przygotowują się do uroczystego zakończenia kursu.
Módlmy się o RZK, który zwiększa ilość rozdawanych paczek oraz liczbę dzieci zaangażowanych w NP.
Módlmy się o bezpieczną sytuację w Hondurasie. Módlmy się by Ewangelia zakorzeniła się pośród dzieci w Hondurasie. Módlmy się by kościoły w Hondurasie okazywały prawdziwą miłość i pokój Chrystusa zagubionej młodzieży.
Módlmy się by Bóg powoływał odpowiednie osoby do służby na wolnych stanowiskach w KZK.

Jamajka
Módlmy się o paczki, które są rozdawane na całej wyspie.
Módlmy się o utworzenie nowych Zespołów Regionalnych na wyspie. Módlmy się o właściwe osoby wrażliwe na powołanie Pana do służby.

Meksyk
Chwalmy Boga za okazję dla 65 sponsorów GN oraz 15 członków personelu do odwiedzenia Veracruz, by wziąć udział w spotkaniach ewangelizacyjnych i obserwować zajęcia NP. Chwalmy Boga za to, że zespół i goście mogli podzielić się Ewangelią z ponad 3.500 dzieci i ich rodzinami podczas tej podróży.
Chwalmy Boga za dodatkowe kontenery, które otrzymały zespoły oraz za więcej dzieci i ich rodzin, które w rezultacie usłyszały wiadomość o zbawieniu.

Módlmy się o NP w każdym z 25 stanów Meksyku, które wdrażają ten kurs. Módlmy się o ponad 300.000 dzieci, które będą brały udział w programie.

Módlmy się o zbliżającą się konferencję krajową nConnect w lipcu. Módlmy się o prowadzących konferencję, by skupiali się na temacie „Przechowywać zbiory”. Módlmy się o wszystkie RZK, które będą obecne podczas szkolenia, wspólnoty i świętowania.

Módlmy się by Bóg nadal błogosławił i rozwijał każdego jednego przyjaciela/sponsora, który jest świadkiem działań GN w Veracruz. Módlmy się by Bóg nadal używał ich wkład w służbę GN na wiele zdumiewających sposobów.

Panama
Módlmy się o KZK, który dochodzi do siebie po stracie Koordynatora Logistyki, który zmarł na początku tego roku. Módlmy się by Bóg powołał na to miejsce nową osobę, która wejdzie w rolę i będzie wsparciem dla zespołu.

Módlmy się o nauczycieli NP oraz o dzieci, które będą brały udział w NP. Módlmy Sie by te dzieci oddały swoje serca Panu.

Paragwaj
Chwalmy Boga za kościoły, które mają wizję pozyskiwania dzieci dla Chrystusa i nauczania ich.

Chwalmy Boga za dzieci oraz rodziny, które podjęły zdecydowały się na Chrystusa.

Chwalmy Boga za ochronę i prowadzenie przywództwa zespołu podczas ich podróży oraz za zaopatrzenie w niezbędne zasoby.

Módlmy się o nauczycieli NP. Módlmy się by potrafili oni nauczać dzieci w najlepszy możliwy sposób.

Módlmy się o nowego Koordynatora Modlitwy do KZK oraz o utworzenie nowego RZK.


Peru
Chwalmy Boga za powołanie osób, które są oddane Jego pracy by usługiwać w GN. Chwalmy Go za używanie ich by wiele dzieci mogło usłyszeć Ewangelię i wziąć udział w NP. Chwalmy Boga za każdego wolontariusza i ich rodziny.
Chwalmy Boga za każdy rok, gdy GN może iść naprzód i docierać do większej liczby osób w Peru, jak na przykład do rdzennych społeczności oraz ludów zamieszkujących wysoko w górach, w miejscach, które Ewangelii nigdy nie słyszały.
Módlmy się o Koordynatorów RZK, szczególnie o tych, którzy chorują oraz których rodziny doświadczyły wypadku lub śmierci.
Módlmy się o wzmocnienie, mądrość i odwagę dla KZK, subRZK oraz RZK, które nadal dzieło, jakie powierzył im Pan.

St. Vincent
Chwalmy Boga za udaną podróż Departamentu Służby Samaritan’s Purse.
Módlmy się o KZK, który planuje pozyskać więcej osób na najdalszych Grenadyny.
Módlmy się o jedność pośród KZK.
Módlmy się o nowe inicjatywy by docierać do oddalonych grup ludzi zamieszkujących środkową część Surinamu.
Módlmy się o nowe inicjatywy by docierać do ludzi w Gujanie Francuskiej poprzez Surinam.

Trynidad i Tobago
Chwalmy Boga za sponsorów, partnerów oraz partnerów modlitwy, którzy pracują wiernie w winnicy.

Chwalmy Boga za wspaniałe raporty mówiące o uzdrowieniu, powołaniu oddanych Gwiazdkowej Niespodziance ludzi na całym świecie. Módlmy się o tych, którzy poświęcają swój czas zarówno na terenie kraju jak i poza nim. Módlmy się, by Bóg chronił i błogosławił ich życie obficie.

Módlmy się o członkinię KZK, która ostatnio straciła matkę.

Módlmy się o przywództwo zespołu, które działa w środkowym regionie kraju w tym roku. Módlmy się intensywnie przeciwko aktywności sił demonicznych przeciwko środkowemu regionowi i w nim.

Módlmy się o PS, by prawdziwie uchwycili wizję, jaką Bóg ma wobec dzieci.

Módlmy się o pełne uczestnictwo oraz duchowy wzrost podczas zajęć NP. Módlmy się by Słowo Boże było siane i wykonywało zamierzoną pracę w sercach dzieci.

Stany Zjednoczone – rdzenni Amerykanie
Chwalmy Boga za oddany i zjednoczony KZK, który działa by nieść nowinę o Chrystusie rdzennym mieszkańcom Ameryki Północnej.

Módlmy się o powołanie nowych nauczycieli NP oraz pełne zrozumienie ich poświęcenia oraz duchowego wpływu, jaki mogą wywrzeć.

Módlmy się o pastorów oraz jedność pomiędzy denominacjami.

Módlmy się by Bóg uwolnił dzieci od samobójstw, alkoholizmu oraz przemocy domowej poprzez działania GN.

Módlmy się o zaopatrzenie finansowe i materialne dla KZK rdzennych Amerykanów.

Urugwaj
Chwalmy Boga za ogromne zainteresowanie PS szkoleniem nauczycieli NP.
Chwalmy Boga za Jego interwencję w procesie przywozu oraz dystrybucji materiałów dla PS.
Chwalmy Boga za ciężką pracę RZK, które wykonują swoje działania z poświęceniem i zapałem.
Módlmy się by Bóg błogosławił działania Lokalnych Kontaktów, ich komunikację z nauczycielami oraz rozwój NP.
Módlmy się o KZK, który planuje wdrożenie projektu w tym sezonie.
Módlmy się o rekrutację, wybór i szkolenie nowych RZK we wschodnim regionie kraju.

 

Dziękczynienie i prośby z Eurazji

Potęga modlitwy w życiu

„Życie modlitewne nie jest czymś, co może się samo ulepszyć. Jest ono ściśle powiązane z całym życiem duchowym, które, gdy tylko całe życie (wcześniej naznaczone brakiem modlitwy) odnawia się i uświęca, wtedy modlitwa może zająć swoje prawowite potężne miejsce.” (Andrew Murray, The Prayer Life, str. 25)

Znowu się spotykamy, tym razem mamy już wiosnę. Trawa się zieleni, kwiaty rozkwitają, a drzewa i krzewy wypełniają się pąkami, które otworzą się we właściwym czasie. W powietrzu unosi się oczekiwanie, które silniejsze jest od mijających zimnych martwych, ubogich w roślinność miesięcy, a nadzieja w naszych sercach rośnie. Wiosna i inne przejawy Bożej miłości objawiane przez przyrodę są dla nas przypomnieniem nadziei, którą mamy w Chrystusie. Dlatego tak bardzo lubimy wschody słońca. Każdy z nich jest oczekiwaniem nowego Bożego miłosierdzia na kolejny dzień. Nadzieja i łaska dane są nam po to, byśmy zaczęli uwielbiać. Uwielbienie jest formą modlitwy. Wiele pieśni uwielbieniowych pełnych jest fragmentów biblijnych, a my, gdy je śpiewamy bez przerwy, od początku, powodujemy, że nasze serce mięknie, a wtedy mamy bliższą i głębszą relację z Bogiem.

Paweł napisać do zboru Kolosan, „Słowo Chrystusowe niech mieszka w was obficie; we wszelkiej mądrości nauczajcie i napominajcie jedni drugich przez psalmy, hymny, pieśni duchowne, wdzięcznie śpiewając Bogu w sercach waszych”. (Kolosan 3, 16). Paweł napisał taki sam fragment do kościoła w Efezie (zobacz Efezjan 5, 18-19). Paweł pisze do kościołów, w jaki sposób Słowo Boże ma w nich zamieszkiwać – jak ma w zamieszkiwać w obfitości. Czy to nie jest to, za czym tęskni nasz duch, i co warte jest naszego usilnego poszukiwania?

Gdy przebywamy w Bogu poprzez Jego Słowo, którego nauczamy, napominając siebie wzajemnie i uwielbiając Go, jesteśmy odnawiani, a nasze życie duchowe staje się głębsze. Wtedy, zgodnie ze słowami Andrew Murraya, jesteśmy odnowieni i uświęceni, a modlitwa może zająć swoje prawowite potężne miejsce.

Mamy nadzieję, że poniższe świadectwa, dziękczynienie oraz prośby modlitewne umożliwią pogłębianie życia duchowego poprzez modlitwę!

 

Świadectwa

 

Kolumbia
W Kartagenie mieszkało 4 rodzeństwa, które doświadczyło miłości Chrystusowej w jednym z najtrudniejszych momentów swojego życia. Te dzieci otrzymały paczki w tym samym tygodniu, w którym ich matka zginęła w nieszczęśliwym wypadku. Gdy otrzymały paczki, były pełne radości i znowu mogły się uśmiechać.

Sieć modlitwy modliła się o 13-letniego chłopca, Dawida, który cierpiał z powodu zapalenia otrzewnej i po operacji trafił na oddział intensywnej terapii. W czasie tej operacji, jego mama dochodziła do siebie po zabiegu usunięcia raka. Lekarze powiedzieli rodzinie, że trudno będzie uratować Dawida, więc Krajowa sieć modlitwy zaczęła modlić się o niego. Zespół niedawno dowiedział się, że zarówno Dawid jak i jego mama są w domu i wracają do zdrowia.

Gwiazdkowa niespodzianka wywarła ogromny wpływ na rodzinę małej dziewczynki, która urodziła się z pewnymi ograniczeniami fizycznymi i nie potrafiła zrobić wszystkiego wokół siebie. Po spotkaniu, jej rodzina przynosi tę dziewczynkę do kościoła, gdzie może uczyć się o Jezusie dzięki programowi uczniowskiemu.

Ekwador
Niedawno Ekwador miał zaszczyt gościć grupę darczyńców. Mieli oni ogromna okazję być świadkami spotkań gwiazdkowych, programu uczniowskiego oraz wyjątkowej uroczystości zakończenia kursu NP. Całe to wydarzenie przeszło najśmielsze oczekiwania zespołu. Zespół usłyszał piękne świadectwa oraz widział jak wolontariusze (KZK, RZK oraz PS) usługiwali okazując miłość dla ewangelii i trafiając z nią do dzieci. Goście byli wzruszeni i powiedzieli, że wszystko, co się działo „działo się jak dla Pana”. Zespół wdzięczny jest Panu za to, że tak wielu darczyńców potwierdziło, że nadal będą wspierać GN.

Fidżi
Podczas podróży z rozdawaniem paczek, członkowie zespołu PS z Australii i Nowej Zelandii razem z przywództwem zespołu wzięli udział w wyjątkowej usłudze modlitewnej. Pierwszej nocy, kiedy się modlili, wielu Hindusów zostało uzdrowionych w imieniu Jezusa, a 5 osób oddało swoje życie Chrystusowi. Jedna z tych osób uczęszcza obecnie do kościoła Miłosiernego Samarytanina, razem ze swoją córką. Obie niebawem zostaną ochrzczone. Pewna mała dziewczynka, która otrzymała paczkę i brała udział w modlitwie, zaczęła regularnie uczęszczać do kościoła. Drugiej nocy podczas usługi modlitewnej pewien dżentelmen, który był właścicielem budynku, w którym to zgromadzenie się odbywało, wierzący, który pomagał podczas rozdawania paczek w tygodniu, postanowił wszystkich mile zaskoczyć przygotowując wspaniały posiłek. Powiedział, że Bóg pobłogosławił mu i jego rodzinie dając im miejsce, gdzie można było zorganizować rozdawanie paczek oraz spotkanie modlitewne. Gdy ujrzał jak szczęśliwe są dzieci hinduskie oraz ich rodziny, Duch Święty pobudził jego serce by przygotował tak wspaniały posiłek dla wszystkich. To wszystko, co działo się w tej społeczności hinduskiej miało miejsce, ponieważ Bóg wykorzystuje paczki by wywierać wpływ na życie dzieci i ich rodzin, szczególnie na tych, którzy nie znają Jezusa Chrystusa.

 

Gujana
Pewien 11-letni chłopiec, który mieszka ze swoją mamą, 3 siostrami oraz 2 braćmi, a jego tata zmarł, gdy on był młodszy, jest w szóstej klasie i w tym roku będzie zdawał egzamin końcowy klas szóstych. Powiedział zespołowi, że modlił się o kalkulator naukowy, by móc go używać w szkole, ale jego rodziny nie było na taki stać. Gdy otworzył paczkę, pierwszą rzeczą, jaką zobaczył był właśnie kalkulator, którego tak bardzo potrzebował. Był bardzo podekscytowany, że zawołał głośno „Panie! Dziękuję Ci!”.

Japonia
Student z Kenii, studiujący na Chrześcijańskim Uniwersytecie w Tokio, otrzymał paczkę, gdy był dzieckiem. Dorastał na ulicach Nairobi, i brał udział w programie dożywiania prowadzonym przez miejscową chrześcijańską organizację. Gdy otrzymał paczkę, powiedział, że poczuł, że po raz pierwszy ma głos, że po raz pierwszy ktoś rozpoznał jego wartość i mu powiedział, że jest wartościowy. Wyrósł na silnego lidera chrześcijańskiego, który obecnie kieruje programem pomocy dzieciom w miejscowości Kibera, w Kenii.

Madagaskar
Od młodej dziewczyny „Byłam buntowniczką, nieposłuszną swoim rodzicom. Zabrali mnie na nabożeństwo do miejscowości Ambohitsiroa. Otrzymałam tam niespodziewany prezent, a potem zapisałam się na zajęcia biblijne z NP. Zdałam sobie sprawę jak złe rzeczy robiłam, więc poprosiłam Jezusa by mi pomógł. Gdy się modliłam, zostałam całkowicie uwolniona. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim nauczycielom NP oraz wolontariuszom GN.”

Meksyk
Wolontariusz podzielił się takim „świadectwem spośród wielu osób, które ukończyły kurs mamy chłopca, który nazywa się Edgar Mejia, a który został postrzelony w marcu w zamachu w Hondurasie – skutkiem tego było zagrożenie życia. Poproszono o modlitwę za pośrednictwem sieci modlitwy w Meksyku, a Bóg uczynił cud, tak, że nie tylko życie Edgara zostało uratowane, ale nie było też żadnych poważnych powikłań, które zatrzymałyby go na dłużej w szpitalu, bo chłopak wrócił do domu po niecałym tygodniu. Chwalmy Boga!”

Paragwaj
Podczas rozdawania paczek w szkole, był chłopiec, który nie chciał przyjąć paczki, ponieważ czuł, że na nią nie zasługuje. Pastor przekonał go by przyjął ten podarunek. Gdy chłopiec otworzył paczkę, był bardzo szczęśliwy.

Podczas jednego ze spotkań rozdawania paczek, był chłopiec, który uwielbiał piłkę nożną, ale jego rodziny nie było stać na piłkę czy na strój do gry. Gdy chłopiec otworzył paczkę, znalazł kompletny strój, piłkę oraz pompkę.

Peru
We wsi o nazwie Combayo, GN zorganizowała wyjątkowe spotkanie z rozdawaniem paczek. 80 dzieci biorących udział w tym wydarzeniu ewangelizacyjnym, było bardzo ubogich i nie miało ani butów, ani nawet sandałów. Gdy otworzyły paczki, w prawie każdej z nich była para butów lub sandałki w dokładnie takich rozmiarach, jakie dzieci potrzebowały. Chwała i cześć Bogu za wylanie Jego ogromnej miłości!

W regionie Huancayo, mały chłopiec, który uczęszczał na zajęcia szkółki niedzielnej, miał wypadek dzień przed wyjątkowym spotkaniem z rozdawaniem paczek. Jego nauczycielka ze szkółki postanowiła odwiedzić go w szpitalu by dostarczyć mu paczkę i porozmawiać z nim o miłości Chrystusa. Gdy tam dotarła, podzieliła się z nim nowiną o Jezusie i opowiedziała, w jaki sposób paczka reprezentuje miłość Boga do niego. Chłopiec nie tylko przyjął paczkę, ale także Jezusa! Po tej wizycie wydawało się, że fizycznie szybciej dochodzi do siebie, a jego rodzina była bardzo wdzięczna za okazaną im miłość.

Polska
Od wolontariusza „Chciałabym dziś opowiedzieć historię małego czteroletniego chłopca Krzysia. Krzysio jest dzieckiem, które dostało paczkę z Gwiazdkowej Niespodzianki. Razem z mamą przychodzi na kurs Najwspanialszej Podróży do naszej społeczności. Krzyś jest chory. Ma rozszczepioną wargę i źle zrośnięte podniebienie. Krzyś pokochał Pana Jezusa Chrystusa. Jego ukochanym wersetem, który śpiewa jest „ Bóg tak umiłował świat, że syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto w niego wierzy nie zginął, ale żywot wieczny miał". Krzyś wszystkim mówi, że Pan Jezus Chrystus go kocha. Ostatnio Krzyś miał kolejną operację podniebienia i wargi. Miał przeszczepianą kość z bioderka. Operacja była długa. Jedna z naszych sióstr odwiedziła Krzysia i jego mamę w szpitalu. Krzyś był po operacji i spał w sali pooperacyjnej. Nasza siostra Grażynka była przy nim i modliła się o niego. Krzyś w trakcie modlitwy otworzył oczy, powiedział Amen i zasnął. Po kilku dniach od operacji ten mały Krzysio mówił wszystkim, że Bóg go kocha i że to on stworzył migające gwiazdki, fruwające ptaszki. Krzyś to taki mały Ewangelista.
Bóg jest naprawdę wspaniały. Alleluja

Słowacja
Od wolontariusza, „jest pewna kobieta, która ma dwoje dzieci, i która odwiedza jedną z naszych małych grup w kościele od prawie dwóch lat. Jej mąż nigdy nie był zainteresowany tym, by dołączyć do nas. Tuż przed spotkaniem gwiazdkowym oni oboje zdali sobie sprawę, że potrzebują nowej pary butów dla ich córki. Gdy córka otworzyła paczkę, znalazła w niej piękne butki, dokładnie w jej rozmiarze. Ojciec był zszokowany. Przypuszczał, że jego żona powiedziała wolontariuszom o ich potrzebie, i że to my dołożyliśmy te buty do paczki. Gdy dowiedział się, że my niczego nie dokładaliśmy, był bardzo poruszony tym, że Bóg jest wszechwiedzący i troszczy się o nas na bardzo różne sposoby!”

Była też pewna rodzina z dziewięciorgiem rodzeństwa, których ojciec zmarł na zawał serca. Matka nie była w stanie się nimi zajmować i zmagała się z nałogiem alkoholowym, więc najstarsza córka, piętnastolatka, zaczęła opiekować się rodzeństwem. Wstawała o 4 rano by przygotować śniadanie i resztę rodzeństwa do szkoły. Następnie sama szła do szkoły, ale tylko wtedy, gdy jej mama była trzeźwa i mogła zadbać o najmłodsze dzieci, które nie chodziły do szkoły, tylko zostawały w domu. Jej częste nieobecności w szkole zostały zgłoszone do pomocy społecznej, która gdy tylko zorientowała się w trudnej sytuacji dzieci, umieściła je w domu dziecka. Teraz dzieci są w miejscu, gdzie mają zapewnioną opiekę i wszystkie mogą chodzić do szkoły. Gdy w tym roku otrzymały paczki, były zaskoczone. Jeden z wolontariuszy rozmawiał z nimi o miłości Bożej. Radość podczas tego spotkania była tak ogromna, ponieważ każda paczka zawierała dokładnie to, czego dane dziecko potrzebowało, a ich opiekunowie zauważyli, że każda paczka była jakby zaplanowana dla konkretnego dziecka.

Hiszpania
Jedna z wolontariuszek, która wybrała się w podróż rozdawania paczek, miała nadzieję, że zobaczy paczkę, którą przygotowała jej córka, więc przypomniała zespołowi, że paczka owinięta była w różowy papier w kropki. Pewnego dnia, gdy wyjmowała paczki w kartonu, by wręczać je dzieciom, trafiła na paczkę zrobioną przez jej córkę. Mogła zrobić zdjęcie dziewczynce, która tę paczkę otrzymała by podzielić się tą wiadomością z córką i chwalić Boga za to wspaniałe doświadczenie.

 

Urugwaj
Od wolontariusza „Chciałbym podzielić się wspaniałym doświadczeniem, którego świadkami byliśmy podczas naszego drugiego szkolenia GN dla kościoła. Zaprosiliśmy Lucię, chrześcijankę, która wzrasta w Panu i jest członkinią kongregacji ds. pomocy w Pueblo Laureles. Zaprosiliśmy w szczególności Lucię, wiedząc, że będzie wspaniałą pomocą dla swojej społeczności. Na pierwszą sesję szkoleniową przywiózł ją motorem jej mąż, i to pomimo deszczu, a który członkiem kościoła nie jest. Mąż został z nią przez całą pierwszą sesję. Na drugą sesję szkoleniową przywiózł Lucię, ale tym razem postanowił wziąć również udział w samym szkoleniu. Podczas uwielbienia prowadzonego przez młodzież, mąż Lucii zadzwonił do ich trójki dzieci i w ten sposób one słyszały to uwielbienie. Zadecydował, że dzieci również powinny tam być i wziąć udział w szkoleniu. Wynajął samochód, wrócił do Pueblo Laureles by zabrać dzieci na szkolenie. Cała rodzina spędziła resztę dnia na szkoleniu GN. Ich córki poprosiły o chrzest w lutym. Cała rodzina została pobłogosławiona, gdy doświadczyła jedności tak wielu współpracujących ze sobą kościołów i dzieleniu się miłością Bożą w społeczności. Mój mąż Walter, pastor kościoła razem ze mną bardzo radośnie przeżyliśmy to doświadczenie, i każdego dnia widzimy jak Bóg działa. Pomimo tego, iż obecnie skupiamy się głównie na służbie GN, Bóg stale działa, przemieniając rodziny na swoją chwałę. Jakie to wspaniałe mieć błogosławieństwo od naszego Niebiańskiego Ojca”.
RECA- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Cztero-letni chłopiec z pewnej wsi od dwóch lat choruje na białaczkę. Ciągle miał okropne bóle głowy i nie mógł zasnąć w nocy dopóki nie dostał zastrzyku. Większość swego życia spędził w szpitalu. Otrzymał paczkę i zapytał czy wolontariusze go odwiedzą. Rozmawiali z nim pomodlili się o niego. Następnego dnia, gdy przyszli do niego, chłopiec był bardzo szczęśliwy i powiedział im, że po modlitwie świetnie spał. Bawił się samochodami z paczki i wyjął kolorowankę, w której był Jezus z dziećmi. Powiedział wolontariuszom „Powiedzieliście mi, że Jezus kocha dzieci, a ja powiedziałem, Jezu, jeśli kochasz tamte dzieci, to przyjdź proszę i pokochaj mnie.” Tej nocy spał bardzo dobrze. Wolontariusze byli bardzo zachęceni tym, jak cudownie Bóg zadziałał w życiu tego chłopca.

Dziękczynienie i prośby z Afryki

Angola
Chwalmy Boga za ostatnie szkolenia nauczycieli NP. Módlmy się o tych nauczycieli, ponieważ rozpoczynają nauczać dzieci na terenie całego kraju.

Chwalmy Boga za podjęte kroki oraz otwarte drzwi, dzięki czemu można nadal przywozić kontenery. Módlmy się o bezproblemową odprawę celną kontenerów.

Módlmy się o KZK, który z modlitwą, rekrutuje i wybiera Koordynatora Zasobów oraz Koordynatora Modlitwy do KZK.

Botswana
Chwalmy Boga za bezpieczne dotarcie paczek oraz o dzieci, które usłyszały dzięki nim Ewangelię.

Módlmy się o szkolenia nauczycieli NP. Módlmy się by nauczyciele mieli głęboko w sercu misję GN oraz NP. Módlmy się o nich, gdy będą nauczać dzieci.

Módlmy się o rozwój pierwszego subRZK w Botswanie.


Burkina Faso
Chwalmy Boga za pokój oraz stabilność w Burkina Faso.

Chwalmy Boga za działania GN, które już się rozpoczęły.

Módlmy się o kontenery, które dotarły do portu. Módlmy się by paczki zostały odprawione szybko i bez problemów.

Módlmy się o mobilizację zasobów, by wszystko było zapewnione na ten sezon.

Módlmy się o PS oraz szkolenia nauczycieli NP, by NP odniosła sukces w Burkina Faso oraz na całym świecie.

Burundi
Chwalmy Boga za paczki, które zostały rozdane w Burundi.

Chwalmy Boga za dobre relacje z rządem oraz urzędem podatkowym.
Chwalmy Boga za ciągły wzrost oraz ekspansję służby w większej liczbie kościołów, które angażują się każdego roku.

Módlmy się o subRZK, który nadal rekrutuje i wybiera regionalne oraz terenowe zespoły na nadchodzący sezon. Módlmy się o KZK, którzy kieruje i rozwija subRZK oraz RZK.

Módlmy się o dzieci, które będą brały udział w NP w tym sezonie. Módlmy się by nauczyciele byli wyposażeni do prowadzenia dzieci przez ten program uczniowski.

Módlmy się o pokój oraz czas zbliżających się wyborów.

Kamerun
Chwalmy Boga za Jego wierność okazaną w misji GN w Kamerunie.

Chwalmy Boga za zespoły, które w bardzo zaangażowany sposób biorą udział w szerzeniu Ewangelii poprzez GN.

Módlmy się o dystrybucje oraz rozpoczęcie NP w różnych rejonach Kamerunu.

Módlmy się by KZK został odnowiony duchowo i fizycznie.

Republika Środkowoafrykańska
Chwalmy Boga za dotarcie kontenerów do Bangui.

Chwalmy Boga za pokój oraz bezpieczeństwo, które Pan zaczął wylewać na zespół.

Módlmy się o rozpoczęcie sezonu.

Módlmy się o sieroty oraz ofiary wojny. Módlmy się by odnalazły one Chrystusa.

Módlmy się o plany oraz wybory, które mają się odbyć w ciągu kliku kolejnych miesięcy.
Czad
Chwalmy Boga za ludzi, którzy obecnie są zaangażowani w projekt.

Chwalmy Boga za zdrowie oraz dobre samopoczucie liderów projektu oraz wiele okazji do działania na terenach, gdzie jeszcze nikt nie był.

Módlmy się by pokój powrócił do Republiki Środkowoafrykańskiej, gdzie ciągle wybuchają konflikty.

Módlmy się o ludzi, którzy są przesiedlani na terenie kraju oraz o tych, którzy napływają do Czadu.

Módlmy się o liderów projektu, którzy starają się głosić Ewangelię oraz docierać do dzieci na trudnych, niebezpiecznych terenach.

Wybrzeże Kości Słoniowej
Módlmy się o wybór nowego KZK, który rozpocznie się tego lata.


Demokratyczna Republika Kongo
Chwalmy Boga za pokój w DRK oraz zgodę pomiędzy KZK oraz RZK. Módlmy się by Bóg powołał właściwe osoby na wolne stanowiska w tych zespołach. Módlmy się o zespoły, które współpracują by realizować projekt.

Chwalmy Boga za zapewnienie zwolnienia z opłat, które zostało przyznane oraz za odprawę celną, która dobiega końca we wszystkich sześciu portach.

Chwalmy Boga za szkolenia nauczycieli NP oraz PS. Chwalmy Go za przygotowania na zbliżający się rok oraz o tych, którzy będą zaangażowani w GN oraz NP.

Módlmy się o służbę GN w DRK. Módlmy się o dystrybucje oraz zajęcia NP. Módlmy się o PS oraz nauczycieli zaangażowanych w GN, by mieli pełne zrozumienie służby oraz byli w pełni w nią zaangażowani.

Módlmy się o logistykę w DRK. Módlmy się o bezpieczeństwo paczek oraz materiały do służby, które przechodzą przez odprawę i są transportowane do PS. Módlmy się by odprawa oraz zwolnienie z opłat przebiegło szybko oraz bez problemów.

Módlmy się o stabilizację w DRK, w obliczu zbliżających się wyborów.

Gwinea Równikowa
Chwalmy Boga za udaną odprawę kontenerów.

Módlmy się o zrozumienie wizji GN oraz ważność NP.

Módlmy się by Bóg wzmocnił KZK oraz RZK.

Gabon
Chwalmy Boga za Jego wierność okazaną w służbie GN w Gabonie.

Chwalmy Go za członków zespołu oraz ich różnorodne dary i powołania.

Chwalmy Boga za Jego wierność w ciągłym wspieraniu i rozwijaniu projektu w Gabonie.

Módlmy się o pozostałe dystrybucje oraz zajęcia NP.

Módlmy się o PZ, by byli mocno zaangażowani i entuzjastycznie nastawieni do celów GN.

Módlmy się o jedność w zespole. Módlmy się by Bóg wzmocnił członków zespołu w taki sposób by miłowali siebie nawzajem, a także partnerów służby oraz dzieci.

Ghana
Chwalmy Boga za przygotowania do NP, która się właśnie pojawiła. Módlmy się by Bóg dokonywał wielkich rzeczy za pomocą tego, co przygotowano.

Módlmy się o wszystkie zespoły zaangażowane w dystrybucje w Ghanie. Módlmy się o ich dalszy entuzjazm oraz bezpieczeństwo w tym sezonie.

Módlmy się by Bóg zaopatrzył w niezbędne zasoby, by zachować dobrą realizację i opinię projektu.

Módlmy się by więcej PS uchwyciło wizję GN oraz wzięło udział w tym, czego Bóg dokonuje za jej pośrednictwem.

Módlmy się o KZK oraz RZK, które nadal podzielają misję, wizję oraz serce do GN.

Gwinea
Módlmy się o zwalczenie wirusa Eboli.

Módlmy się by partnerzy powrócili z odnowioną wizją, gdy program ruszy od nowa.

Gwinea Bissau
Chwalmy Boga za dobry rok.

Módlmy się o szkolenia, które wkrótce się rozpoczną.

Módlmy się by GN było światłem we wsiach, w nadchodzącym roku.

Kenia
Chwalmy Boga za udaną NP oraz szkolenia PS w tym roku.

Chwalmy Boga za szybką i udaną odprawę celną oraz transport paczek.

Chwalmy Boga za rekrutację nowego Koordynatora Modlitwy oraz Koordynatora Logistyki do KZK. Módlmy się o nowe RZK, które będą rekrutowane w tym roku. Módlmy się o subRZK, które odpowiedzialne są za nadzorowanie tych nowych zespołów.

Chwalmy Boga za stałe wsparcie płynące ze strony Międzynarodowej Siedziby Głównej.

Módlmy się by dzieci zrozumiały Ewangelię, podczas, gdy NP jest realizowana w wielu kościołach.

Módlmy się o darczyńców na całym świecie, którzy wspierają GN.

Lesotho
Chwalmy Boga za pełne zachęty spotkania gwiazdkowe, które już się odbyły. Módlmy się o każde dziecko, które usłyszało Ewangelię i otrzymało paczkę.

Chwalmy Boga za szkolenia nauczycieli, które się odbyły. Módlmy się o nauczycieli oraz dzieci, biorące udział w NP.

Módlmy się o dalsze wsparcie oraz rozwój RZK by przynosiło to większą skuteczność służby.
Liberia
Chwalmy Boga za podręczniki NP, które otrzymał zespół, a które zostały rozdane PS by nauczać dzieci w Liberii.

Chwalmy Boga za to, że NP przebiegła zgodnie z planem.

Chwalmy Boga za dzieci w Liberii, które ponownie otrzymają podręczniki w tym roku.

Módlmy się o KZK w Liberii, który planuje rozdawanie paczek oraz ukończenie szkolenia NP w zachodniej części kraju.

Módlmy się by wirus Eboli został zwalczony, tak by zespół mógł zorganizować w tym roku swoją konferencję.

Madagaskar
Chwalmy Boga za 80 trenerów NP, którzy zostali wyszkoleni za pomocą nowego Podręcznika szkoleniowego.

Chwalmy Boga za ochronę zespołu, który podróżował w trudne rejony by rekrutować nowych wolontariuszy.

Módlmy się 0 230.000 szans ewangelizacyjnych, by stały się nadzieją dla społeczności dotkniętych klęskami żywiołowymi na terenie całego kraju.

Módlmy się o udane próby przywrócenia pokoju oraz zgody.

Malawi
Chwalmy Boga za zaangażowanie Samaritan’s Purse podczas powodzi w Malawi.

Chwalmy Boga za owocny rok GN, który dobrze się rozpoczął.

Módlmy się by pomoc GN niesiona potrzebującym dotkniętym powodzią, miała na nich ogromy wpływ.

Módlmy się o jedność oraz dostępność zespołu, który zajęty jest przygotowaniami do podróży Broadcast w kolejnym miesiącu.

Mali
Chwalmy Boga za paczki, które dotarły do Mali.

Chwalmy Boga za pokój, który nastał w kraju.

Módlmy się o dzieci, które otrzymają paczki.

Módlmy się o dobrze zarządzanie paczkami.

Módlmy się o ochronę podczas różnych podróży.

Mauritius
Chwalmy Boga za współpracę oraz partnerstwo z nowymi Partnerami Służby z regionów Quatre Bornes oraz Flacq.

Chwalmy Boga za szybką odprawę celną kontenera oraz za kościół, który udostępnił swój teren na przechowanie kontenera.

Módlmy się o spotkania gwiazdkowe oraz szkolenia, które zostały zaplanowane w regionach Quatre Bornes oraz Flacq.

Módlmy się o rekrutację Koordynatora Uczniostwa.
Namibia
Chwalmy Boga za udany transport, odprawę oraz dostarczenie paczek bez jakichkolwiek komplikacji.

Chwalmy Boga za powołanie do KZK nowego Koordynatora Modlitwy oraz skompletowanie składu KZK.

Chwalmy Boga za odbiorcę. Módlmy się o zespół, który rozwija z nim relację.

Módlmy się o rozwój subRZK oraz dalsze wsparcie oraz rozwój wszystkich zespołów regionalnych.

Niger
Chwalmy Boga za Jego wierność w ubiegłym roku.

Chwalmy Boga za udane zakończenie konferencji nConnect oraz jej wpływ na RZK.

Chwalmy Boga za obecną stabilizację w kraju.

Módlmy się o członków KZK, by nadal mieli wsparcie oraz wzmocnienie, którego potrzebują by realizować tegoroczny projekt. Módlmy się o KZK, który tłumaczy lokalnym PS wizję i przyczynę realizacji NP.

Módlmy się o nauczycieli NP, by stworzyli właściwe strategie na dotarcie do dzieci z programem uczniowskim.

Nigeria
Chwalmy Boga za sukces programów GN w ubiegłym roku, szczególnie pierwszy Krajowy Dzień Świętowania.

Chwalmy Boga za szanse ewangelizacyjne, jakie zespół miał podczas rozdawania paczek wśród Muzułmanów oraz nominalnych chrześcijan.

Chwalmy Boga za uratowanie rodziców Koordynatora Mobilizacji Zborów z rąk okrutnych buntowników oraz ubiegłoroczne marcowe udane wybory prezydenckie.

Módlmy się by Bóg położył kres powstańczym działaniom w Nigerii, szczególnie w północnej części kraju oraz o nowy pokojowy rząd.

Módlmy się o zaopatrzenie w niezbędne do realizacji tegorocznej GN zasoby.

Módlmy się by Bóg otworzył drzwi oraz by wiele dusz zwróciło się do Niego dzięki działaniom GN w 2015 roku.

Republika Kongo
Chwalmy Boga za rozwój służby w północnej części oraz za 3 tereny oczekujące na swoje paczki oraz NP.

Chwalmy Boga za zdrowie oraz za tegorocznych wolontariuszy. Chwalmy Boga za ich ochronę oraz za łaskę potrzebną do wypełnienia wszystkich działań.

Módlmy się o tegoroczny projekt, szczególnie w świetle komplikacji w rządzie. Módlmy się by Bóg usunął wszelkie przeszkody, które mogą stanąć na drodze GN.
Módlmy się o zespół, który podróżuje po terenach zamieszkanych przez rdzenną ludność, do której trudno dotrzeć. Módlmy się by Bóg był z nimi podczas wszystkich tych podróży.

Módlmy się o partnerstwo ze służbą celną oraz Ministerstwem Finansów. Módlmy się o Bożą interwencję by zespół otrzymał 5 letnie zwolnienie.

Módlmy się o KZK oraz RZK w Kongo. Módlmy się by Bóg powołał odpowiednich wolontariuszy na wolne stanowiska.

Ruanda
Chwalmy Boga za udane dystrybucje.

Chwalmy Boga za ponad 40.000 dzieci, które wezmą udział w tym sezonie w NP.

Módlmy się o rodziny w Ruandzie, by dzieci mogły wzrastać w pozytywnym środowisku oraz by uczyły się posłuszeństwa Bogu.

Módlmy się by liderzy kościoła zrozumieli wartość dzieci I nauczali je modlić się.

Módlmy się o kościoły oraz pastorów, którzy pozyskują więcej dzieci dla Chrystusa.

Senegal
Chwalmy Boga za dary, które przeszły odprawę oraz będą rozdane w nadchodzących tygodniach.

Módlmy się by dzieci muzułmańskie mogły wziąć udział w lekcjach NP.
Seszele
Chwalmy Boga za uzdrowienie Koordynatora Logistyki.

Chwalmy Boga za członków IFR oraz KZK by mogli odwiedzić wyspę La Digue podczas spotkań naboru z wizją, akcji rozdawania paczek oraz szkoleń PS.

Módlmy się o nowych członków RZK w La Digue.

Módlmy się o szkolenia nauczycieli NP oraz dzieci, które będą zapraszane w La Digue.

Sierra-Leone
Módlmy się by wirus Eboli został całkowicie zwalczony.

Południowa Afryka
Chwalmy Boga za udane szkolenie nauczycieli NP, poprowadzone przez nowego Koordynatora Uczniostwa.

Chwalmy Boga za Dzień Sierot w Durban, który był doskonałą okazją dla RZK by okazywać miłość, troskę oraz ochronę dla dzieci w kilku sierocińcach.

Módlmy się o potężną oraz skuteczną sieć modlitewną pośród wszystkich wolontariuszy GN w Południowej Afryce.

Módlmy się by nie było gangów, rasizmu oraz przemocy wobec dzieci, szczególnie w rejonie Kapsztadu.

Sudan Południowy
Chwalmy Boga za kościoły, które powstały w Juba, jako wynik działania GN.

Chwalmy Boga za paczki, które zostały rozdane oraz o dzieci, które biorą udział w NP. Módlmy się by GN dotarła do wszystkich 10 stanów Południowego Sudanu.

Chwalmy Boga za Chrześcijan na całym świecie, którzy cały czas się modlą i zachęcają zespół.

Módlmy się by nie było już niestabilności w Południowym Sudanie tak by Boże działanie rozprzestrzeniało się bez przeszkód.

Módlmy się o przywództwo Samaritan’s Purse oraz GN oraz o wszystkie osoby zaangażowane w służbę GN, dzięki którym ma ona ogromny wpływ na służbę wśród dzieci.

Módlmy się o jedność oraz współpracę między przywództwem zespołów.

Szwajcaria
Chwalmy Boga za bezpieczne dostarczenie ostatniego kontenera z paczkami. Módlmy się o ostatnie spotkania gwiazdkowe, które jeszcze się odbędą.

Chwalmy Boga za udane stworzenie drugiego RZK w Szwajcarii. Módlmy się o KZK, który poszukuje wsparcia I rozwoju RZK dla większej ich skuteczności.

Módlmy się o ukończenie rekrutacji oraz procesu selekcji na wolne stanowiska w KZK.

Tanzania
Chwalmy Boga za to, że GN otrzymała zwolnienie z podatku oraz certyfikat dot. jedzenia/leków od władz przed dotarciem kontenerów do Tanzanii.

Chwalmy Boga za ochronę dla KZK, który podróżuje po różnych regionach.

Chwalmy Boga za dzieci muzułmańskie oraz rodziny, które poznają Jezusa dzięki paczkom.

Módlmy się o osoby, które są anty-chrześcijańskie i mają inne patrzenie na GN.

Módlmy się o kościoły w Zanzibarze, by usłyszały i zobaczyły potęgę paczek. Módlmy się o paczki, które będą tam rozdawane po raz pierwszy.

Módlmy się by Bóg chronił dzieci przed atakami diabelskimi w Internecie, mediach, poprzez przyjaciół, inicjacje czarnej magii oraz życie oparte na systemie zła. Módlmy się by przyjęły one Chrystusa, podzieliły się dobra nowiną o Jezusie i trzymały się swoich nauk.

Togo
Chwalmy Boga za udane partnerstwa realizowane w nowym sezonie.

Chwalmy Boga za przyjęcie 18 kontenerów, które przechodzą odprawę.

Chwalmy Boga za udane dystrybucje w różnych regionach.
Módlmy się o pokój w Togo przed, podczas, a także po wyborach prezydenckich.

Módlmy się o NP oraz o dzieci. Módlmy się by przyjęły Pana, szczególnie o społeczność muzułmańską.

Uganda
Chwalmy Boga za Jego łaskę i zaopatrzenie dla zespołu, który podróżował przez ponad 20 różnych stanów Ugandy by szkolić i wspierać nauczycieli w programie NP.

Chwalmy Boga za nowe materiały w języku Luganda oraz szansy dla ludzi by studiować Słowo Boże (NP) w swoim języku.

Chwalmy Boga za uzdrowienie Koordynatora Uczniostwa, który niedawno złamał sobie nogę w wypadku. Chwalmy Boga za lekarzy, którzy powiedzieli, że on będzie mógł ponownie chodzić. Módlmy się o jego dalszą rekonwalescencję.

Módlmy się o subRZK, które nadal rekrutują i wybierają wolontariuszy do RZK. Módlmy się o KZK, który prowadzi i rozwija subRZK poprzez szkolenia Dynamicznego Wpływu.

Módlmy się o bezpieczny transport paczek do kraju, a potem ich rozdanie. Módlmy się by rozdawanie paczek przebiegało pokojowo, PS skutecznie prezentowali Ewangelię, a wszystkie te działania przyniosły obfity owoc.


Zambia
Chwalmy Boga za subRZK oraz ich chęć do dalszego usługiwania.

Chwalmy Boga za nowych partnerów służby, którzy właśnie dołączyli do GN.

Módlmy się o KZK, który planuje dotrzeć do niezdobytych dotąd północnych i zachodnich wiejskich prowincji.

Módlmy się o rozwój subRZK w regionie zachodnim.

Zimbabwe
Chwalmy Boga za bezpieczne dostarczenie wszystkich paczek oraz udane spotkania gwiazdkowe, które już się odbyły. Módlmy się o partnerów służby oraz nauczycieli NP, którzy szukają okazji by dzielić się Ewangelią i dalej nauczać dzieci.

Chwalmy Boga za Jego zaopatrzenie. Módlmy się by Bóg dobrze prowadził KZK, który ma mobilizować miejscowych i pozyskiwać zasoby.

Módlmy się by Bóg przydał Jego mądrości KZK, który rekrutuje i wybiera Koordynatora Uczniostwa.

Módlmy się o dalszy rozwój subRZK do dalszego wzmacniania i pomnażania służby w Zimbabwe.

Afryka Południowa – Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Chwalmy Boga za wierność oraz poświęcenie wolontariuszy pomimo wielu wyzwań, na jakie napotykają w tym kraju.

Chwalmy Boga za Jego wierność w zaopatrzeniu zespołu we wszystko, co niezbędne do realizacji służby.

Módlmy się o możliwość rozpoczęcia NP w 3 nowych regionach.

Módlmy się o mądrość i ochronę w obliczu rosnących prześladowań ze strony religijnych ekstremistów.

Zachodnia i Środkowa Afryka- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Chwalmy Boga za to, że projekt mógł zostać ukończony w tym bardzo trudnym kraju.

Chwalmy Boga za dzieci, które mogły usłyszeć Ewangelię i wziąć udział w NP w ubiegłym roku.

Chwalmy Boga za Jego ochronę oraz sposób, w jaki On działa poprzez GN.

Módlmy się o zespół, który nadal rozwija strategie, które pozwolą im okazywać miłość Bożą.

Módlmy się o przygotowania na ten rok oraz o zespół by mógł otrzymać paczki, gdyż nadal pracuje nad tym, by przywóz był możliwy.

Módlmy się o ochronę dla zespołu, który pracuje w bardzo nieprzyjaznym środowisku.


Dziękczynienie i prośby z obu Ameryk i Karaibów

Argentyna
Chwalmy Boga za możliwość rozpoczęcia rozdawania paczek na dwóch bardzo zubożałych terenach, w Wielkanoc.

Chwalmy Boga za 3.200 dzieci oraz ich rodziny, które otrzymały paczki i usłyszały Ewangelię dzięki spotkaniom gwiazdkowym w lokalnych kościołach.

Módlmy się o zespół, PS oraz nauczycieli NP, ponieważ w tym miesiącu rozpoczyna się program uczniowski w General Rodriguez oraz Corrientes.

Bahamy
Chwalmy Boga za udaną zbiórkę funduszy, wyścig rowerowy Grand Bahama, który zwiększył zasoby finansowe na pomoc dla Krajowych i Regionalnych Zespołów, w docieraniu na dodatkowe wyspy w archipelagu Bahamów.

Chwalmy Boga za wolontariusza w Nassau, który zaoferował pomoc materialną, a w szczególności wykorzystanie jego firmy transportowej by przewieźć paczki, po tym, jak został dotknięty służbą GN.

Módlmy się o zdrowie i dobre samopoczucie KZK i RZK. Módlmy się by Bóg wzmocnił ich serca i umysły, gdy stale docierają do dzieci z ewangelią.

Módlmy się by Bóg otworzył drzwi zespołowi, by docierał do dzieci w najciemniejszych zakamarkach kraju.

Barbados
Chwalmy Boga za nowy KZK, działający po raz pierwszy z GN.

Módlmy się o zwolnienie dla kontenera z paczkami. Módlmy się szczególnie o rozwinięcie właściwych relacji pomiędzy władzami, a KZK, by zapewnić udany przywóz.
Módlmy się o nowych Partnerów Służby oraz nauczycieli NP, którzy przechodzą szkolenie. Módlmy się by byli podekscytowani oddani wizji GN.

Belize
Chwalmy Boga za udaną wyjątkową podróż z rozdawaniem paczek, która dała tuzinom wolontariuszy z USA szansę na doświadczenie wielorakich spotkań i rozdawania paczek, jak również uroczystego zakończenia kursu NP.

Módlmy się o KZK, który pracuje nad wdrożeniem RZK w ich krajową strategię.

Módlmy się o rekrutację oraz wybór nowego Koordynatora Zasobów do KZK.

Boliwia
Chwalmy Boga za to, że zespół znalazł i nabył wszystko, co potrzebne do projektu Build-a-Box (zbuduj pudło). Módlmy się by GN znalazła przychylność w oczach rządu oraz urzędów celnych, tak by mogła otrzymać kontenery w przyszłym roku.

Chwalmy Boga za to, że GN zdołała rozdać paczki i rozpocząć NP zgodnie z zaplanowanym przez zespół harmonogramem.

Chwalmy Boga za rozdawanie paczek bez zakłóceń na trudnych terenach.

Chwalmy Boga za wszystkich wolontariuszy, którzy pakowali i rozdawali paczki.

Módlmy się by rząd zaakceptował ostateczne dokumenty niezbędne dla odbiorcy.

Módlmy się by Bóg powołał odpowiednią osobę do służby, jako Koordynator Modlitwy w KZK, oraz o utworzenie RZK w Cochabamba oraz La Paz.

Brazylia
Chwalmy Boga za to, że po wielu latach modlitw poruszył serca rządu, który dał GN pozwolenie na przyjęcie paczek w Brazylii.

Módlmy się by proces odprawy celnej przebiegł szybko, bez zakłóceń i niepotrzebnych opóźnień.

Módlmy się by Bóg obdarzył swoją mądrością KZK, który w tym roku rozpoczyna projekt.

Módlmy się o ogromne żniwa wśród dzieci, by mnóstwo dzieci poznało Chrystusa podczas tego pierwszego sezonu w Brazylii.

Kolumbia
Chwalmy Boga za wszystkie dzieci, które brały udział w Najwspanialszej Podróży.

Chwalmy Boga za posłanie ludzi do zespołów, którzy są pasjonatami Chrystusa i Ewangelii. Chwalmy Boga za jedność w zespołach wolontariuszy.

Chwalmy Boga za zapewnienie zasobów potrzebnych RZK by wesprzeć ich program oraz dla 300 dzieci w miejscowości Cartagena, które w wyniku działania projektu zostały dotknięte miłością Bożą.

Módlmy się o Bożą ochronę nad RZK oraz KZK, które doświadczają wojny duchowej i atakowani są przez wroga.

Módlmy się by Bóg posłał nowych członków do RZK oraz KZK, tak by wszystkie wolne stanowiska były obsadzone.

Módlmy się o wizyty oraz konsultacje z międzynarodowego zespołu oraz by Boża wola była wypełniana w Kolumbii.

Kostaryka
Chwalmy Boga za uzdrowienie Koordynatora Zasobów.

Módlmy się o proces zwolnienia.


Dominika
Chwalmy Boga za nowy KZK, po raz pierwszy działający z GN.

Chwalmy Boga za zwolnienie dla kontenera za paczkami.

Módlmy się o KZK, który wdraża plan rozdawania paczek i dotarcia do potrzebujących dzieci na wyspie.

Módlmy się o wszystkich Partnerów Służby oraz nauczycieli NP, by pozostali wierni wizji GN.

Dominikana
Chwalmy Boga za udany transport oraz przywóz wszystkich kontenerów w tym sezonie.

Chwalmy Boga za zasoby od międzynarodowego zespołu w Samaritan’s Purse.

Chwalmy Boga za KZK oraz wszystkich wolontariuszy, którzy dodatkowo się starają by ukończyć pracę GN na Dominikanie.

Módlmy się o sytuację na granicy pomiędzy Dominikaną a Haiti. Módlmy się o zachowanie pokoju pomiędzy oboma narodami.

Módlmy się o rodziny w kraju. Módlmy się by zrozumiały, że ich zadaniem jest chronić swoje dzieci, tak by młodzież nie stała się ofiarami wszechobecnej przemocy i wykorzystywania.

Módlmy się by Bóg nadal powoływał właściwe osoby so służby w RZK, szczególnie jako Koordynatorów Modlitwy, gdyż modlitwa jest tym, co porusza wszelkie chrześcijańskie aspekty działania.

Ekwador
Chwalmy Boga za dzieci, które miały okazję usłyszeć ewangelię.

Chwalmy Boga za ich rodziny oraz kościoły, które zostały ubłogosławione poprzez służbę GN.

Módlmy się o KZK, który buduje RZK. Módlmy się by były one wzmocnione do służenia w jedności i pracy zespołowej.

Módlmy się o RZK w Ekwadorze. Módlmy się by Bóg powołał właściwe osoby na wolne stanowiska w RZK, tak szybko jak to możliwe.

Módlmy się o gospodarkę w Ekwadorze, gdyż spadająca cena ropy spowodowała wzrost opłat celnych.

Salwador
Chwalmy Boga za Jego obecność w całym procesie przywozu. Chwalmy Go za to, że pomimo trudności, zespół otrzymał paczki i rozdał większość z nich.

Módlmy się by Bóg nadal działał w procesie logistyki i by pozostałe paczki zostały rozdane tak szybko i bezproblemowo jak to możliwe.

 

Grenada
Chwalmy Boga za wszystko, co On czyni przez NP. Chwalmy Go za to, że tak wiele dzieci bierze teraz udział w kościele dla dzieci, tak, że niektóre kościoły muszą wynajmować dodatkowe budynki by je gościć.

Módlmy się o sukces programu Uczniostwa, gdy zajęcia będą odbywały się na nowym terytorium.

Módlmy się o Bożą interwencję by pomóc chronić reputację GN.

Gujana
Módlmy się o nauczycieli i uczniów, którzy są w chwili obecnej zaangażowani w NP. Módlmy się by Słowo Boże, które studiują stało się rzeczywiste w ich życiu.

Módlmy się o Krajowy Zespół Koordynacyjny. Módlmy się by współpracowali w harmonii i miłości z powodu Ewangelii o Chrystusie.

Módlmy się o wolontariuszy, którzy zajęci są transportowaniem i rozdawaniem paczek w odległych niezdobytych miejscach. Módlmy się o ich zdrowie I bezpieczeństwo podczas podróży.

Haiti
Chwalmy Boga za udaną odprawę celną.

Chwalmy Boga za udaną pierwszą podróż wolontariuszy GN z Kanady na Haiti.

Módlmy się, by wiele dzieci poznało Chrystusa w tym sezonie podczas zajęć NP.

Honduras
Chwalmy Boga za udany sezon rozdawania paczek przez GN.

Módlmy się o Najwspanialszą Podróż i dzieci, które przygotowują się do uroczystego zakończenia kursu.

Módlmy się o RZK, który zwiększa ilość rozdawanych paczek oraz liczbę dzieci zaangażowanych w NP.

Módlmy się o bezpieczną sytuację w Hondurasie. Módlmy się by Ewangelia zakorzeniła się pośród dzieci w Hondurasie. Módlmy się by kościoły w Hondurasie okazywały prawdziwą miłość i pokój Chrystusa zagubionej młodzieży.
Módlmy się by Bóg powoływał odpowiednie osoby do służby na wolnych stanowiskach w KZK.

Jamajka
Módlmy się o paczki, które są rozdawane na całej wyspie.

Módlmy się o utworzenie nowych Zespołów Regionalnych na wyspie. Módlmy się o właściwe osoby wrażliwe na powołanie Pana do służby.

Meksyk
Chwalmy Boga za okazję dla 65 sponsorów GN oraz 15 członków personelu do odwiedzenia Veracruz, by wziąć udział w spotkaniach ewangelizacyjnych i obserwować zajęcia NP. Chwalmy Boga za to, że zespół i goście mogli podzielić się Ewangelią z ponad 3.500 dzieci i ich rodzinami podczas tej podróży.

Chwalmy Boga za dodatkowe kontenery, które otrzymały zespoły oraz za więcej dzieci i ich rodzin, które w rezultacie usłyszały wiadomość o zbawieniu.

Módlmy się o NP w każdym z 25 stanów Meksyku, które wdrażają ten kurs. Módlmy się o ponad 300.000 dzieci, które będą brały udział w programie.

Módlmy się o zbliżającą się konferencję krajową nConnect w lipcu. Módlmy się o prowadzących konferencję, by skupiali się na temacie „Przechowywać zbiory”. Módlmy się o wszystkie RZK, które będą obecne podczas szkolenia, wspólnoty i świętowania.

Módlmy się by Bóg nadal błogosławił i rozwijał każdego jednego przyjaciela/sponsora, który jest świadkiem działań GN w Veracruz. Módlmy się by Bóg nadal używał ich wkład w służbę GN na wiele zdumiewających sposobów.

Panama
Módlmy się o KZK, który dochodzi do siebie po stracie Koordynatora Logistyki, który zmarł na początku tego roku. Módlmy się by Bóg powołał na to miejsce nową osobę, która wejdzie w rolę i będzie wsparciem dla zespołu.

Módlmy się o nauczycieli NP oraz o dzieci, które będą brały udział w NP. Módlmy Sie by te dzieci oddały swoje serca Panu.

Paragwaj
Chwalmy Boga za kościoły, które mają wizję pozyskiwania dzieci dla Chrystusa i nauczania ich.

Chwalmy Boga za dzieci oraz rodziny, które podjęły zdecydowały się na Chrystusa.

Chwalmy Boga za ochronę i prowadzenie przywództwa zespołu podczas ich podróży oraz za zaopatrzenie w niezbędne zasoby.

Módlmy się o nauczycieli NP. Módlmy się by potrafili oni nauczać dzieci w najlepszy możliwy sposób.

Módlmy się o nowego Koordynatora Modlitwy do KZK oraz o utworzenie nowego RZK.

 

Peru
Chwalmy Boga za powołanie osób, które są oddane Jego pracy by usługiwać w GN. Chwalmy Go za używanie ich by wiele dzieci mogło usłyszeć Ewangelię i wziąć udział w NP. Chwalmy Boga za każdego wolontariusza i ich rodziny.

Chwalmy Boga za każdy rok, gdy GN może iść naprzód i docierać do większej liczby osób w Peru, jak na przykład do rdzennych społeczności oraz ludów zamieszkujących wysoko w górach, w miejscach, które Ewangelii nigdy nie słyszały.

Módlmy się o Koordynatorów RZK, szczególnie o tych, którzy chorują oraz których rodziny doświadczyły wypadku lub śmierci.

Módlmy się o wzmocnienie, mądrość i odwagę dla KZK, subRZK oraz RZK, które nadal dzieło, jakie powierzył im Pan.

St. Vincent
Chwalmy Boga za udaną podróż Departamentu Służby Samaritan’s Purse.

Módlmy się o KZK, który planuje pozyskać więcej osób na najdalszych Grenadyny.
Módlmy się o jedność pośród KZK.

Módlmy się o nowe inicjatywy by docierać do oddalonych grup ludzi zamieszkujących środkową część Surinamu.

Módlmy się o nowe inicjatywy by docierać do ludzi w Gujanie Francuskiej poprzez Surinam.

Trynidad i Tobago
Chwalmy Boga za sponsorów, partnerów oraz partnerów modlitwy, którzy pracują wiernie w winnicy.

Chwalmy Boga za wspaniałe raporty mówiące o uzdrowieniu, powołaniu oddanych Gwiazdkowej Niespodziance ludzi na całym świecie. Módlmy się o tych, którzy poświęcają swój czas zarówno na terenie kraju jak i poza nim. Módlmy się, by Bóg chronił i błogosławił ich życie obficie.

Módlmy się o członkinię KZK, która ostatnio straciła matkę.

Módlmy się o przywództwo zespołu, które działa w środkowym regionie kraju w tym roku. Módlmy się intensywnie przeciwko aktywności sił demonicznych przeciwko środkowemu regionowi i w nim.

Módlmy się o PS, by prawdziwie uchwycili wizję, jaką Bóg ma wobec dzieci.

Módlmy się o pełne uczestnictwo oraz duchowy wzrost podczas zajęć NP. Módlmy się by Słowo Boże było siane i wykonywało zamierzoną pracę w sercach dzieci.

Stany Zjednoczone – rdzenni Amerykanie
Chwalmy Boga za oddany i zjednoczony KZK, który działa by nieść nowinę o Chrystusie rdzennym mieszkańcom Ameryki Północnej.

Módlmy się o powołanie nowych nauczycieli NP oraz pełne zrozumienie ich poświęcenia oraz duchowego wpływu, jaki mogą wywrzeć.

Módlmy się o pastorów oraz jedność pomiędzy denominacjami.

Módlmy się by Bóg uwolnił dzieci od samobójstw, alkoholizmu oraz przemocy domowej poprzez działania GN.

Módlmy się o zaopatrzenie finansowe i materialne dla KZK rdzennych Amerykanów.

Urugwaj
Chwalmy Boga za ogromne zainteresowanie PS szkoleniem nauczycieli NP.

Chwalmy Boga za Jego interwencję w procesie przywozu oraz dystrybucji materiałów dla PS.

Chwalmy Boga za ciężką pracę RZK, które wykonują swoje działania z poświęceniem i zapałem.

Módlmy się by Bóg błogosławił działania Lokalnych Kontaktów, ich komunikację z nauczycielami oraz rozwój NP.

Módlmy się o KZK, który planuje wdrożenie projektu w tym sezonie.

Módlmy się o rekrutację, wybór i szkolenie nowych RZK we wschodnim regionie kraju.

Dziękczynienie i prośby z Eurazji

Białoruś
Chwalmy Boga za bezproblemową odprawę paczek oraz pomoc RZK w zorganizowaniu dobrego procesu dostawy do PS, nawet pomimo tego, że PS sami przyjeżdżają po paczki w tym samym czasie.

Chwalmy Boga za 40 dzieci, które przyszły na dalsze zajęcia po spotkaniu gwiazdkowym, a które pozostały w szkółce niedzielnej po ukończeniu całego programu.

Módlmy się by dzieci były zainteresowane wzięciem udziału w zajęciach NP, stały się naśladowcami Jezusa oraz uczęszczały na zajęcia szkółki niedzielnej. Módlmy się o ich rodziców, by pozwolili im brać udział w lekcjach oraz zajęciach szkółki.

Módlmy się o lepsze relacje z władzami, tak by kościoły miały większe szanse na dzielenie się Ewangelią poprzez paczki rozdawane w szkołach i przedszkolach.

Módlmy się by Bóg uzdolnił KZK, RZK oraz PS do wspólnej pracy, jako jeden zespół – dzielący wspólnie ekscytację i poświęcenie w prowadzeniu dzieci do Jego Królestwa.

Módlmy się o dzieci z pewnej rodziny, które zaczęły przychodzić na zajęcia szkółki niedzielnej po Bożym Narodzeniu, a ich ojciec znęca się nad ich matką, gdy tylko usłyszy, że albo ona albo dzieci były w kościele. Módlmy się o najstarszą córkę, która potajemnie uczęszcza na zajęcia szkółki niedzielnej.


Bośnia- Hercegowina
Chwalmy Boga za 20 lat GN w Bośni-Hercegowinie oraz o udane świętowanie tego wszystkiego, czego dotychczas dokonał Bóg i czego jeszcze dokona.

Chwalmy Boga za zajęcia Najwspanialszej Podróży, które odbywają się na terenie całego kraju.

Chwalmy Boga za grupę domową, która powstała, jako rezultat rozdania paczek i NP.

Módlmy się o KZK w czasie zmian.

Módlmy się o dzieci oraz nauczycieli zaangażowanych w NP. Módlmy się by otrzymali wszystko, co Bóg ma dla nich oraz by dzielili się tym z innymi.

Módlmy się by więcej dzieci zostało pozyskanych przez NP.

Chiny
Módlmy się o zespół GN, który stale działa i modli się o wzrost dystrybucji paczek w Chinach.

Módlmy się by Bóg otworzył kolejne drzwi dla paczek by mogły napływać do Chin. Módlmy się szczególnie o Bożą przychylność w zdobyciu zwolnienia z podatku na odprawie.

Fidżi
Chwalmy Boga za oszczędzenie Fidżi przez cyklonem.

Chwalmy Boga za nowych Partnerów Służby w odległych rejonach.

Módlmy się o dzieci hinduskie oraz muzułmańskie, które obecnie są zapisane na zajęcia NP.

Módlmy się o KZK i RZK. Módlmy się by Bóg powołał właściwe osoby by zapełnić wolne stanowiska w przywództwie zespołu.

Módlmy się by Bóg dał członkom przywództwa zespołu łaskę, gdyż pracują oni z pastorami z różnych denominacji. Módlmy się by nadal w modlitwie i cierpliwie szkolili tych PS.

Gruzja
Chwalmy Boga za powołanie właściwych osób by były częścią nowych RZK w Gardabani oraz Sachkere.

Módlmy się by 3 dodatkowe kontenery bezpiecznie przybyły w tym miesiącu.

Módlmy się o program uczniowski. Módlmy się o Koordynatorów Uczniostwa, nauczycieli, dzieci oraz szkolenia. Módlmy się by ten sezon był bardzo owocny.

Proszę módlmy się o tegoroczne letnie obozy oraz by PS wykorzystali NP na tych obozach by przyprowadzić dzieci do Pana.

Módlmy się o jedność pomiędzy członkami KZK oraz ich duchowy wzrost.


Indie
Chwalmy Boga za szkolenie nauczycieli NP, zrealizowane w 3 stanach, w których przeszkolono 55 wolontariuszy.

Chwalmy Boga za zbliżające się szkolenia VolDT w Bombaju i Kalkucie.

Módlmy się o zwolnienie z podatku.

Módlmy się by Bóg działał w sercach urzędników państwowych, którzy mają wpływ na zwolnienie z podatku oraz odprawy celne.

Módlmy Sie o szkolenia NP. Módlmy się o Koordynatorów Uczniostwa, trenerów oraz zaangażowanych nauczycieli.

Módlmy się by Bóg powołał właściwych kandydatów do 9 zespołów, które będą rekrutowane w tym sezonie.


Indonezja
Chwalmy Boga za postęp GN dokonany w 2015 roku. Módlmy się by Bóg otworzył drzwi dla GN by dotrzeć do grup ludzi w Indonezji, do których jeszcze nikt z Ewangelią nie dotarł.

Chwalmy Boga za zapewnienie finansowych źródeł niezbędnych do realizacji projektu w Indonezji.

Chwalmy Boga za udaną odprawę kontenerów oraz paczki gotowe do dystrybucji.

Chwalmy Boga za szkolenia Trenerów Nauczycieli, które odbyły się w lutym. Módlmy się o wszystkich uczestników, by byli zachęceni i w pełni wyposażeni by szkolić więcej nauczycieli. Módlmy się by więcej szkoleń TDW mogło się odbyć i by GN mogła nauczać w rezultacie więcej dzieci.

Módlmy się o kompletne utworzenie subRZK i RZK. Módlmy się by Bóg otworzył drzwi by utworzyć zespoły na nowych terenach oraz by On powołał odpowiednie osoby do usługiwania w tych zespołach. Módlmy się o istniejące subRZK i RZK. Módlmy się by Bóg wyposażył je by dobrze dokończyły swoje zadania w tym sezonie.

Módlmy się by Bóg powołał więcej oddanych PS, którzy mają serce do dzieci i chcą wspierać GN całym sercem.

Łotwa
Módlmy się by Bóg powołał oddane osoby by utworzyć silny KZK z wizją kontynuowania GN w kraju, który jest otwarty na Ewangelię i gdzie regiony gotowe są otrzymać paczki i docierać z nimi do dzieci razem z NP.

Litwa
Chwalmy Boga za wierną służbę nowego RZK.

Chwalmy Boga za wszystkich PS, którzy mają ogromną pasję oraz miłość, a którzy rozdali paczki potrzebującym dzieciom w zachodniej części kraju.

Módlmy się o kluby NP, które zaczęły działać po spotkaniach z paczkami. Módlmy się o mądrość, cierpliwość oraz kreatywność dla nauczycieli NP.

Módlmy się by dzieci były przyciągane bliżej Jezusa i by podejmowały one życiowe decyzje by stać się Jego uczniami.

Módlmy się o nowych PS w środkowej części kraju.


Macedonia
Chwalmy Boga za Jego wierność oraz za łaskawość dla każdego wolontariusza w tej służbie.

Chwalmy Boga za akceptację dokumentów potrzebnych do przywozu paczek, szczególnie po trudnościach, jakie były z ich uzyskaniem.

Chwalmy Boga za otwarte drzwi do wsi, którą kościół ewangeliczny próbował od jakiegoś czasu zdobyć. Chwalmy Go za szansę rozdania tam paczek oraz za dzieci, które uczestniczyły w NP.

Chwalmy Boga za spotkania z paczkami, które zorganizował i przeprowadził kościół dla dzieci ze szczególnymi potrzebami. Chwalmy Go za to, że rezultatem miłości i troski, jaką odczuły ich rodziny dzięki paczkom, wielu rodziców podało swoje dane kontaktowe kościołowi, po to, by angażować ich w wiele różnych działań.

Módlmy się o dzieci z Macedonii, by doświadczały nowego objawienia Bożej miłości i łaski. Módlmy się by wzrastały w relacji z Bogiem.

Módlmy się by więcej Partnerów Służby dołączyło do GN w tym roku, szczególnie w zachodniej części kraju.

Malezja
Chwalmy Boga za władze rządowe, które zatwierdziły zwolnienie z podatku na paczki.

Chwalmy Boga za sukces szkoleń PS oraz szkoleń TDW w ciągu kilku ostatnich miesięcy oraz za przeszkolonych nauczycieli.

Módlmy się o rekrutację odpowiednich kandydatów na wolne stanowiska w KZK.

Módlmy się o utworzenie tymczasowego komitetu oraz przyszłego subRZK we wschodnim rejonie, by otrzymać i rozdawać paczki w tym sezonie.

Módlmy się by Bóg powołał właściwych wolontariuszy do pomocy KZK w rozwijaniu projektu przejrzyście i w jedności.

Mołdawia
Chwalmy Boga za tysiące wolontariuszy oraz partnerów, którzy chcą szerzyć wizję GN.

Chwalmy Boga za tysiące dzieci, które wezmą udział w NP.

Módlmy się o utworzenie Regionalnego Zespołu.

Mongolia
Chwalmy Boga za wszystkie ukończone dystrybucje.

Módlmy się by wszystkie dzieci, które rozpoczęły kurs NP, ukończyły go.

Módlmy się o powrót do zdrowia koordynatora subRZK oraz Krajowego Koordynatora Uczniostwa.

Módlmy się o spotkanie planowane na 17 maja, które organizuje subRZK z Ułan Bator wraz z RZK.

Nepal
Chwalmy Boga za odprawę paczek.

Chwalmy Boga za ochronę Partnerów Służby podczas procesu dystrybucji.

Módlmy się o dzieci zaangażowane w NP.

Filipiny
Chwalmy Boga za to, że zespół dotarł do grup ludzi, które nie słyszały Ewangelii, w tym także do plemienia Mandaya oraz plemienia Kalagan w Mindanao oraz Mindoro, dzięki rozdawaniu paczek.

Chwalmy Boga za KZK, subRZK oraz RZK, gdzie każdy z nich funkcjonuje w swojej roli, ale nadal współdziała z innymi w jedności. Chwalmy Boga za rosnącą liczbę wolontariuszy w subRZK oraz różnorodność działań, jaką robią dla Jezusa.

Chwalmy Boga za szkolenia NP, od szkolenia trenerów do szkolenia nauczycieli, które zostały ukończone na wszystkich 3 głównych wyspach. Chwalmy Go za zajęcia NP, które dotarły na nowe wyspy.

Módlmy się o rekrutację oraz wybór kandydatów na wolne stanowiska w KZK oraz RZK.

Módlmy się by zespoły potrafiły dostosować opóźnienia w otrzymaniu materiałów szkoleniowych I nadal zdołały ukończyć szkolenia zgodnie z planem. Módlmy się o zbliżające się zajęcia NP – módlmy się by więcej dzieci wzrastało w Słowie Bożym oraz by nauczyciele prowadzili zajęcia ze współczuciem i miłością.

Módlmy się o pozostałe dystrybucje. Módlmy się o bezpieczeństwo wolontariuszy, partnerów oraz nauczycieli podróżujących w odległe rejony, by rozdawać paczki. Módlmy się o zbliżającą się podróż na nabór z wizją, szkolenia PS, szkolenia NP, rekrutacje oraz rozmowy z potencjalnymi wolontariuszami.

Polska
Chwalmy Boga za poruszenie serc ludzi, którzy podjęli decyzje o oddaniu swego życia Jezusowi.

Chwalmy Boga za szansę realizowania GN oraz NP w nowych miejscach.

Chwalmy Boga za Jego łaskę oraz miłosierdzie, które On okazuje wierzącym każdego dnia. Chwalmy Go za to, że On nigdy nie zawodzi wierzących i On zawsze dotrzymuje obietnic.

Chwalmy Boga za możliwość zakupienia dobrej jakości Biblii dla absolwentów NP.

Módlmy się by Bóg pomógł zespołowi rozwinąć ich zdolności w niesieniu Ewangelii ludziom.

Módlmy się by powstało więcej grup modlitewnych oraz by Polska stała się domem modlitwy.

 


Samoa
Módlmy się o dystrybucje oraz o Partnerów Służby.

Módlmy się o rozwój RZK. Módlmy się by znali swoje role, gdyż cały zespół przygotowuje się do konferencji krajowej nConnect.

Słowacja
Chwalmy Boga za nowych partnerów w NP oraz GN. Chwalmy Go za dzieci, które będą zaangażowane w jedno i drugie po raz pierwszy.

Chwalmy Boga za używanie GN, by zmieniać społeczności oraz wzmacniać świadectwo kościołów. Chwalmy Boga za używanie GN, by dać dzieciom to, czego potrzebują oraz by zmieniać sposób postrzegania miłości Bożej przez ich rodziców.

Módlmy się o zbliżające się świętowanie 15 i 16 maja.

Módlmy się o zespół, który pracuje nad rozwojem nowej strategii.

Ukraina
Módlmy się o rekrutację oraz wybór 4 RZK.

Módlmy się o uchodźców-dzieci ze wschodnich regionów Ukrainy, które otrzymają paczki od partnerów służby. Módlmy się o PS, którzy organizują zajęcia NP dla tych dzieci.

Módlmy się o dostarczenie paczek na wschód Ukrainy, gdzie mają miejsce działania militarne.

Módlmy się by PS ukończyli zajęcia NP po Wielkanocnym rozdawaniu paczek oraz podczas letnich obozów.

Módlmy się by rodziny dzieci, które otrzymały paczki GN, przybyły na Festiwal Nadziei w czerwcu.

MENA- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Chwalmy Boga za paczki, które dotarły i są bezpiecznie przechowywane w magazynach.

Chwalmy Boga za utworzenie nowego subRZK.

Chwalmy Boga za dzieci, które otrzymały paczki oraz biorą aktualnie udział w TDW.

Módlmy się o rekrutację oraz wybór nowego RZK.

Módlmy się o wiele dystrybucji paczek, które odbędą się w ciągu kilku kolejnych miesięcy.

Módlmy się o zachętę, moc oraz mądrość dla nowego subRZK.

MENA- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Chwalmy Boga za wysłuchane modlitwy oraz za to, że wiele dzieci-uchodźców rozpocznie edukację w szkołach. Chwalmy Go za spotkania i dystrybucje paczek, które odbyły się w tych szkołach.

Módlmy się by Bóg zapewnił transport dla dzieci-uchodźców, tak by mogły uczęszczać do szkoły.

Módlmy się o zbliżające się dystrybucje. Módlmy się by Bóg wykorzystał te paczki do okazania Jego miłości dzieciom.
Módlmy się by Bóg otworzył drzwi dla GN by docierać na nowe tereny.

MENA- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Chwalmy Boga za dodatkowe paczki, gdyż wiele magazynów zostało zalanych przez powódź.

Chwalmy Boga za proces zwolnienia, który przebiegł bez przestojów.

Chwalmy Boga za nowych PS, którzy chcą wdrożyć TDW w swoich krajach.

Módlmy się by zespół otrzymał pozwolenie od rządu na rozdawanie paczek w szkołach.

Módlmy się by Bóg prowadził zespół oraz dał mu dar rozróżniania przy wyborze terenów dystrybucji.

Módlmy się o rodziny, które zostały dotknięte ogromną powodzią.

MENA- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Chwalmy Boga za pierwsze szkolenie PS, które odbyło się w lutym.

Chwalmy Boga za dystrybucje paczek, które rozpoczęły się w wielu miejscach.

Módlmy się o zbliżające się szkolenie PS.

Módlmy się o zespół, który poszukuje nowych odbiorców.

Módlmy się o informacje zwrotne.

MENA- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Chwalmy Boga za sukces dystrybucji, która odbyła się na południu.

Chwalmy Boga za nowe kontakty, które mają serce dla służby GN.

Módlmy się o utworzenie MOU.

Módlmy się by Bóg powołał odpowiednie osoby by utworzyć KZK.

Módlmy się by wolontariusze uzyskali wizy i wzięli udział w międzynarodowej konferencji iConnect.

MENA- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Chwalmy Boga za zwolnienie, które przebiegło dobrze, bez opóźnień, pomimo wojny domowej.

Chwalmy Boga za bezpieczny dowóz i magazynowanie paczek.

Chwalmy Boga za spotkania z rozdawaniem paczek, które się odbyły.

Módlmy się by Bóg chronił wolontariuszy podczas wojny domowej.

Módlmy się o chrześcijan, którzy są prześladowani przez ISIS – państwo islamskie.

Módlmy się by zespół otrzymał wizy i wziął udział w konferencji międzynarodowej iConnect.

MENA- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Chwalmy Boga za dystrybucje, które się odbyły.

Chwalmy Boga za szkolenie nauczycieli, które odbyło się w lutym w bardzo niebezpiecznym regionie.

Módlmy się o dzieci, które są zaangażowane w NP.

Módlmy się o zespół, który napotyka na wiele wyzwań z powodu ISIS.

MENA- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Chwalmy Boga za dystrybucje, które się odbyły.

Chwalmy Boga za dzieci, które zaangażowane są w NP.

Módlmy się o rekrutację oraz wybór nowych członków KZK oraz RZK w maju.

Módlmy się o program NP.

RECA- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Módlmy się o krytyczną sytuację z paczkami w tym kraju. Pomimo tego, iż kilka kontenerów przeszło odprawę celną, a paczki zostały rozdane dzieciom, wiele kontenerów ciągle jest przetrzymywanych w magazynach z powodu kwestii celnych.

Proszę módlmy się o rekrutację oraz wybór dwóch nowych RZK w tym kraju.

RECA- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Módlmy się by Bóg otworzył serca władz rządowych, by GN dotarła do dzieci w całym kraju.

Módlmy się by Bóg chronił KZK oraz RZK, gdyż władze przesłuchują ich i nie są zadowolone z faktu głoszenia przez GN Ewangelii. Proszę módlmy się by KZK podejmował mądre decyzje w takiej sytuacji.

Módlmy się o wolontariuszy, którzy rozdają paczki w całym kraju. Módlmy się o ich bezpieczeństwo i zdrowie.

Módlmy się o serca dzieci, które otrzymały paczki w tym sezonie oraz o te, które dalej są nauczane.

RECA- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Chwalmy Boga za zmianę zdania przez władze rządowe i zezwolenie na wpuszczenie paczek do kraju. Paczki są rozdawane tysiącom dzieci, które są uchodźcami oraz innym dzieciom w potrzebie, na terenie całego kraju.

Chwalmy Boga za wzrost NP. w odległych rejonach i zaangażowaniu grup ludzi, do których dotychczas nikt nie dotarł z pomocą. Proszę módlmy się o dzieci, które właśnie uczęszczają na zajęcia NP. oraz o więcej kościołów, by wykorzystały to narzędzie w swojej służbie potrzebującym.

 

RECA- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Módlmy się by Bóg otworzył oczy rodzicom, by ci pozwolili dzieciom brać udział w pogwiazdkowych programach nauczania, bez stwarzania problemów nauczycielom chrześcijańskim w ich społecznościach.

Módlmy się by Bóg zainterweniował i stworzył okazje by zabłysło światło w ciemności w czasach, gdy radykalny islamizm staje się coraz silniejszy w kraju.

Módlmy się by Bóg zapewnił transport oraz finanse niezbędne do wysłania paczek w odległe rejony.

Módlmy się by Duch Święty działał w sercach dzieci, które otrzymają paczki.

Południowa Azja- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Módlmy się o proces zwolnienia.

Módlmy się o członków KZK oraz subRZK. Módlmy się by zdołali wziąć udział w spotkaniu VolDT w Kalkucie.

Módlmy się o szkolenie TDW oraz o nauczycieli.

Módlmy się o stabilizację polityczną w kraju.

Południowa Azja- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Chwalmy Boga za 19 nowych trenerów przeszkolonych podczas TTT w Nepalu.

Chwalmy Boga za zwolnienie z podatku.

Módlmy się o szkolenia TDW oraz dystrybucje.

Módlmy się o bezpieczeństwo wolontariuszy oraz chrześcijan, w ogóle, w tym kraju.

Południowa Azja- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Módlmy się o zwolnienie z podatku w tym politycznie wrażliwym kraju.

Módlmy się by Bóg obdarzył KZK swoją mądrością, podczas prac nad uzyskaniem zwolnienia z podatku.

Módlmy się o nowy rząd. Módlmy się by urzędnicy mieli przychylność względem GN.

Dziękczynienie i prośby z Biur Partnerskich oraz od Partnerów Służby

Australia i Nowa Zelandia
Chwalmy Boga za poprzedniego Krajowego Managera GN oraz o nowego Krajowego Managera GN.

Chwalmy Boga za nowych Managerów GN w Australii i Nowej Zelandii.

Chwalmy Boga za członków zespołu SP, w krajach otrzymujących paczki.

Módlmy się o Bożą mądrość, rozróżnianie, zrozumienie, siłę oraz zdolności dla nowego krajowego Managera, który uczy się wszystkich aspektów jego nowej roli.

Módlmy się o Bożą zdolność dla każdego nowego Managera GN oraz by miłość Chrystusa wiązała wspólnie zespoły.

Módlmy się by Bóg otworzył drogę dla NP, by była ona używana we wszystkich krajach otrzymujących paczki.

Kanada
Chwalmy Boga za kontenery, które przeszły odprawę celną w Nikaragui oraz że pierwszy transport do Salwadoru nie spowodował żadnych opóźnień ani dodatkowych opłat czy kar.

Chwalmy Boga za wspaniały odzew na kampanię zapewnienia (Affirmation Campaign). Chwalmy Go za rosnący udział uczestników zaangażowanych w GN Kanada, tak, że GN może zachęcać ich do budowania silniejszych relacji.

Módlmy się o odprawę celną paczek, które zostały wysłane do Chile. Kontener został rozładowany i zamknięty w magazynie, a odprawa to ostatni krok paczek do wolności. Módlmy się by Bóg dał im przychylność na tym ostatnim etapie odprawy.

Módlmy się o kontenery obecnie przesyłane do Salwadoru, Gwinei Równikowej, Ukrainy i Kolumbii, by dotarły bezpiecznie na teren danego kraju do zespołów oraz by GN zyskała przychylność u władz celnych.

Módlmy się by Bóg nawadniał i dawał wzrost nasionkom zasianym w sercach wolontariuszy podczas Konferencji Connect. Módlmy się by Pan nadal inspirował ich by podejmowali kolejne wyzwania i budowali Jego Królestwo wykorzystując paczki.

Módlmy się by Bóg obdarzył swoją mądrością oraz rozróżnieniem wolontariuszy w kościele oraz relacjach w społeczności, ponieważ chcą oni przyłączyć i zaangażować nowe kościoły i grupy w tym kwartale.

Finlandia
Chwalmy Boga za pozytywne powiązanie pomiędzy wszystkimi Koordynatorami Area, a personelem. Chwalmy Go za to, że poczuli się częścią rodziny GN.

Chwalmy Boga za wiele osób w Finlandii, które usłyszały o GN po raz pierwszy dzięki Area Teams (zespoły terenowe).

Chwalmy Boga za wzrost GN w Finlandii oraz błogosławieństwo, jakie mają w każdym sektorze.

Módlmy się o pokorę dla personelu I wolontariuszy, by Bóg odebrał z tego wszystkiego chwałę.

Módlmy się by Bóg powoływał nowych członków zespołu i wolontariuszy.

Módlmy się by Bóg obdarzał swoją mądrością personel, by ten mógł prowadzić służbę dobrze i dobrze wyposażać wolontariuszy do dobrej służby.


Niemcy
Chwalmy Boga za pierwszą Krajową Konferencję Connect, która odbyła się w Austrii 25 kwietnia oraz o Konferencję Connect Conference w Niemczech, 18 kwietnia. Módlmy się o pozostałe konferencje w Niemczech i Austrii. Módlmy się by wielu wolontariuszy mogło wziąć udział w tych konferencjach oraz by były one pełne mocy i inspiracji.

Chwalmy Boga za ochronę zespołu, który wyjechał w podróż dystrybucyjną do Mongolii w lutym.

Chwalmy Boga za nowego członka personelu biurowego.

Módlmy się by Bóg powołał właściwą osobę na stanowisko Asystenta ds. Administracji w Austrii oraz by wejście w rolę przebiegało bez zakłóceń.

Módlmy się o uzdrowienie i siłę dla wszystkich członków personelu, którzy obecnie zmagają się z problemami zdrowotnymi.

Japonia
Chwalmy Boga za wspaniały odzew oraz ekscytację uczestniczących kościołów podczas Affirmation Campaign.

Chwalmy Boga za stworzenie pierwszej ulotki GN w języku koreańskim i teraz materiały GN Japonia są dostępne w 4 językach.

Módlmy się by Bóg zebrał więcej wolontariuszy Connect. Módlmy się by Bóg powołał Koordynatora Area Coordinator w Tokio i Osace, jak również wolontariuszy na terenie Tokio.

Módlmy się by Bóg połączył personel i kluczowych liderów, którzy mogą pomóc w szerzeniu GN na terenie Tokio.

Módlmy się by Bóg zapewnił nowe centra zbiórki paczek.

Hiszpania
Chwalmy Boga za to, że ludzie nadal angażują się w GN każdego roku, pomimo obecnego kryzysu ekonomicznego w Hiszpanii.

Chwalmy Boga za zapewnienie odpowiednich funduszy niezbędnych do realizacji kampanii w 2014r.

Chwalmy Boga za danie Hiszpanii szansy na rozdawanie paczek w obozie dla uchodźców. Módlmy się , by można było dostarczyć tam więcej paczek w kolejnym roku.

Chwalmy Boga za to, że kontenery dotarły do Gwinei Równikowej pomimo pewnych trudności oraz opóźnień w odprawą. Chwalmy Boga za pracę przywództwa zespołów w Gwinei Równikowej.

Módlmy się o zbliżającą się Konferencję Krajową Connect w czerwcu.

Módlmy się o wzmocnienie zespołów Area.

Zjednoczone Królestwo
Chwalmy Boga za postęp w rozwijaniu wolontariatu oraz za rosnące zaangażowanie w program Connect.

Chwalmy Boga za to, że nowy logistyczny zespół udanie zakończył kampanię w 2014 roku. Chwalmy Go za to, że ufając Jemu mogli zdziałać więcej niż fizycznie było to możliwe.

Chwalmy Boga za Szanse ewangelizacyjne wysłane ze Zjednoczonego Królestwa do dzieci na całym świecie.

Módlmy się o dalszy wzrost zaangażowania wolontariuszy, o udaną Konferencję Connect oraz wzrost w kampanii paczek.
Módlmy się o systemy logistyczne, by były bardziej wydajne w wykorzystywaniu zasobów oraz by Bóg kierował tym, co ma zostać zmienione w 2015r.

Módlmy się o błogosławieństwo rosnącej liczby szans ewangelizacyjnych.

Stany Zjednoczone (kraj) – oba stany Karoliny
Chwalmy Boga za nowego Koordynatora Terenowego (Area Coordinator) w zespole Burlington, teren zespołu Północnej Karoliny.

Chwalmy Boga za nowy Zespół Terenowy (Area Team) w Palmetto, Karolina Południowa, z nowym przywództwem, w pierwszym kwartale.

Módlmy się o Koordynatora Terenowego w Durham/Chapel Hill Area.

Módlmy się o przywództwo i wzrost liczby paczek z nowym zespole w Santee, Karolina Południowa.

Módlmy się o więcej Regionalnych Koordynatorów Terenowych w obu Karolinach.

Stany Zjednoczone (kraj) – Relacje Kościoła
Chwalmy Boga za więcej szans dzięki wzrastającym relacjom pogłębiającym zaangażowanie kościoła w tym roku.

Módlmy się o skuteczność lokalnych wolontariuszy w ich wspieraniu kościołów partnerujących, które nadal będą pogłębiać swój udział w GN by dotrzeć do większej liczby dzieci.

Módlmy się o nowe kościoły, które mogą zadecydować i planować angażować czy nie GN w ich działaniach i służbie potrzebującym w tym roku. Módlmy się by w pełni pojęli cel projektu czyli głoszenie Ewangelii i czynienie uczniami z wykorzystaniem Najwspanialszej Podróży.

Stany Zjednoczone (kraj) - Floryda/Puerto Rico
Chwalmy Boga za Regionalnych Koordynatorów Terenowych (Regional Area Coordinators).

Chwalmy Boga za szansę dla personelu oraz wolontariuszy by wyjechać w podróże dystrybucyjne. Módlmy się o nich, gdy podróżują do Kolumbii, Namibii oraz Kostaryki.

Módlmy się o Koordynatorów Terenowych dla rozwoju zespołów.

Módlmy się o zdrowie dla zespołów.

Stany Zjednoczone (kraj) – Wielkie Jeziora
Chwalmy Boga za wolontariuszy z Wielkich Jezior, którzy zostali odnowieni i przepełnieni doświadczeniem podczas Krajowej Konferencji GN Connect w marcu.
Chwalmy Boga za wspaniały sukces ”P&A Signing Week”- gdzie koordynatorzy punktów zbiórek paczek podsumowali swoje dane z formularzy Profile oraz Agrement, nadesłanych do 24 kwietnia.

Chwalmy Boga za liczbę liderów wolontariuszy, którzy odpowiedzieli na powołanie od Pana.

Módlmy się by Bóg nadal powoływał liderów wolontariuszy do służby, jako Regionalni Koordynatorzy Terenowi, Koordynatorzy Terenowi oraz Koordynatorzy Służby, by zespoły mogły pomnażać skuteczność służby.

Módlmy się o mądrość jak skutecznie wyposażać, szkolić i prowadzić oddanych partnerów służby.

Módlmy się o nowe punkty zbioru paczek, by były one dodane do obszernej sieci 575 silnie już działających punktów.

Stany Zjednoczone (kraj)- Lower Midwest
Chwalmy Boga za rosnącą liczbę kościołów, które chcą zorganizować Special Access Packing Parties.

Chwalmy Boga za przywilej głoszenia Ewangelii cennym dzieciom w różnych krajach.

Chwalmy Boga za Konferencję Connect 2015, która wyposażyła i dała wizję naszym wolontariuszom.

Módlmy się by Bóg powołał Area Coordinators oraz Ministry Coordinators dla każdego zespołu.

Módlmy się o siłę i wzrost sieci logistycznej oraz 591.555 paczek.

Módlmy się by Bóg powołał i objawił Jego wybór na kolejnego Managera Regionalnego.

Stany Zjednoczone (kraj) - Mid-Atlantic
Chwalmy Boga za wszystkie wspaniałe dzieła dokonane w regionie w i dzięki wolontariuszom.

Chwalmy Boga za żarliwe partnerstwo, które trwa oraz za nowe szanse, które nadchodzą w 2015 roku.

Módlmy się by Bóg czynił niezmiernie więcej niż zespół będzie prosił czy będzie w stanie sobie wyobrazić, z ich celem wielkości 1.123.456 + Szans Ewangelizacyjnych w regionie Mid-Atlantic.

Módlmy się by Bóg powiększał Sieć Zbiórek oraz przywództwo w Area Teams.

Módlmy się by Bóg powołał tysiące grup osób indywidualnych, które będą oddane modlitwie za GN.
Stany Zjednoczone (kraj) - Mid-South
Chwalmy Boga za nowego Regionalnego Managera, który będzie pracował w Kentucky.

Chwalmy Boga za nowe Centra Zbiórki paczek, które powstają w kluczowych rejonach regionu.

Chwalmy Boga za Centra Zbiórki oraz Przekazywania paczek, które nadal będą punktami zbiórek w 2015 roku.

Módlmy się by Bóg uzdrowił wolontariuszy, którzy zmagają się z poważnymi chorobami.

Módlmy się by Bóg przydał wolontariuszom energii, siły, odświeżenia, pasji oraz radości by nadal kontynuować swoje role, do których zostali powołani w GN. Módlmy się by Bóg powołał więcej liderów w naszym regionie.
Módlmy się o dalszą ekspansję Collection Network.

Stany Zjednoczone (kraj) - Northeast
Módlmy się by Bóg dał nowego Administrative Coordinator.

Módlmy się o szkolenie nowego personelu.

Stany Zjednoczone (kraj) - Northwest
Chwalmy Boga za nowego Area Coordinator w Montanie.

Chwalmy Boga za powołanie nowego Regional Manager w regionie Northwest.

Chwalmy Boga za Connect Conference, która wywarła ogromny wpływ oraz za rozpęd, jaki ona nadała regionowi.

Módlmy się o nowe kościoły i społeczności, które będą partnerowały i będą zaangażowane we współpracę z GN podczas jesiennych programów.

Módlmy się o nowych całorocznych wolontariuszy potrzebnych w Northwest, szczególnie w regionie Greater Seattle.

Módlmy się o 8 wolontariuszy Northwest oraz personel podczas podróży dystrybucyjnych w nadchodzących miesiącach.

Stany Zjednoczone (kraj) - Upper Midwest
Chwalmy Boga za nowego Area Coordinator’s, który zjawił się w zespole w Upper Midwest.

Chwalmy Boga za nowe Centrum Zbiórki, które powstał w regionie.

Chwalmy Boga za wspaniały tydzień dystrybucji z KZK w Belize.

Módlmy się o Area Coordinator w Sioux Falls, z zespołu South Dakota Area, która ucierpiała na skutek udaru mózgu, i która krwawi do mózgu, wskutek czego wzrasta jego obrzęk. Módlmy się o jej uzdrowienie, szybki powrót do zdrowia, a także pokój i siłę dla jej rodziny.

Módlmy się by Bóg powołał nowego Koordynatora Collection Center w Sioux Falls, Południowa Dakota.

Módlmy się o dwóch nowych Area Coordinators, by prowadzili i nadzorowali zespół Milwaukee Area.

Stany Zjednoczone (świat)- Południowa Afryka
Chwalmy Boga za szkolenie wybranych Koordynatorów Logistyki w Johannesburgu.

Módlmy się o rekrutację nowych IFRs.


Chwalmy Boga za bezproblemową odprawę paczek oraz pomoc RZK w zorganizowaniu dobrego procesu dostawy do PS, nawet pomimo tego, że PS sami przyjeżdżają po paczki w tym samym czasie.

Chwalmy Boga za 40 dzieci, które przyszły na dalsze zajęcia po spotkaniu gwiazdkowym, a które pozostały w szkółce niedzielnej po ukończeniu całego programu.

Módlmy się by dzieci były zainteresowane wzięciem udziału w zajęciach NP, stały się naśladowcami Jezusa oraz uczęszczały na zajęcia szkółki niedzielnej. Módlmy się o ich rodziców, by pozwolili im brać udział w lekcjach oraz zajęciach szkółki.

Módlmy się o lepsze relacje z władzami, tak by kościoły miały większe szanse na dzielenie się Ewangelią poprzez paczki rozdawane w szkołach i przedszkolach.

Módlmy się by Bóg uzdolnił KZK, RZK oraz PS do wspólnej pracy, jako jeden zespół – dzielący wspólnie ekscytację i poświęcenie w prowadzeniu dzieci do Jego Królestwa.

Módlmy się o dzieci z pewnej rodziny, które zaczęły przychodzić na zajęcia szkółki niedzielnej po Bożym Narodzeniu, a ich ojciec znęca się nad ich matką, gdy tylko usłyszy, że albo ona albo dzieci były w kościele. Módlmy się o najstarszą córkę, która potajemnie uczęszcza na zajęcia szkółki niedzielnej.


Bośnia- Hercegowina
Chwalmy Boga za 20 lat GN w Bośni-Hercegowinie oraz o udane świętowanie tego wszystkiego, czego dotychczas dokonał Bóg i czego jeszcze dokona.

Chwalmy Boga za zajęcia Najwspanialszej Podróży, które odbywają się na terenie całego kraju.

Chwalmy Boga za grupę domową, która powstała, jako rezultat rozdania paczek i NP.

Módlmy się o KZK w czasie zmian.

Módlmy się o dzieci oraz nauczycieli zaangażowanych w NP. Módlmy się by otrzymali wszystko, co Bóg ma dla nich oraz by dzielili się tym z innymi.

Módlmy się by więcej dzieci zostało pozyskanych przez NP.

Chiny
Módlmy się o zespół GN, który stale działa i modli się o wzrost dystrybucji paczek w Chinach.

Módlmy się by Bóg otworzył kolejne drzwi dla paczek by mogły napływać do Chin. Módlmy się szczególnie o Bożą przychylność w zdobyciu zwolnienia z podatku na odprawie.

Fidżi
Chwalmy Boga za oszczędzenie Fidżi przez cyklonem.

Chwalmy Boga za nowych Partnerów Służby w odległych rejonach.

Módlmy się o dzieci hinduskie oraz muzułmańskie, które obecnie są zapisane na zajęcia NP.

Módlmy się o KZK i RZK. Módlmy się by Bóg powołał właściwe osoby by zapełnić wolne stanowiska w przywództwie zespołu.

Módlmy się by Bóg dał członkom przywództwa zespołu łaskę, gdyż pracują oni z pastorami z różnych denominacji. Módlmy się by nadal w modlitwie i cierpliwie szkolili tych PS.

Gruzja
Chwalmy Boga za powołanie właściwych osób by były częścią nowych RZK w Gardabani oraz Sachkere.

Módlmy się by 3 dodatkowe kontenery bezpiecznie przybyły w tym miesiącu.

Módlmy się o program uczniowski. Módlmy się o Koordynatorów Uczniostwa, nauczycieli, dzieci oraz szkolenia. Módlmy się by ten sezon był bardzo owocny.

Proszę módlmy się o tegoroczne letnie obozy oraz by PS wykorzystali NP na tych obozach by przyprowadzić dzieci do Pana.

Módlmy się o jedność pomiędzy członkami KZK oraz ich duchowy wzrost.


Indie
Chwalmy Boga za szkolenie nauczycieli NP, zrealizowane w 3 stanach, w których przeszkolono 55 wolontariuszy.

Chwalmy Boga za zbliżające się szkolenia VolDT w Bombaju i Kalkucie.

Módlmy się o zwolnienie z podatku.

Módlmy się by Bóg działał w sercach urzędników państwowych, którzy mają wpływ na zwolnienie z podatku oraz odprawy celne.

Módlmy Sie o szkolenia NP. Módlmy się o Koordynatorów Uczniostwa, trenerów oraz zaangażowanych nauczycieli.

Módlmy się by Bóg powołał właściwych kandydatów do 9 zespołów, które będą rekrutowane w tym sezonie.


Indonezja
Chwalmy Boga za postęp GN dokonany w 2015 roku. Módlmy się by Bóg otworzył drzwi dla GN by dotrzeć do grup ludzi w Indonezji, do których jeszcze nikt z Ewangelią nie dotarł.

Chwalmy Boga za zapewnienie finansowych źródeł niezbędnych do realizacji projektu w Indonezji.

Chwalmy Boga za udaną odprawę kontenerów oraz paczki gotowe do dystrybucji.

Chwalmy Boga za szkolenia Trenerów Nauczycieli, które odbyły się w lutym. Módlmy się o wszystkich uczestników, by byli zachęceni i w pełni wyposażeni by szkolić więcej nauczycieli. Módlmy się by więcej szkoleń TDW mogło się odbyć i by GN mogła nauczać w rezultacie więcej dzieci.

Módlmy się o kompletne utworzenie subRZK i RZK. Módlmy się by Bóg otworzył drzwi by utworzyć zespoły na nowych terenach oraz by On powołał odpowiednie osoby do usługiwania w tych zespołach. Módlmy się o istniejące subRZK i RZK. Módlmy się by Bóg wyposażył je by dobrze dokończyły swoje zadania w tym sezonie.

Módlmy się by Bóg powołał więcej oddanych PS, którzy mają serce do dzieci i chcą wspierać GN całym sercem.

Łotwa
Módlmy się by Bóg powołał oddane osoby by utworzyć silny KZK z wizją kontynuowania GN w kraju, który jest otwarty na Ewangelię i gdzie regiony gotowe są otrzymać paczki i docierać z nimi do dzieci razem z NP.

Litwa
Chwalmy Boga za wierną służbę nowego RZK.

Chwalmy Boga za wszystkich PS, którzy mają ogromną pasję oraz miłość, a którzy rozdali paczki potrzebującym dzieciom w zachodniej części kraju.

Módlmy się o kluby NP, które zaczęły działać po spotkaniach z paczkami. Módlmy się o mądrość, cierpliwość oraz kreatywność dla nauczycieli NP.

Módlmy się by dzieci były przyciągane bliżej Jezusa i by podejmowały one życiowe decyzje by stać się Jego uczniami.

Módlmy się o nowych PS w środkowej części kraju.


Macedonia
Chwalmy Boga za Jego wierność oraz za łaskawość dla każdego wolontariusza w tej służbie.

Chwalmy Boga za akceptację dokumentów potrzebnych do przywozu paczek, szczególnie po trudnościach, jakie były z ich uzyskaniem.

Chwalmy Boga za otwarte drzwi do wsi, którą kościół ewangeliczny próbował od jakiegoś czasu zdobyć. Chwalmy Go za szansę rozdania tam paczek oraz za dzieci, które uczestniczyły w NP.

Chwalmy Boga za spotkania z paczkami, które zorganizował i przeprowadził kościół dla dzieci ze szczególnymi potrzebami. Chwalmy Go za to, że rezultatem miłości i troski, jaką odczuły ich rodziny dzięki paczkom, wielu rodziców podało swoje dane kontaktowe kościołowi, po to, by angażować ich w wiele różnych działań.

Módlmy się o dzieci z Macedonii, by doświadczały nowego objawienia Bożej miłości i łaski. Módlmy się by wzrastały w relacji z Bogiem.

Módlmy się by więcej Partnerów Służby dołączyło do GN w tym roku, szczególnie w zachodniej części kraju.

Malezja
Chwalmy Boga za władze rządowe, które zatwierdziły zwolnienie z podatku na paczki.

Chwalmy Boga za sukces szkoleń PS oraz szkoleń TDW w ciągu kilku ostatnich miesięcy oraz za przeszkolonych nauczycieli.

Módlmy się o rekrutację odpowiednich kandydatów na wolne stanowiska w KZK.

Módlmy się o utworzenie tymczasowego komitetu oraz przyszłego subRZK we wschodnim rejonie, by otrzymać i rozdawać paczki w tym sezonie.

Módlmy się by Bóg powołał właściwych wolontariuszy do pomocy KZK w rozwijaniu projektu przejrzyście i w jedności.

Mołdawia
Chwalmy Boga za tysiące wolontariuszy oraz partnerów, którzy chcą szerzyć wizję GN.

Chwalmy Boga za tysiące dzieci, które wezmą udział w NP.

Módlmy się o utworzenie Regionalnego Zespołu.

Mongolia
Chwalmy Boga za wszystkie ukończone dystrybucje.

Módlmy się by wszystkie dzieci, które rozpoczęły kurs NP, ukończyły go.

Módlmy się o powrót do zdrowia koordynatora subRZK oraz Krajowego Koordynatora Uczniostwa.

Módlmy się o spotkanie planowane na 17 maja, które organizuje subRZK z Ułan Bator wraz z RZK.

Nepal
Chwalmy Boga za odprawę paczek.

Chwalmy Boga za ochronę Partnerów Służby podczas procesu dystrybucji.

Módlmy się o dzieci zaangażowane w NP.

Filipiny
Chwalmy Boga za to, że zespół dotarł do grup ludzi, które nie słyszały Ewangelii, w tym także do plemienia Mandaya oraz plemienia Kalagan w Mindanao oraz Mindoro, dzięki rozdawaniu paczek.

Chwalmy Boga za KZK, subRZK oraz RZK, gdzie każdy z nich funkcjonuje w swojej roli, ale nadal współdziała z innymi w jedności. Chwalmy Boga za rosnącą liczbę wolontariuszy w subRZK oraz różnorodność działań, jaką robią dla Jezusa.

Chwalmy Boga za szkolenia NP, od szkolenia trenerów do szkolenia nauczycieli, które zostały ukończone na wszystkich 3 głównych wyspach. Chwalmy Go za zajęcia NP, które dotarły na nowe wyspy.

Módlmy się o rekrutację oraz wybór kandydatów na wolne stanowiska w KZK oraz RZK.

Módlmy się by zespoły potrafiły dostosować opóźnienia w otrzymaniu materiałów szkoleniowych I nadal zdołały ukończyć szkolenia zgodnie z planem. Módlmy się o zbliżające się zajęcia NP – módlmy się by więcej dzieci wzrastało w Słowie Bożym oraz by nauczyciele prowadzili zajęcia ze współczuciem i miłością.

Módlmy się o pozostałe dystrybucje. Módlmy się o bezpieczeństwo wolontariuszy, partnerów oraz nauczycieli podróżujących w odległe rejony, by rozdawać paczki. Módlmy się o zbliżającą się podróż na nabór z wizją, szkolenia PS, szkolenia NP, rekrutacje oraz rozmowy z potencjalnymi wolontariuszami.

Polska
Chwalmy Boga za poruszenie serc ludzi, którzy podjęli decyzje o oddaniu swego życia Jezusowi.
Chwalmy Boga za szansę realizowania GN oraz NP w nowych miejscach.
Chwalmy Boga za Jego łaskę oraz miłosierdzie, które On okazuje wierzącym każdego dnia.
Chwalmy Go za to, że On nigdy nie zawodzi wierzących i On zawsze dotrzymuje obietnic.
Chwalmy Boga za możliwość zakupienia dobrej jakości Biblii dla absolwentów NP.
Módlmy się by Bóg pomógł zespołowi rozwinąć ich zdolności w niesieniu Ewangelii ludziom.
Módlmy się by powstało więcej grup modlitewnych oraz by Polska stała się domem modlitwy.

Samoa

Módlmy się o dystrybucje oraz o Partnerów Służby.
Módlmy się o rozwój RZK. Módlmy się by znali swoje role, gdyż cały zespół przygotowuje się do konferencji krajowej nConnect.

Słowacja
Chwalmy Boga za nowych partnerów w NP oraz GN. Chwalmy Go za dzieci, które będą zaangażowane w jedno i drugie po raz pierwszy.
Chwalmy Boga za używanie GN, by zmieniać społeczności oraz wzmacniać świadectwo kościołów. Chwalmy Boga za używanie GN, by dać dzieciom to, czego potrzebują oraz by zmieniać sposób postrzegania miłości Bożej przez ich rodziców.
Módlmy się o zbliżające się świętowanie 15 i 16 maja.
Módlmy się o zespół, który pracuje nad rozwojem nowej strategii.

Ukraina
Módlmy się o rekrutację oraz wybór 4 RZK.
Módlmy się o uchodźców-dzieci ze wschodnich regionów Ukrainy, które otrzymają paczki od partnerów służby. Módlmy się o PS, którzy organizują zajęcia NP dla tych dzieci.
Módlmy się o dostarczenie paczek na wschód Ukrainy, gdzie mają miejsce działania militarne.
Módlmy się by PS ukończyli zajęcia NP po Wielkanocnym rozdawaniu paczek oraz podczas letnich obozów.
Módlmy się by rodziny dzieci, które otrzymały paczki GN, przybyły na Festiwal Nadziei w czerwcu.

MENA- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Chwalmy Boga za paczki, które dotarły i są bezpiecznie przechowywane w magazynach.
Chwalmy Boga za utworzenie nowego subRZK.
Chwalmy Boga za dzieci, które otrzymały paczki oraz biorą aktualnie udział w TDW.
Módlmy się o rekrutację oraz wybór nowego RZK.
Módlmy się o wiele dystrybucji paczek, które odbędą się w ciągu kilku kolejnych miesięcy.
Módlmy się o zachętę, moc oraz mądrość dla nowego subRZK.

MENA- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Chwalmy Boga za wysłuchane modlitwy oraz za to, że wiele dzieci-uchodźców rozpocznie edukację w szkołach. Chwalmy Go za spotkania i dystrybucje paczek, które odbyły się w tych szkołach.
Módlmy się by Bóg zapewnił transport dla dzieci-uchodźców, tak by mogły uczęszczać do szkoły.
Módlmy się o zbliżające się dystrybucje. Módlmy się by Bóg wykorzystał te paczki do okazania Jego miłości dzieciom.
Módlmy się by Bóg otworzył drzwi dla GN by docierać na nowe tereny.

MENA- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Chwalmy Boga za dodatkowe paczki, gdyż wiele magazynów zostało zalanych przez powódź.
Chwalmy Boga za proces zwolnienia, który przebiegł bez przestojów.
Chwalmy Boga za nowych PS, którzy chcą wdrożyć TDW w swoich krajach.
Módlmy się by zespół otrzymał pozwolenie od rządu na rozdawanie paczek w szkołach.
Módlmy się by Bóg prowadził zespół oraz dał mu dar rozróżniania przy wyborze terenów dystrybucji.
Módlmy się o rodziny, które zostały dotknięte ogromną powodzią.

MENA- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Chwalmy Boga za pierwsze szkolenie PS, które odbyło się w lutym.
Chwalmy Boga za dystrybucje paczek, które rozpoczęły się w wielu miejscach.
Módlmy się o zbliżające się szkolenie PS.
Módlmy się o zespół, który poszukuje nowych odbiorców.
Módlmy się o informacje zwrotne.

MENA- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Chwalmy Boga za sukces dystrybucji, która odbyła się na południu.
Chwalmy Boga za nowe kontakty, które mają serce dla służby GN.
Módlmy się o utworzenie MOU.
Módlmy się by Bóg powołał odpowiednie osoby by utworzyć KZK.
Módlmy się by wolontariusze uzyskali wizy i wzięli udział w międzynarodowej konferencji iConnect.
MENA- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Chwalmy Boga za zwolnienie, które przebiegło dobrze, bez opóźnień, pomimo wojny domowej.
Chwalmy Boga za bezpieczny dowóz i magazynowanie paczek.
Chwalmy Boga za spotkania z rozdawaniem paczek, które się odbyły.
Módlmy się by Bóg chronił wolontariuszy podczas wojny domowej.
Módlmy się o chrześcijan, którzy są prześladowani przez ISIS – państwo islamskie.
Módlmy się by zespół otrzymał wizy i wziął udział w konferencji międzynarodowej iConnect.

MENA- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Chwalmy Boga za dystrybucje, które się odbyły.
Chwalmy Boga za szkolenie nauczycieli, które odbyło się w lutym w bardzo niebezpiecznym regionie.
Módlmy się o dzieci, które są zaangażowane w NP.
Módlmy się o zespół, który napotyka na wiele wyzwań z powodu ISIS.

MENA- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Chwalmy Boga za dystrybucje, które się odbyły.
Chwalmy Boga za dzieci, które zaangażowane są w NP.
Módlmy się o rekrutację oraz wybór nowych członków KZK oraz RZK w maju.
Módlmy się o program NP.

RECA- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Módlmy się o krytyczną sytuację z paczkami w tym kraju. Pomimo tego, iż kilka kontenerów przeszło odprawę celną, a paczki zostały rozdane dzieciom, wiele kontenerów ciągle jest przetrzymywanych w magazynach z powodu kwestii celnych.
Proszę módlmy się o rekrutację oraz wybór dwóch nowych RZK w tym kraju.

RECA- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Módlmy się by Bóg otworzył serca władz rządowych, by GN dotarła do dzieci w całym kraju.
Módlmy się by Bóg chronił KZK oraz RZK, gdyż władze przesłuchują ich i nie są zadowolone z faktu głoszenia przez GN Ewangelii. Proszę módlmy się by KZK podejmował mądre decyzje w takiej sytuacji.
Módlmy się o wolontariuszy, którzy rozdają paczki w całym kraju. Módlmy się o ich bezpieczeństwo i zdrowie.
Módlmy się o serca dzieci, które otrzymały paczki w tym sezonie oraz o te, które dalej są nauczane.

RECA- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Chwalmy Boga za zmianę zdania przez władze rządowe i zezwolenie na wpuszczenie paczek do kraju. Paczki są rozdawane tysiącom dzieci, które są uchodźcami oraz innym dzieciom w potrzebie, na terenie całego kraju.
Chwalmy Boga za wzrost NP. w odległych rejonach i zaangażowaniu grup ludzi, do których dotychczas nikt nie dotarł z pomocą. Proszę módlmy się o dzieci, które właśnie uczęszczają na zajęcia NP. oraz o więcej kościołów, by wykorzystały to narzędzie w swojej służbie potrzebującym.

RECA- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)

Módlmy się by Bóg otworzył oczy rodzicom, by ci pozwolili dzieciom brać udział w pogwiazdkowych programach nauczania, bez stwarzania problemów nauczycielom chrześcijańskim w ich społecznościach.
Módlmy się by Bóg zainterweniował i stworzył okazje by zabłysło światło w ciemności w czasach, gdy radykalny islamizm staje się coraz silniejszy w kraju.
Módlmy się by Bóg zapewnił transport oraz finanse niezbędne do wysłania paczek w odległe rejony.
Módlmy się by Duch Święty działał w sercach dzieci, które otrzymają paczki.

Południowa Azja- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Módlmy się o proces zwolnienia.
Módlmy się o członków KZK oraz subRZK. Módlmy się by zdołali wziąć udział w spotkaniu VolDT w Kalkucie.
Módlmy się o szkolenie TDW oraz o nauczycieli.
Módlmy się o stabilizację polityczną w kraju.

Południowa Azja- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Chwalmy Boga za 19 nowych trenerów przeszkolonych podczas TTT w Nepalu.
Chwalmy Boga za zwolnienie z podatku.
Módlmy się o szkolenia TDW oraz dystrybucje.
Módlmy się o bezpieczeństwo wolontariuszy oraz chrześcijan, w ogóle, w tym kraju.

Południowa Azja- Sensitive Country (kraj podwyższonego ryzyka)
Módlmy się o zwolnienie z podatku w tym politycznie wrażliwym kraju.
Módlmy się by Bóg obdarzył KZK swoją mądrością, podczas prac nad uzyskaniem zwolnienia z podatku.
Módlmy się o nowy rząd. Módlmy się by urzędnicy mieli przychylność względem GN.
Dziękczynienie i prośby z Biur Partnerskich oraz od Partnerów Służby

Australia i Nowa Zelandia
Chwalmy Boga za poprzedniego Krajowego Managera GN oraz o nowego Krajowego Managera GN.
Chwalmy Boga za nowych Managerów GN w Australii i Nowej Zelandii.
Chwalmy Boga za członków zespołu SP, w krajach otrzymujących paczki.
Módlmy się o Bożą mądrość, rozróżnianie, zrozumienie, siłę oraz zdolności dla nowego krajowego Managera, który uczy się wszystkich aspektów jego nowej roli.
Módlmy się o Bożą zdolność dla każdego nowego Managera GN oraz by miłość Chrystusa wiązała wspólnie zespoły.
Módlmy się by Bóg otworzył drogę dla NP, by była ona używana we wszystkich krajach otrzymujących paczki.

Kanada
Chwalmy Boga za kontenery, które przeszły odprawę celną w Nikaragui oraz że pierwszy transport do Salwadoru nie spowodował żadnych opóźnień ani dodatkowych opłat czy kar.
Chwalmy Boga za wspaniały odzew na kampanię zapewnienia (Affirmation Campaign).
Chwalmy Go za rosnący udział uczestników zaangażowanych w GN Kanada, tak, że GN może zachęcać ich do budowania silniejszych relacji.
Módlmy się o odprawę celną paczek, które zostały wysłane do Chile. Kontener został rozładowany i zamknięty w magazynie, a odprawa to ostatni krok paczek do wolności. Módlmy się by Bóg dał im przychylność na tym ostatnim etapie odprawy.
Módlmy się o kontenery obecnie przesyłane do Salwadoru, Gwinei Równikowej, Ukrainy i Kolumbii, by dotarły bezpiecznie na teren danego kraju do zespołów oraz by GN zyskała przychylność u władz celnych.
Módlmy się by Bóg nawadniał i dawał wzrost nasionkom zasianym w sercach wolontariuszy podczas Konferencji Connect. Módlmy się by Pan nadal inspirował ich by podejmowali kolejne wyzwania i budowali Jego Królestwo wykorzystując paczki.
Módlmy się by Bóg obdarzył swoją mądrością oraz rozróżnieniem wolontariuszy w kościele oraz relacjach w społeczności, ponieważ chcą oni przyłączyć i zaangażować nowe kościoły i grupy w tym kwartale.

Finlandia
Chwalmy Boga za pozytywne powiązanie pomiędzy wszystkimi Koordynatorami Area, a personelem. Chwalmy Go za to, że poczuli się częścią rodziny GN.
Chwalmy Boga za wiele osób w Finlandii, które usłyszały o GN po raz pierwszy dzięki Area Teams (zespoły terenowe).
Chwalmy Boga za wzrost GN w Finlandii oraz błogosławieństwo, jakie mają w każdym sektorze.
Módlmy się o pokorę dla personelu I wolontariuszy, by Bóg odebrał z tego wszystkiego chwałę.
Módlmy się by Bóg powoływał nowych członków zespołu i wolontariuszy.
Módlmy się by Bóg obdarzał swoją mądrością personel, by ten mógł prowadzić służbę dobrze i dobrze wyposażać wolontariuszy do dobrej służby.


Niemcy
Chwalmy Boga za pierwszą Krajową Konferencję Connect, która odbyła się w Austrii 25 kwietnia oraz o Konferencję Connect Conference w Niemczech, 18 kwietnia. Módlmy się o pozostałe konferencje w Niemczech i Austrii. Módlmy się by wielu wolontariuszy mogło wziąć udział w tych konferencjach oraz by były one pełne mocy i inspiracji.
Chwalmy Boga za ochronę zespołu, który wyjechał w podróż dystrybucyjną do Mongolii w lutym.
Chwalmy Boga za nowego członka personelu biurowego.
Módlmy się by Bóg powołał właściwą osobę na stanowisko Asystenta ds. Administracji w Austrii oraz by wejście w rolę przebiegało bez zakłóceń.
Módlmy się o uzdrowienie i siłę dla wszystkich członków personelu, którzy obecnie zmagają się z problemami zdrowotnymi.

Japonia
Chwalmy Boga za wspaniały odzew oraz ekscytację uczestniczących kościołów podczas Affirmation Campaign.

Chwalmy Boga za stworzenie pierwszej ulotki GN w języku koreańskim i teraz materiały GN Japonia są dostępne w 4 językach.

Módlmy się by Bóg zebrał więcej wolontariuszy Connect. Módlmy się by Bóg powołał Koordynatora Area Coordinator w Tokio i Osace, jak również wolontariuszy na terenie Tokio.

Módlmy się by Bóg połączył personel i kluczowych liderów, którzy mogą pomóc w szerzeniu GN na terenie Tokio.

Módlmy się by Bóg zapewnił nowe centra zbiórki paczek.

Hiszpania
Chwalmy Boga za to, że ludzie nadal angażują się w GN każdego roku, pomimo obecnego kryzysu ekonomicznego w Hiszpanii.

Chwalmy Boga za zapewnienie odpowiednich funduszy niezbędnych do realizacji kampanii w 2014r.

Chwalmy Boga za danie Hiszpanii szansy na rozdawanie paczek w obozie dla uchodźców. Módlmy się , by można było dostarczyć tam więcej paczek w kolejnym roku.

Chwalmy Boga za to, że kontenery dotarły do Gwinei Równikowej pomimo pewnych trudności oraz opóźnień w odprawą. Chwalmy Boga za pracę przywództwa zespołów w Gwinei Równikowej.

Módlmy się o zbliżającą się Konferencję Krajową Connect w czerwcu.

Módlmy się o wzmocnienie zespołów Area.

Zjednoczone Królestwo
Chwalmy Boga za postęp w rozwijaniu wolontariatu oraz za rosnące zaangażowanie w program Connect.

Chwalmy Boga za to, że nowy logistyczny zespół udanie zakończył kampanię w 2014 roku. Chwalmy Go za to, że ufając Jemu mogli zdziałać więcej niż fizycznie było to możliwe.

Chwalmy Boga za Szanse ewangelizacyjne wysłane ze Zjednoczonego Królestwa do dzieci na całym świecie.

Módlmy się o dalszy wzrost zaangażowania wolontariuszy, o udaną Konferencję Connect oraz wzrost w kampanii paczek.
Módlmy się o systemy logistyczne, by były bardziej wydajne w wykorzystywaniu zasobów oraz by Bóg kierował tym, co ma zostać zmienione w 2015r.

Módlmy się o błogosławieństwo rosnącej liczby szans ewangelizacyjnych.

Stany Zjednoczone (kraj) – oba stany Karoliny
Chwalmy Boga za nowego Koordynatora Terenowego (Area Coordinator) w zespole Burlington, teren zespołu Północnej Karoliny.

Chwalmy Boga za nowy Zespół Terenowy (Area Team) w Palmetto, Karolina Południowa, z nowym przywództwem, w pierwszym kwartale.

Módlmy się o Koordynatora Terenowego w Durham/Chapel Hill Area.

Módlmy się o przywództwo i wzrost liczby paczek z nowym zespole w Santee, Karolina Południowa.

Módlmy się o więcej Regionalnych Koordynatorów Terenowych w obu Karolinach.

Stany Zjednoczone (kraj) – Relacje Kościoła
Chwalmy Boga za więcej szans dzięki wzrastającym relacjom pogłębiającym zaangażowanie kościoła w tym roku.

Módlmy się o skuteczność lokalnych wolontariuszy w ich wspieraniu kościołów partnerujących, które nadal będą pogłębiać swój udział w GN by dotrzeć do większej liczby dzieci.

Módlmy się o nowe kościoły, które mogą zadecydować i planować angażować czy nie GN w ich działaniach i służbie potrzebującym w tym roku. Módlmy się by w pełni pojęli cel projektu czyli głoszenie Ewangelii i czynienie uczniami z wykorzystaniem Najwspanialszej Podróży.

Stany Zjednoczone (kraj) - Floryda/Puerto Rico
Chwalmy Boga za Regionalnych Koordynatorów Terenowych (Regional Area Coordinators).

Chwalmy Boga za szansę dla personelu oraz wolontariuszy by wyjechać w podróże dystrybucyjne. Módlmy się o nich, gdy podróżują do Kolumbii, Namibii oraz Kostaryki.

Módlmy się o Koordynatorów Terenowych dla rozwoju zespołów.

Módlmy się o zdrowie dla zespołów.

Stany Zjednoczone (kraj) – Wielkie Jeziora
Chwalmy Boga za wolontariuszy z Wielkich Jezior, którzy zostali odnowieni i przepełnieni doświadczeniem podczas Krajowej Konferencji GN Connect w marcu.
Chwalmy Boga za wspaniały sukces ”P&A Signing Week”- gdzie koordynatorzy punktów zbiórek paczek podsumowali swoje dane z formularzy Profile oraz Agrement, nadesłanych do 24 kwietnia.

Chwalmy Boga za liczbę liderów wolontariuszy, którzy odpowiedzieli na powołanie od Pana.

Módlmy się by Bóg nadal powoływał liderów wolontariuszy do służby, jako Regionalni Koordynatorzy Terenowi, Koordynatorzy Terenowi oraz Koordynatorzy Służby, by zespoły mogły pomnażać skuteczność służby.

Módlmy się o mądrość jak skutecznie wyposażać, szkolić i prowadzić oddanych partnerów służby.

Módlmy się o nowe punkty zbioru paczek, by były one dodane do obszernej sieci 575 silnie już działających punktów.

Stany Zjednoczone (kraj)- Lower Midwest
Chwalmy Boga za rosnącą liczbę kościołów, które chcą zorganizować Special Access Packing Parties.

Chwalmy Boga za przywilej głoszenia Ewangelii cennym dzieciom w różnych krajach.

Chwalmy Boga za Konferencję Connect 2015, która wyposażyła i dała wizję naszym wolontariuszom.

Módlmy się by Bóg powołał Area Coordinators oraz Ministry Coordinators dla każdego zespołu.

Módlmy się o siłę i wzrost sieci logistycznej oraz 591.555 paczek.

Módlmy się by Bóg powołał i objawił Jego wybór na kolejnego Managera Regionalnego.

Stany Zjednoczone (kraj) - Mid-Atlantic
Chwalmy Boga za wszystkie wspaniałe dzieła dokonane w regionie w i dzięki wolontariuszom.

Chwalmy Boga za żarliwe partnerstwo, które trwa oraz za nowe szanse, które nadchodzą w 2015 roku.

Módlmy się by Bóg czynił niezmiernie więcej niż zespół będzie prosił czy będzie w stanie sobie wyobrazić, z ich celem wielkości 1.123.456 + Szans Ewangelizacyjnych w regionie Mid-Atlantic.

Módlmy się by Bóg powiększał Sieć Zbiórek oraz przywództwo w Area Teams.

Módlmy się by Bóg powołał tysiące grup osób indywidualnych, które będą oddane modlitwie za GN.
Stany Zjednoczone (kraj) - Mid-South
Chwalmy Boga za nowego Regionalnego Managera, który będzie pracował w Kentucky.

Chwalmy Boga za nowe Centra Zbiórki paczek, które powstają w kluczowych rejonach regionu.

Chwalmy Boga za Centra Zbiórki oraz Przekazywania paczek, które nadal będą punktami zbiórek w 2015 roku.

Módlmy się by Bóg uzdrowił wolontariuszy, którzy zmagają się z poważnymi chorobami.

Módlmy się by Bóg przydał wolontariuszom energii, siły, odświeżenia, pasji oraz radości by nadal kontynuować swoje role, do których zostali powołani w GN. Módlmy się by Bóg powołał więcej liderów w naszym regionie.
Módlmy się o dalszą ekspansję Collection Network.

Stany Zjednoczone (kraj) - Northeast
Módlmy się by Bóg dał nowego Administrative Coordinator.

Módlmy się o szkolenie nowego personelu.

Stany Zjednoczone (kraj) - Northwest
Chwalmy Boga za nowego Area Coordinator w Montanie.

Chwalmy Boga za powołanie nowego Regional Manager w regionie Northwest.

Chwalmy Boga za Connect Conference, która wywarła ogromny wpływ oraz za rozpęd, jaki ona nadała regionowi.

Módlmy się o nowe kościoły i społeczności, które będą partnerowały i będą zaangażowane we współpracę z GN podczas jesiennych programów.

Módlmy się o nowych całorocznych wolontariuszy potrzebnych w Northwest, szczególnie w regionie Greater Seattle.

Módlmy się o 8 wolontariuszy Northwest oraz personel podczas podróży dystrybucyjnych w nadchodzących miesiącach.

Stany Zjednoczone (kraj) - Upper Midwest
Chwalmy Boga za nowego Area Coordinator’s, który zjawił się w zespole w Upper Midwest.

Chwalmy Boga za nowe Centrum Zbiórki, które powstał w regionie.

Chwalmy Boga za wspaniały tydzień dystrybucji z KZK w Belize.

Módlmy się o Area Coordinator w Sioux Falls, z zespołu South Dakota Area, która ucierpiała na skutek udaru mózgu, i która krwawi do mózgu, wskutek czego wzrasta jego obrzęk. Módlmy się o jej uzdrowienie, szybki powrót do zdrowia, a także pokój i siłę dla jej rodziny.

Módlmy się by Bóg powołał nowego Koordynatora Collection Center w Sioux Falls, Południowa Dakota.

Módlmy się o dwóch nowych Area Coordinators, by prowadzili i nadzorowali zespół Milwaukee Area.

Stany Zjednoczone (świat)- Południowa Afryka
Chwalmy Boga za szkolenie wybranych Koordynatorów Logistyki w Johannesburgu.

Módlmy się o rekrutację nowych IFRs.