foto1
OCC POLSKA
foto1
foto1
Running text caption 3
foto1
Running text caption 4
foto1
Running text caption 5
Witamy na stronie occpolska.pl
logo210.jpg
8.jpg

Dziękujemy Bogu za:


- prawie 50.000 dzieci, które odebrały paczki GN i mogły słyszeć przesłanie Ewangelii;
- za rozpoczynające się, rozpoczęte i zakończone ewangelizacyjne Kursy NP;
- za nauczycieli i Lokalnych Kontaktów, którzy rozpoczęli swoją służbę dzieciom;
- za wszystkich logistyków GN w kraju, którzy w tym czasie mieli i maja pełne ręce roboty - niech Pan ich wspiera!

KALENDARZ GN

  • przesłanie zgłoszenia (czerwiec-sierpień )
  • konferencja szkoleniowa (wrzesień-listopad)
  • dokumenty GN (listopad)
  • ofiara na GN (listopad)
  • odbiór paczek (grudzień)
  • dystrybucja paczek (grudzień-luty)
  • raport z GN (luty)
  • „Najwspanialsza podróż” (po dystrybucji paczek)
  • Dzień Dziękczynienia (kwiecień-maj)

Kochani;

dziś pragnę podzielić się z wami słowem, które mnie w Boży sposób urzekło.

Piękne, duże drzewo rośnie wiele lat. Widząc taki dorodny okaz, podziwiamy i korzystamy z jego cienia w upalne dni lub spożywamy owoce w czasie sezonu. Łatwo zapomnieć, że rozwijało się ono od maleńkiego nasiona, ziarna pyłku, które znalazło sobie niewiele miejsca w ziemi i zakiełkowało. Mija wiele lat, aby z małej, niepozornej roślinki urosło potężne drzewo. Lata wzrostu, trudu, przebijania się przez grudy ziemi

do jak najlepszego stanowiska, czerpania związków mineralnych, wody, słońca, przezwyciężania szkodników, radzenia sobie z pasożytami, leczenia urazów... Tak samo jest w życiu duchowym. Iskrę życia otrzymujemy natychmiast, w jednym momencie, lecz dojrzałość to długi proces. A warunki tego procesu, by przebiegał odpowiednio i zdrowo znajdziemy w Psalmie 1

 

Szczęśliwy mąż, który nie idzie za rada bezbożnych, ani nie stoi na drodze grzeszników, Ani nie zasiada w gronie szyderców, Lecz ma upodobanie w zakonie Pana I zakon jego rozważa dniem i nocą. Będzie on jak drzewo zasadzone nad strumieniami wód, Wydające swój owoc we właściwym czasie, Którego liść nie więdnie, A wszystko, co uczyni, powiedzie się. Nie tak jest z bezbożnymi!  Są oni bowiem jak plewa, Która wiatr roznosi. Przeto nie ostoją się bezbożni na sądzie Ani grzesznicy w zgromadzeniu sprawiedliwych. Gdyż Pan troszczy się o drogę sprawiedliwych, Droga zaś bezbożnych wiedzie donikąd.

Kochaj i rozważaj Słowo Boże.

Alicja Sobierajska.

Dziękczynienia i prośby modlitewne w miesiącu kwietniu.

Alicja

-Dziękuję Bogu za to, że porusza serca ludzi którzy słyszą Ewangelię i za ludzi, którzy oddają serca Jezusowi Chrystusowi.
-Dziękuję Bogu za nowe miejsca w Polsce w których była Gwiazdkowa Niespodzianka i Najwspanialsza Podróż.
-Chwalę  Boga za jego łaskę i wszelkie miłosierdzie jakie okazuje nam każdego dnia. Bóg nigdy nas nie zawiódł i wierny swoim obietnicom.
-Proszę Boga aby poszerzył nasze granice w głoszeniu Ewangelii.
-Proszę Boga aby w Polsce powstawało jak najwięcej grup modlitewnych. Prośmy Boga o to aby Polska stała się domem modlitwy.
-Proszę o modlitwę o mojego męża Krzysztofa aby spadły łuski z jego oczu i ukochał Jezusa Chrystusa.

 

Katarzyna

W związku z trwaniem Najwspanialszej Podróży  prosimy o wsparcie w modlitwie o:

- piątkowe spotkania z dziećmi w Pile, odbywające się przy KZ, na które uczęszcza 4 dzieci, Ania, Julia, Amelka, Zuzanna, aby chęć poznawania Boga w nich była coraz większa, oraz o namaszczenie dla nauczyciela prowadzącego Małgosi. 
- poniedziałkowe spotkania w Ryczywole, gdzie grupa się rozrasta teraz liczy ok 12 dzieci, od wieku przedszkolnego do 12 lat, aby   kolejne dzieci jak też ich rodzice wzrastali na Boża chwałę, a w ich domach i rodzinach było błogosławieństwo, oraz o Boże namaszczenie dla nauczycieli Bogusi i Piotra,
 - grupę dzieci w Wągrowcu oraz o powołanie dla nauczyciela, który przeprowadzi NP.
- powołanie nowych osób zaangażowanych w służbę dzieciom, dzielących się swoimi talentami, zdolnościami muzycznymi, manualnymi, sportowymi, oraz osoby wspierające finansowo
- o otwarte serca dzieci i rodziców będących na GN oraz z którymi mamy kontakt, którzy wyrazili zgodę na przejście Najwspanialszej Podróży przez dzieci, ale choroby oraz sytuacje losowe, uniemożliwiają jej rozpoczęcie.
- o Boże prowadzenie podczas Dnia Dziękczynienia w Poznaniu, 

Joanna i Mirosław

- wdzięczność za finanse na nowe Biblie dla dzieci, które udało się zebrać;
- za dzieci, które do tej pory wzięły udział w NP i słyszały Ewangelię
- wdzięczność za nauczycieli, którzy podejmują się wielkiego dzieła zwiastowania Ewangelii dzieciom
- prośba o następne zaplanowane kursy NP, aby nic nie stanęło na przeszkodzie i dzieci mogły usłyszeć Ewangelię
- o rekrutację na brakujące pozycje w zespołach regionalnych.

 

Wioletta

  Nie ma niczego cudowniejszego niż przebywanie przed Bożym obliczem, wsłuchiwaniem się w Jego głos, odczuwanie Jego Ducha.

  Boże Ty jesteś cudowny, wspaniały. Nie ma drugiego takiego jak TY. Ty ciągle patrzysz na mnie i każdego innego oczami pełnymi miłości, troski, zaangażowania. Jesteś niesamowity. Mój umysł nie potrafi ogarnąć Twojej wspaniałości. Wiem, że jestem tylko marnym prochem i niczym nie zasługuję sobie na Twoją opiekę, łaskę, miłość a jednak. Ty wyrysowałeś sobie mnie na swojej dłoni i nieustannie patrzysz na mnie i dopingujesz, zachęcasz, otaczasz dobrodziejstwem, błogosławieństwem.

Czy sobie na to zasłużyłam? Niczym! Odpowiadasz - to jest z łaski. Panie mój Boże nie ogarniam Twojej łaski, ale staram się nią żyć. Dziękuję Ci za każdy nowy dzień, za każde doświadczenie, za każda sytuację, która mnie spotyka i kształtuje w moim życiu. Dziękuję Ci,

że jesteś moim Bogiem, za to, że jesteś właśnie taki niesamowity, taki dobry.

Panie mój Ty dokładnie mnie znasz. Wiesz kiedy upadam - wtedy zawsze jesteś przy mnie, nie potępiasz, nie oskarżasz - kochasz. Dziękuję Ci Boże za to. 

Dziękuję Ci Boże za momenty w moim życiu kiedy jestem silna, choć ta moja siła jest niczym przy Twojej sile. Dziękuję Ci, za to, że najbardziej silna jestem wtedy gdy, składam swoją wolę w Twoje ręce, gdy swoje plany, marzenia powierzam Tobie.

Dziękuję Ci, że Tobie na mnie zależy i dbasz o mnie.

  Panie mój dziękuję Ci za każdą osobę zaangażowana w Gwiazdkowa Niespodziankę. Dziękuję Ci Duchu Święty, że Ty NIEUSTANNIE zachęcasz i nawet jeśli my ludzie zawodzimy Ty dalej ZACHĘCASZ i nigdy nie przestaniesz. Tak proszę cię o to abyśmy potrafili słuchali tego co do nas mówisz i abyśmy chcieli wykonywać to o co nas prosisz, do czego nas powołujesz, oddając w ten sposób Bogu chwałę.

  Po trudnym dniu, czy tygodniu nie masz ochoty ani siły na nic, marzysz tylko o tym aby odpocząć lub się zrelaksować a ktoś zawraca ci głowę i zachęca cię do napisania prośby  czy dziękczynienia do biuletynu modlitewnego. I zupełnie nie masz na to ochoty lub serca czy czasu. Pomyśl wtedy o tym co zrobił dla ciebie Jezus. Pomyśl o tym jak bardzo Bóg musi Ciebie kochać, że oddał za ciebie to co miał najbliższego, najdroższego a ty nie masz ochoty napisać kilku zdań dziękczynienia. Zastanów się czy jesteś prawdziwym naśladowcą Chrystusa? Czy może osobą, która przejrzała się w lustrze, zobaczyła jak wygląda i po prostu zwyczajnie odeszła do swoich spraw?  Kim jesteś? Czy Bóg według ciebie zasługuje na kilka słów, powtarzam kilka słów dziękczynienia?

 

Proszę kochani o świadectwa Bożego działania. Napisz kochana siostro i kochany bracie o tym, co Bóg czyni w twoim życiu. Dziel się świadectwem. Świadectwo wysławia Boga żywego i jest na chwałę dla niego. Błogosławimy Was kochani w imieniu Jezusa Chrystusa. 
Niech was wszystkich Bóg błogosławi. Siejcie ziarno w miłości Jezusa Chrystusa.

 

Koordynatorzy modlitwy:

Alicja Sobierajska - Krajowy Koordynator Modlitwy

Wioletta Małkiewicz - region pomorsko-wielkopolski (województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie i wielkopolskie)

Ryszard Mika - region centralno-wschodni (województwa: podlaskie, mazowieckie, łódzkie, świętokrzyskie, małopolskie, podkarpackie i lubelskie)

Andrzej Wójtowicz - region śląsko-lubuski (województwa: śląskie, opolskie, dolnośląskie i lubuskie)