foto1
OCC POLSKA
foto1
foto1
Running text caption 3
foto1
Running text caption 4
foto1
Running text caption 5
Witamy na stronie occpolska.pl
logo210.jpg
18.jpg

Dziękujemy Bogu za:


- prawie 50.000 dzieci, które odebrały paczki GN i mogły słyszeć przesłanie Ewangelii;
- za rozpoczynające się, rozpoczęte i zakończone ewangelizacyjne Kursy NP;
- za nauczycieli i Lokalnych Kontaktów, którzy rozpoczęli swoją służbę dzieciom;
- za wszystkich logistyków GN w kraju, którzy w tym czasie mieli i maja pełne ręce roboty - niech Pan ich wspiera!

KALENDARZ GN

  • przesłanie zgłoszenia (czerwiec-sierpień )
  • konferencja szkoleniowa (wrzesień-listopad)
  • dokumenty GN (listopad)
  • ofiara na GN (listopad)
  • odbiór paczek (grudzień)
  • dystrybucja paczek (grudzień-luty)
  • raport z GN (luty)
  • „Najwspanialsza podróż” (po dystrybucji paczek)
  • Dzień Dziękczynienia (kwiecień-maj)

Kochani,

 tak bardzo cieszę się z kolejnego biuletynu modlitewnego naszego wewnętrznego. To już szósty biuletyn modlitewny . Bóg odpowiada na nasze modlitwy. Bóg jest wiernym wspaniałym Ojcem. Dziś chciałabym podzielić się z wami słowem Bożym, które mnie ostatnio ujęło za serce, które pokazało mi, że Bóg ma zupełnie inne patrzenie na nas.

 

            Pomyślcie przez chwilę. Tak wiele w coś inwestujemy. Inwestujemy w nasz dom. Inwestujemy w naszą rodzinę-męża, żonę, dzieci. Inwestujemy w naszą pracę. Inwestujemy w przyjaciół i znajomych. Poświęcamy wiele swojego czasu. Jednak w życiu różnie się układa. To, w co tak wiele inwestowaliśmy zaczyna "usychać" np. w domu brakuje relacji mąż - żona - dzieci, w pracy szef obcina nam o połowę pensji, przyjaciele zawodzą, a znajomi - mówisz tylko to nie tak miało być. Jesteś zniechęcony czy zniechęcona.  Już chcesz przekreślić swoje małżeństwo, już zaczynasz szukać innej pracy i zaczynasz mówić źle o swoim szefie, już odsuwasz się od przyjaciela czy znajomego, bo przecież jak to, tak wiele w to zainwestowałeś, a to wszystko upada. Jesteś w swoim zborze i widzisz np. niedzielnych zborowników, którzy "grzeją " ławkę w niedzielę i nic nie robią. Już idziesz do swojego pastora i mówisz - pastorze wyklucz go ze społeczności, bo on nic nie robi. Czyż nie jest tak w naszym życiu?

            My ludzie tak często szybko rezygnujemy. Tak często brakuje nam cierpliwości. Tak często chcemy, aby nasze zainwestowanie w rodzinę, dom, służbę, pracę przyniosło szybki efekt.

            Czy ogrodnik, który pielęgnuje swój ogród tak szybko widzi wzrost swoich roślinek? Czy od razu na drzewach, które zasadził są widoczne owoce?

Przeczytajmy teraz Słowo Boże z Ewangelii Łukasza 13,6-9

6 I opowiedział taką przypowieść: "Miał ktoś figowiec zasadzony w swojej winnicy. Przyszedł, aby poszukać na niej owocu. Jednak nie znalazł. 7 Powiedział więc opiekunowi ogrodu: "Oto od trzech lat przychodzę, by szukać na tym figowcu owocu i nie znajduję. Wykop go. Po co ma również tę ziemię czynić bezużyteczną!" 8 On na to mu rzekł: "Panie, zostaw go jeszcze na ten rok, żebym go okopał i dorzucił nawozu. 9 Może potem wyda owoc. Jeśli nie, każesz go wyciąć"".

  Chcę wam dziś napisać coś co wiecie. Czytałam ten fragment wiele razy jednak teraz odkryłam go na nowo.

Bóg zainwestował w nasz "ogród" wszystko co miał najcenniejsze. Zainwestował swojego syna Jezusa Chrystusa.

Mój ogród nie był iście zielony. Jezus Chrystus przyszedł do mojego życia, do ogrodu pełnego chwastów, dziur. Rosły tam drzewa szare i suche. Nie było w nim kwiatów i pachnącej woni. Ale mój Pan Jezus Chrystus wszedł do takiego ogrodu i nie wykopał l żadnego drzewa. Oczyścił je, przycinał, nawadniał, pielęgnował, podpierał, kiedy upadało. Mój ogrodnik Jezus Chrystus jest ze mną zawsze w moim ogrodzie. Nigdy mnie nie przekreślił. Bóg w mój ogród zainwestował swojego syna Jezusa Chrystusa.  Pomyślmy przez chwilę. Jakim dziś ogrodnikiem jesteśmy? Czy takim, który jak nie widać owocu szybko wycina drzewo? Czy pomimo suchych gałęzi w swoim ogrodzie- rodziny, zaangażowania w służbę, pracy, przyjaciół nadal podlewasz i pielęgnujesz swój ogród z sercem? Pielęgnujcie swoje ogrody i bierzcie przykład z najlepszego Ogrodnika Jezusa Chrystusa.

Bóg nikogo nie przekreśla. Bóg cię pielęgnuje, kocha i pragnie aby twoje życie w twoim ogrodzie wydawało wspaniałe owoce.

Kocham was bardzo Alicja.

 

Wioletta  napisała:

 

            To jest niesamowite jak wiele daje usilna modlitwa zwykłego człowieka. Warto się modlić nawet wtedy gdy nie widzimy efektów. Bóg jest Bogiem i On odpowiada w najlepszy sposób i w najbardziej właściwym czasie. Dlatego zachęcam Was do modlitwy, do trwania w modlitwie i nie przestawania. Bóg wysłuchuje modlitw. W sercu Boga jest troska o człowieka i używa On wszelkich dostępnym Mu narzędzi, aby zachęcić nas do wołania o człowieka. Nie zniechęcajcie się, wołajcie, a Bóg odpowie najlepiej jak to jest tylko możliwe. Nie macie siły wołać - proście swoich braci, siostry niech was wspomagają w modlitwach. Nie ustawaj - wołaj do Boga.  Gdy modlisz się o to co w Bożych planach modlitwa zawsze zostanie wysłuchana. ZAWSZE.

            Gdy Bóg prosi cię o post, modlitwę odsłania ci kawałek swojego serca, rąbek swoich marzeń - czy to nie jest niesamowite? Wszechmogący prosi cię o coś co jest dla niego bardzo ważne. Jak odpowiesz? Panie - mam swoje marzenia chcę je realizować. Czy Panie - chcę realizować twoje marzenie. Najfajniejsze jest to, że gdy wybierzesz drugą odpowiedź twoje marzenia zostaną zrealizowane dużo lepiej niż wtedy, gdy wybierzesz pierwszą odpowiedź. Bóg jest niesamowity i tak też działa. Nam ludziom trudno jest Go ogarnąć i trudno jest zrozumieć Jego myślenie. Ale nie musimy tego robić. Wystarczy, że Jemu zaufamy a On wszystko doprowadzić do najlepszego rozwiązania. Bóg jest dobrym Bogiem

 

 PROŚBY MODLITEWNE I DZIĘKCZYNIENIE Z REGIONU POMORSKO - WIELKOPOLSKIEGO

Od Joanny i Mirka 
DZIĘKUJEMY ZA:

-   Prawie 100 rozpoczętych Kursów NP;
-   Przeprowadzonych już przez ewangelizacyjny Kurs NP ponad 300 dzieci;
-   Nauczycieli NP, którzy podejmują się wymagającego dzieła prowadzenia
-   dzieci;
-   Spotkanie KZK nt. strategii rozwoju GN w Polsce;

PROSIMY O:

-   Organizowane Dni Dziękczynienia w regionach;
-   Otwarte drzwi do serc dzieci, rodziców i ludzi wokół nich;
-   Jak największą liczbę przeprowadzonych kursów NP oraz dzieci biorących w nich udział;
-   Rekrutację na vacaty w RZK (koordynator zasobów, koordynator mobilizacji zborów), aby Bóg pobudził serca odpowiednich ludzi;
-   Pracę nad stroną internetową, aby Bóg obdarzał nas mądrością i inspiracją;
-   Przygotowanie ulotki GN dla potencjalnych Partnerów Służby;
-   RZK, aby stały się mocnymi zespołami!


Marek
PROSIMY O:

-   Modlitwę za Monikę, jej czwórkę dzieci i Damiana, którzy przez Gwiazdkową Niespodziankę ponownie trafili w obręb służby naszego zboru. Dwójka młodszych dzieci uczestniczy w kursie Najwspanialszej podróży. Niech Bóg da dorosłym i dzieciom im nowe serca, a nam mądrość jak im pomoc, aby nauczyli się naśladować Jezusa. Nie są małżeństwem, dlatego też potrzebują, aby Bóg przemieniał ich myślenie także w tym aspekcie.

-   Rozpoczyna się przegląd raportów - prośba o Boże prowadzenie i odkrycie kandydatów na koordynatora mobilizacji zborów w regionie centralno-wschodnim.

Mirek

DZIĘKUJĘ BOGU ZA:

-   Sprawnie przeprowadzoną NP. w Trzebielinie i Piaszczynie

PROSZĘ BOGA O:

-   Aby dzieci, które wzięły udział w NP a teraz biorą udział w zajęciach następczych wzrastały i aby przychodziło ich coraz więcej;

-   Dni dziękczynne, które są przed nami - o nas prowadzących a także tych, których mają przyjechać. O to aby ten czas był czasem prawdziwego dziękczynienia i cieszenia się tym, jak wielkiego Boga mamy.
-   nConneckt, który odbędzie się w sierpniu;
-   Zdrowie dla Moniki mamy.

 

Klaudia

PROSIMY O:

-   By dobry Bóg błogosławił dalsze działania z dziećmi, które brały udział w np. niech Pan podlewa ziarno, które zostało zasiane z sercach tych dzieci i we właściwym czasie przyniosło błogi owoc. Ale tez niech zachęca ich do udziału w zajęciach następczych.

WDZIĘCZNI JESTEŚMY ZA:

-   Te dzieci, które dzisiaj przychodzą i oczekujemy kolejnych. Niech Święty Duch działa w dzieciach i ich rodzicach.

 

Katarzyna

 PROSIMY MODLITWIE O:

-   Piątkowe spotkania z dziećmi w Pile, odbywające się przy KZ, na które uczęszcza 4 dzieci, Ania, Julia, Amelka, Zuzanna, aby chęć poznawania Boga w nich była coraz większa, oraz o namaszczenie dla nauczyciela prowadzącego Małgosi.

-   Poniedziałkowe spotkania w Ryczywole, gdzie grupa się rozrasta teraz liczy ok 12 dzieci, od wieku przedszkolnego do 12 lat, aby kolejne dzieci jak też ich rodzice wzrastali na Boża chwałę, a w ich domach i rodzinach było błogosławieństwo, oraz o Boże namaszczenie dla nauczycieli Bogusi i Piotra,

-    Powołanie nowych osób zaangażowanych w służbę dzieciom, dzielących się swoimi talentami, zdolnościami muzycznymi, manualnymi, sportowymi, oraz osoby wspierające finansowo

-   Grupę dzieci w Wągrowcu oraz o powołanie dla nauczyciela, który przeprowadzi NP.

-    Otwarte serca dzieci i rodziców będących na GN oraz z którymi mamy kontakt, którzy wyrazili zgodę na przejście Najwspanialszej Podróży przez dzieci, ale choroby oraz sytuacje losowe, uniemożliwiają jej rozpoczęcie. Boże prowadzenie podczas spotkania i rozdania pozostałych paczek w Szydłowie - spotkanie dla ok 30 dzieci).

 

Wioletta

DZIĘKUJĘ BOGU ZA TO, ŻE

-   Jest żywy, realny, pełen miłości, troski i współczucia za każdego człowieka - tego dużego i małego; Gwiazdkową Niespodzianką w Polsce i na świecie.

-    Za to, że są ludzie, którzy na Boże wołanie odpowiadają TAK PANIE. Zawsze mogę do Niego wołać a On odpowie; Zależy Mu na mnie i na każdym człowieku i że zrobi wszystko aby zbawić grzesznika; Uzdrawia ciało, duszę i ducha; Kocha nieustannie i patrzy na człowieka jak złotnik w swoje złoto i każdy bez wyjątku jest dla niego ważny do tego stopnia, że oddał to co miał najcenniejsze - swoje życie; Jest moim tatusiem i nigdy mi nie powie, że jestem bękartem. On ukochał mnie tak bardzo. Pomimo upadków należę do Niego i zawsze mogę przyjść przytulić się i popatrzeć w Jego cudownie kochające oczy. Zawsze ma dla mnie czas, nigdy mi nie powie - przyjdź później bo teraz jestem zajęty;

-   Dziękuję także za tych, którzy się modlą i trwają przed Bogiem. Za ich determinacje, wytrwałość. Dziękuję Duchowi Świętemu, za to, że pobudza ludzi do modlitwy, za to, że wskazuje właściwy kierunek działania i za to, że prowadzi nieustannie;

-   Dziękuję za to, że mój mąż zaczyna zauważać, że jest coś ważniejszego niż własne przyjemności. Moim marzeniem jest to abyśmy razem byli w służbie i coraz bardziej widzę, że zaczyna się on otwierać w tym kierunku. Wiem, że dzięki temu, że wyżej stawiam Boża wolę aniżeli swoją, to wszystko czego się dotknę zostanie dobrze zakończone. W Bożym królestwie wszystko jest właściwe i na czas. Bóg nigdy się nie spóźnia, nawet jeśli nam wydaje się inaczej. Bóg zawsze odpowiada na nasze modlitwy i zawsze w najlepszy dla nas sposób, choć może teraz tego nie widzimy. Moje serce przepełnia przeogromna radość i wdzięczność za tysiące innych rzeczy, które dzieją się dookoła.

 

Alicja

Dziękuję Bogu za Najwspanialszą Podróż. Dziewięcioro dzieci modliło się o zbawienie.

-   Dzięki Bogu w naszym zborze powstał klub Najwspanialszej Podróży, który będzie prowadzony do końca roku szkolnego.

-   Dziękuję Bogu za zaangażowanie nauczycieli w Najwspanialszą Podróż i sobotni klub Najwspanialszej Podróży.

-   Dziękuję Bogu za udaną operację Małego Krzysia, chłopczyka z Najwspanialszej Podróży. Krzyś modlił się o zbawienie.

-   Dziękuję Bogu za ludzi którzy angażują się w Najwspanialszą Podróż. Ci ludzie przygotowują posiłki dla dzieciaczków.

-   Dziękuję Bogu za moją mamę. Już jest o wiele lepiej po operacji serca. Dziękuję za wasze modlitwy do Boga o moją mamę. Dziękuję Bogu za jego wierność i wysłuchane modlitwy.


Darek

-  Prośmy Boga o spotkania z rodzicami i dziećmi oraz kurs Najwspanialszej Podróży.
- Prośmy Boga o finanse i mądrość w sprawie modernizacji budynku kościoła (Darek i Agnieszka). Prośmy Boga o to dziecko które jest w szpitalu aby nastąpiło zupełne uzdrowienie.To dziecko o które wcześniej prosiliśmy Boga.
-   Prośmy Boga o Darka który wyjechał na misję do prześladowanego kościoła. Módlmy się o Bożą ochronę i wsparcie go w tej misji.

Ewa

-   Prośmy Boga o nauczycieli do kursu Najwspanialszej Podróży i dzieci, które ukończyły kurs aby to ziarno słowa wzrastało.

Brat Zbyszek

-   Prosi Boga o nowe wyzwania i obowiązki w pracy społecznej, Boże prowadzenie i świadectwo Ewangelii.

 Ryszard

-   Prosimy Boga o to, aby uleczył jego nogi.

Tomasz

-   Prośmy Boga o to aby go prowadził i strzegł w jego służbie.

-   Dziękujmy Bogu za jego służbę wśród ludzi.

 

            Prośmy Boga o wszystkich koordynatorów krajowych i regionalnych i o te społeczności które są zaangażowane w grupy modlitewne w naszej Polsce. Niech dobry Bóg prowadzi nas jednomyślnie i w miłości Jezusa Chrystusa. Miejmy staranie jedni o drugich. Proszę kochani o świadectwa Bożego działania. Napisz kochana siostro i kochany bracie o tym, co Bóg czyni w twoim życiu. Dziel się świadectwem. Świadectwo wysławia Boga żywego i jest na chwałę dla niego. Błogosławimy Was kochani w imieniu Jezusa Chrystusa. Niech was wszystkich Bóg błogosławi. Siejcie ziarno w miłości Jezusa Chrystusa.;

Koordynatorzy modlitwy; Alicja Sobierajska - Krajowy Koordynator Modlitwy Wioletta Małkiewicz - region pomorsko-wielkopolski (województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie i wielkopolskie) Ryszard Mika - region centralno-wschodni (województwa: podlaskie, mazowieckie, łódzkie, świętokrzyskie, małopolskie, podkarpackie i lubelskie) Andrzej Wójtowicz - region śląsko-lubuski (województwa: śląskie, opolskie, dolnośląskie i lubuskie)