foto1
OCC POLSKA
foto1
foto1
Running text caption 3
foto1
Running text caption 4
foto1
Running text caption 5
Witamy na stronie occpolska.pl
logo210.jpg
20.jpg

Dziękujemy Bogu za:


- prawie 50.000 dzieci, które odebrały paczki GN i mogły słyszeć przesłanie Ewangelii;
- za rozpoczynające się, rozpoczęte i zakończone ewangelizacyjne Kursy NP;
- za nauczycieli i Lokalnych Kontaktów, którzy rozpoczęli swoją służbę dzieciom;
- za wszystkich logistyków GN w kraju, którzy w tym czasie mieli i maja pełne ręce roboty - niech Pan ich wspiera!

KALENDARZ GN

  • przesłanie zgłoszenia (czerwiec-sierpień )
  • konferencja szkoleniowa (wrzesień-listopad)
  • dokumenty GN (listopad)
  • ofiara na GN (listopad)
  • odbiór paczek (grudzień)
  • dystrybucja paczek (grudzień-luty)
  • raport z GN (luty)
  • „Najwspanialsza podróż” (po dystrybucji paczek)
  • Dzień Dziękczynienia (kwiecień-maj)

Kochani, 

dziś chciałabym z wami podzielić się wspaniałym świadectwem brata Andrzeja Zielińskiego. Brat Andrzej służy w misji Gwiazdkowa Niespodzianka. Napisał dla nas świadectwo swojego nawrócenia. Słowa, które do nas kieruje są bardzo żywe i aktualne w sytuacjach w których często możemy się znajdować.  W Ewangelii Mateusza mówi Jezus do nas: PÓJDŹCIE DO MNIE WSZYSCY, KTÓRZY JESTEŚCIE SPRACOWANI I OBCIĄŻENI, A JA WAM DAM UKOJENIE (Ew. Mateusza 11,28).

Niesamowite słowa, pełne Bożej opieki, miłości i troski o nas. Proszę przeczytajcie to świadectwo. Jest one zachęcające i bardzo budujące. Słowa Jezusa Chrystusa z Ewangelii Mateusza są zachęceniem nas do osobistej modlitwy z nim, do powierzenia mu swoich trosk, obciążeń, zapracowania ale również Jezus Chrystus zaprasza nas do dzielenia z nim radości. Zachęcam was kochani do dzielenia się świadectwami.

 

ŚWIADECTWO Andrzej Zieliński

Samotność, bezradność jest straszna. Człowiek nie widzi sensu życia, a Jezus zaprasza nas do siebie abyśmy nie byli sami.  W Ewangelii Mateusza mówi: PÓJDŹCIE DO MNIE WSZYSCY, KTÓRZY JESTEŚCIE SPRACOWANI I OBCIĄŻENI, A JA WAM DAM UKOJENIE (Ew. Mateusza 11,28).

Jak poznałem Jezusa

Urodziłem się z chorobą skóry. W dzieciństwie dużo chorowałem. Moja mama szukała pomocy u różnych lekarzy, ale żaden nie potrafił mi pomóc. Gdy dorosłem, postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i wyjechałem do szpitala klinicznego, który specjalizował się w leczeniu mojego schorzenia. Niestety okazało się, że moja choroba jest nieuleczalna. Nie potrafiłem się z tym pogodzić, więc zacząłem leczyć się na własną rękę. Zacząłem brać zastrzyki ze sterydami. Lekarze ostrzegali mnie, że jeśli zacznę brać sterydy, to będę musiał później stopniowo zwiększać dawki, bo szybko się uzależnię i w ten sposób nie pożyje dłużej jak 5 lat. Mieli rację. Po paru miesiącach zacząłem zwiększać dawki, ponieważ żadna z pielęgniarek nie chciała mi ich podawać bez zlecenia lekarskiego, zacząłem podawać je sobie sam. W rezultacie nabawiłem się różnych stanów zapalnych, a mianowicie zapalenie jelita grubego i zapalenia żył. Zaczęły prześladować mnie myśli. Dlaczego? Po co żyję, skoro nikomu nie jestem potrzebny? Zamykałem się w domu, zasłaniałem okna i w taki sposób odcinałem się od świata. Czułem się bardzo samotny i wtedy ktoś mi doradził, żebym się zaczął modlić. Posłuchałem go, modliłem się, wyjeżdżałem do różnych świętych miejsc bo myślałem, że dzięki temu będę zdrowy, tak się jednak nie stało.

Pewnego dnia, około jedenastu lat temu, gdy wszedłem do szpitala, aby ustalić termin kolejnego mojego leczenia, spotkałem Wiesława, który tam pracował. Spytał, co tu robię.   Opowiedziałem swoją historię, a on zapytał, czy nie chciałbym się modlić o zdrowie. Odpowiedziałem, że już to robiłem, a nawet wyjeżdżałem do różnych miejsc szukając uzdrowienia. Wówczas zapytał, czy nie chciałbym czerpać łaski uzdrowienia ze źródła - od samego Pana Jezusa. Opowiedział mi o Jezusie, kim On jest, że bardzo mnie kocha i chce, żebym był zdrowy. Z Wiesławem utrzymywaliśmy częsty kontakt, opowiadał mi jak Jezus zmienił jego życie. Zacząłem czytać Biblię, czyli Boże Słowo i wtedy zrozumiałem, że Wiesław ma racje. Jezus mnie kocha i chce mi pomóc. Dotarło do mnie, że tak naprawdę to ja Go wcześniej nie znałem. Tak naprawdę poznałem Go dopiero, gdy zacząłem czytać Słowo Boże i stosować Je w swoim życiu. Dziewięć lat temu zawarłem przymierze z Jezusem powierzyłem Mu swoje życie, aby w Nim panował. Po pewnym czasie wybrałem się na nabożeństwo poświęcone modlitwie o zesłanie Ducha Świętego. Podczas wezwania, wyszedłem do przodu, aby się o mnie pomodlono. Pastor i starsi modlili się o moje uzdrowienie oraz oczyszczenie duchowe.  Doświadczyłem wtedy niezwykłej radości i miłości, zacząłem płakać z tej radości. Jakiś czas po tej modlitwie zauważyłem, że coraz lepiej się czuję. Obecnie wyniki badań mam bardzo dobre. Lekarze są zdziwieni, że po tylu latach brania tak mocnych lekarstw mam takie wyniki. Mogę wszystko jeść, nic mnie nie boli, z moją skórą jest wszystko w porządku, mogę się nawet opalać, o czym przedtem nie mogło być mowy. Odkąd zacząłem czytać i na co dzień stosować Słowo Boże - moje życie zaczęło się zmieniać, przestałem się bać. Uwierzyłem w Jego Słowo, że jest Prawdą a Ono daje świadectwo o Jezusie, że On jest Bogiem Stwórcą wszechrzeczy. Jest napisane w Ewangelii Jana 6;69. A myśmy uwierzyli i poznali, (a ja uwierzyłem i poznałem), że Ty jesteś Chrystusem synem Boga żywego. Kiedyś nigdzie nie wyjeżdżałem, bo nie pozwalał mi na to stan zdrowia. Teraz, gdy Jezus mieszka w moim sercu, wyjeżdżam na rekolekcje, na konferencje związane ze służbą dla mojego Pana. Wybrałem na zawsze, do końca mojego życia - Jezusa - jako mojego Pana Boga i Zbawcę, bo tylko w Nim jest Zbawienie. Bogu niech będą dzięki za Jego Syna Jezusa Chrystusa, który pragnie dać każdemu wszystko, co

najlepsze. I wzywaj mnie w dniu niedoli, Wybawię cię, a ty mnie uwielbisz! Księga Psalmów 50,15

Andrzej Zieliński

                                                                         

Dziękczynienia i prośby modlitewne w kolejnym biuletynie modlitewnym wewnętrznym luty 2015 roku.

 

Alicja

-   Dziękuję Bogu za dzieci z Najwspanialszej Podróży. Bóg przyprowadził do nas dzieci chore i potrzebujące miłości.

-   Dziękuję Bogu za ludzi, których Bóg rozpala do Najwspanialszej Podróży.

-   Dziękuję Bogu za to, że mogłam odpocząć z moim mężem w górach i nad morzem.

-   Proszę o modlitwę o moją mamę. Jeszcze nie doszła do siebie po operacji serca.

-   Proszę aby Bóg przydał mi więcej wiary, kiedy będę podczas walki i wszelkiej próby.

 

Ryszard

-   Prosi o modlitwę, aby Bóg w pełni uzdrowił jego nogi.

 

Tomasz

-   Módlmy się o Tomka, o jego wyjazd misyjny w Gruzji. Niech Bóg używa Tomka dla swojej chwały . Tomek usługuje w zborach  gruzińskich i kurdyjskich, prowadzącym służbę wśród uchodźców z Syrii i Iraku.

 

Andrzej

-   Dziękuje Bogu za wszelkie modlitwy o siostrę Ewę. Siostra Ewa przeszła operację w Bydgoszczy. Ewa czuje się dobrze. Dziękujemy Bogu za wszelką troskę o Ewę, dziękujemy Bogu za zbór  w Bydgoszczy a zwłaszcza za siostrę Grażynkę i brata Stasia, którzy zajęli się chorą Ewą.

 

Ryszard

-   Prosi o modlitwę do Boga o remont kaplicy. Gdy były wichury to zerwało dach z kaplicy i zalało dom modlitwy. Prośmy Boga o pogodę, aby zbór ten mógł dokonać dalszego remontu.

-   Prosi  też o modlitwę do Boga o dzieci z Najwspanialszej Podróży .

 

Joanna i Mirek

Prosimy o:

-   Otwarte serca dla rodziców, aby chcieli posyłać swoje dzieci na NP;

-   Lokalne Kontakty, aby ich służba pomogła koordynatorom uczniostwa

-   Płynnie zawiadywać procesem ewangelizacji dzieci w Polsce przez GN;

-   KZK i RZK, aby Bóg użył naszego potencjału i swojej łaski do rozwoju

-   GN w Polsce.

-   Aby 2.000, a nawet więcej dzieci mogło ukończyć w tym sezonie Kurs NP;

 

Dziękujemy za:

-   Za pierwsze zakończone Kursy NP i dzieci, które wyznały Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela;

-   Wielu PS, którzy gotowi są do prowadzenia lub już zaczęli prowadzić

-   Kursy NP (za ich zapał i wierność w głoszeniu Ewangelii dzieciom);

-   Błogosławmy zespoły GN, które jeszcze rozdają dzieciom paczki rozgłaszając o Bożej miłości;

 

 Mirek

Dziękuję Bogu za:

-   Służbę GN, za to że mogę w niej uczestniczyć,
-   Za sprawnie przeprowadzoną dystrybucję paczek z magazynu,
-   Za super przeprowadzone akcje GN i zaangażowanie wielu osób,
-   Za spotkania NP i mądrość dla nauczycieli i otwarte serca dzieci, Proszę Boga o: Mądrość w Służbie i życiu, O dalszy rozwój osobisty i wytrwałość, O pokój w sercu i życiu

 

Irena i Alek 

Dziękujemy za: nauczycieli, pomocników w tej pięknej służbie nauczania.

-   Prosimy o: dziękczynną modlitwę za dzieci z Piły, Ryczywołu, Wągrowca. Pragnieniem naszym jest aby grupa dzieci się powiększała.

 

Katarzyna

-   Prosimy o wsparcie w modlitwie o: działanie Ducha Świętego na spotkaniach grupy zaangażowanej w GN, które zaowocują w nowe miejsca, nowe drogi dotarcia do dzieci, tych najbardziej potrzebujących Bożej miłości, istniejący klub dzieci po GN w Ryczywole, tj. o 6 dzieci w wieku przedszkolnym i szkoły podstawowej jak też ich mamy, borykających się z wieloma problemami, oraz poniedziałkowe spotkanie rozpoczynające NP, aby kolejne dzieci wzrastały na Boża chwałę, a w ich domach i rodzinach było błogosławieństwo, o namaszczenie dla nauczycieli w Pile (Małgosi, Teresy, Bogumiły i Piotra) oraz powołanie nowych osób zaangażowanych w służbę dzieciom, dzielących się swoimi talentami, zdolnościami muzycznymi, manualnymi, sportowymi, oraz osoby wspierające finansowo, a przede wszystkim o sobotnie spotkanie  rozpoczynające NP, namaszczenie dla nauczycieli w Wągrowcu, oraz pierwsze sobotnie spotkanie  rozpoczynające Najwspanialszą Podróż, otwarte serca dzieci i rodziców wydających zgodę na przejście Najwspanialszej Podróży przez dzieci.

-   Prośmy Boga o wszystkich koordynatorów krajowych i regionalnych. Prośmy Boga o relacje i Boże błogosławieństwo we wspólnej misji Gwiazdkowa Niespodzianka.

-   Dziękujemy Bogu za każdego z was. Niech Bóg was wspiera we wszystkim, prowadzi i strzeże każdego dnia. Niech Bóg wszystkich was błogosławi.

-   Dziękujmy Bogu za wszystko co uczynił i co uczyni. Siejcie ziarno w miłości Jezusa Chrystusa.

 

Klaudia

-   Wysławiamy Pana nieba i ziemi, bo jest wierny. Wdzięczni jesteśmy Bogu za GN, która daje nam sposobność głosić ewangelię o Jezusie dzieciom w naszym mieście,

-   Dziękujemy za dzieci biorące udział w zajęciach Np. Jest ich ze spotkania na spotkanie coraz więcej, Dziękujemy za jedność Ducha w nas, która sprawia w nas pragnienie, która wyzwoliła pragnienie prowadzenia działań następczych.

-   Prosimy o modlitwę o nas prowadzących, abyśmy wzmocnieni przez Pana mogli w zdrowiu i Bożej mocy prowadzić zajęcia z dziećmi.

 

Koordynatorzy modlitwy:

Alicja Sobierajska - Krajowy Koordynator Modlitwy

Wioletta Małkiewicz - region pomorsko-wielkopolski (województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie i wielkopolskie)

Ryszard Mika - region centralno-wschodni (województwa: podlaskie, mazowieckie, łódzkie, świętokrzyskie, małopolskie, podkarpackie i lubelskie)

Andrzej Wójtowicz - region śląsko-lubuski (województwa: śląskie, opolskie, dolnośląskie i lubuskie)