foto1
OCC POLSKA
foto1
foto1
Running text caption 3
foto1
Running text caption 4
foto1
Running text caption 5
Witamy na stronie occpolska.pl
logo210.jpg
4.jpg

Dziękujemy Bogu za:


- prawie 50.000 dzieci, które odebrały paczki GN i mogły słyszeć przesłanie Ewangelii;
- za rozpoczynające się, rozpoczęte i zakończone ewangelizacyjne Kursy NP;
- za nauczycieli i Lokalnych Kontaktów, którzy rozpoczęli swoją służbę dzieciom;
- za wszystkich logistyków GN w kraju, którzy w tym czasie mieli i maja pełne ręce roboty - niech Pan ich wspiera!

KALENDARZ GN

  • przesłanie zgłoszenia (czerwiec-sierpień )
  • konferencja szkoleniowa (wrzesień-listopad)
  • dokumenty GN (listopad)
  • ofiara na GN (listopad)
  • odbiór paczek (grudzień)
  • dystrybucja paczek (grudzień-luty)
  • raport z GN (luty)
  • „Najwspanialsza podróż” (po dystrybucji paczek)
  • Dzień Dziękczynienia (kwiecień-maj)

Partnerzy w Służbie oraz wszyscy zainteresowani udziałem w Gwiazdkowej Niespodziance

W najbliższym czasie pragniemy zorganizować w różnych częściach kraju regionalne Dni Dziękczynienia.

Wyznaczyliśmy terminy i miejscowości, aby umożliwić wszystkim uczestnictwo w tak ważnym duchowo dniu:1) 14.03.2015 r. - RADZYŃ PODLASKI - Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej, ul. Parkowa 33
2) 11.04.2015 r. – POZNAŃ – Kościół Zielonoświątkowy, ul. Grunwaldzka 55
3) 11.04.2015 r. – RZESZÓW - Kościół Zielonoświątkowy, ul. Dąbrowskiego 1A
4) 18.04.2015 r. – OLSZTYN – Kościół Chrystusowy, ul. Warmińska 23
5) 18.04.2015 r. – KNURÓW - Kościół "Nowe Życie", ul. Żwirki i Wigury 1
6) 25.04.2015 r. – WROCŁAW - Kościół Chrześcijan Baptystów, ul. Kłodnicka 2
7) 16.05.2015 r. – SZCZECINEK – Kościół Wolnych Chrześcijan, ul. Warmińska 5

 Dlaczego taki dzień?


  Sama nazwa Dzień Dziękczynienia wskazuje, że jest to dzień okazania wdzięczności. Komu? Jedynemu Bogu, którego znamy i pragniemy z Nim, Jezusem być, żyć. Będzie to czas dziękowania mu za wszystko, ale w szczególności dziękowania mu za naszą wspaniałą Służbę Gwiazdkowa Niespodzianka, dzięki której możemy tak łatwo docierać do dzieci, a przez nich do rodziców z Ewangelią – Dobrą Nowiną.

  Będzie to też czas, dzielenia się tym co zrobiliśmy i robimy w tej służbie. Mówienia świadectw o łasce Bożej, o Jego mocy przemiany serc, o radości i nadziei, którą daje nam On – Jezus. Będziemy się też modlić o siebie nawzajem – o posilenie, o wzmocnienie, o odwagę, o zdrowie, o trwanie w tej służbie i trwanie w Nim – w Jezusie. Będzie to również czas, przekazywania informacji na temat tzw. dobrych praktyk w tej służbie. Chcemy, abyście mogli usłyszeć o nowych możliwościach pracy z dziećmi i organizowania spotkań Najwspanialszej Podróży.

Kochana Siostro i Bracie zapoznaj się z tymi informacjami i proszę Cię, podejmij decyzje i napisz, który termin jest dla ciebie dogodny.

Adres mailowy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Drodzy Partnerzy w Służbie Gwiazdkowej Niespodzianki, wielu z nas skończyło już rozdawanie paczek GN dzieciom na spotkaniach gwiazdkowych, niektórzy przysłali już swoje Raporty Partnera Służby, ale największą naszą radością są prowadzone teraz ewangelizacyjne kursy „Najwspanialszej podróży”. W tym sezonie większości zespołów GN udało się zorganizować z dziećmi lekcje. Z otrzymanych już i zakończonych kursów wiemy, że ponad 100 dzieci doświadczyła żywego Jezusa, działającego w ich życiu i odpowiadającego na ich modlitwy. To jest nasz cel: poprowadzić dzieci do miłującego ich Jezusa!

  Przed nami cykl spotkań organizowanych jako Dzień Dziękczynienia. W każdym regionie w miesiącach marzec-maj odbędą się 2 lub 3 takie spotkania. W Krajowym Zespole Koordynacyjnym GN jesteśmy przekonani, że przychodzi czas, aby rozwijać naszą służbę dzieciom, a w związku z tym poprawiać jej jakość. Pragniemy, aby Dni Dziękczynienia w tym roku miały temat przewodni: „Jak kreatywnie przedstawiać Ewangelię dzieciom na spotkaniach gwiazdkowych?” Wiemy o tym, że każdy z nas robi to inaczej; niektórzy mają swoje sposoby manualnego pokazania, inni opowiadają historie, jeszcze inni swoje świadectwo życia lub bawią się z dziećmi. To ważne, aby w krótkim (10-15 minut) czasie skupić uwagę dzieci i przedstawić im to, co dotnie ich serc na całe lata.

  Dlatego prosimy Was, Drogie Siostry i Bracia, o podzielenie się sposobem w jaki przedstawiacie Ewangelię dzieciom na tych spotkaniach. Zróbcie to pisemnie (możesz dołączyć filmik lub zdjęcia) i prześlijcie nam. Chcielibyśmy, aby każdy Partner Służby mógł podzielić się swoim sposobem przedstawiania Ewangelii Jezusa Chrystusa. Naszym celem jest pomoc tym, którzy wchodzą do Służby GN, ale też tym, którzy wiele lat już w niej są, a chcieliby zmienić formę swojego usługiwania. Posiadanie wielu sposobów kreatywnego przekazywania Ewangelii jest wartościowym zasobem każdego ewangelisty, dlatego pobłogosławmy się wzajemnie tym, co Pan dał już nam w używanie. Prosimy Was o zapisanie tego i przesłanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Naszym zamiarem jest zebranie wszystkich kreatywnych sposobów prezentowania Ewangelii dzieciom i opracowanie swoistego autorskiego katalogu, który w pliku materiałów szkoleniowych otrzymałby każdy wolontariusz GN.


Czekając na Wasze propozycje, błogosławimy Was i Waszą służbę, życząc Wam nieustannego przebywania w Jego łasce.

Krajowy Zespół Koordynacyjny GN:

Mirosław Nogaczewski
Joanna Cenkiel-Nogaczewska
Alicja Sobierajska
Marek Kurkierewicz
Sylwia Kurkierewicz
Sebastian Telenga